Teade

Collapse
No announcement yet.

GAS ALPHA 1225X või SPL PRO Q-15 ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    GAS ALPHA 1225X või SPL PRO Q-15 ?

    GAS ALPHA 1225x 825.-

    Suurus: 300mm(12")
    Võimsus(RMS/MAX): 250/500 W
    Takistus: 4 Oom
    Sagedusala: 30-2800Hz
    Tundlikus: 87dB
    Paigaldussügavus: 143mm

    T/S Parameetrid:
    Vas: 58 lit
    Qts: 0,72
    Fs: 32 Hz
    __________________________________

    SPL PRO Q-15 550.-

    Suurus: 380mm(15")
    Sisendvõimsus(RMS/MAX): 200 / 500W
    Takistus: 4 Oom
    Sagedusala: 25-1500 Hz
    Tundlikus: 92dB
    __________________________________

    Et siis kumba võiks valida? Need on muidu noortehnikust välja valitud.
    Kui need on päris kehvad valikud siis ärge väga pahandage kuna ma olen woofritest jms päris kaugelt ja suure kaarega mööda käinud.

    Tahaks veel küsida, et kui ma panen selle endale tuppa mürtsima
    ja arvuti taha siis kas on vaja eraldi toidet kui ma võimu vahele ei pane?

    #2
    Vs: GAS ALPHA 1225X või SPL PRO Q-15 ?

    tuppa paned audese ntx, kaua võib sellel teemal vestelda, et toas ju käivad toa supakad

    edit: mis asja sa ajad, miks võimu vahele ei pane, milleks sul seda üldse vaja siis on kui sa võimu ei pane? lase muidugi arvuti toitekast vool supakase ja asi ants
    Kes tasa sõuab, sel mädanevad aerud ära...

    Comment


      #3
      Vs: GAS ALPHA 1225X või SPL PRO Q-15 ?

      Esmalt postitatud TanelK poolt
      tuppa paned audese ntx, kaua võib sellel teemal vestelda, et toas ju käivad toa supakad

      edit: mis asja sa ajad, miks võimu vahele ei pane, milleks sul seda üldse vaja siis on kui sa võimu ei pane? lase muidugi arvuti toitekast vool supakase ja asi ants
      Aga äkki seletad miks te kõik seda audest kiidate ,täiesti nõrgad asjad võimsust ei talu absoluutselt. Mul oli ennem audes 100w-106 ja võimuks oli miski mdsi aktiiv ,filmide ajal see element lihtsalt tagus üle. kuna elemendi käik on nii väike... Nüüd mul on toas 2xGAS Alpha 1025x ja ma ütleks ,et mängib palju paremini. kannatab ka kõvasti kuulata

      Comment


        #4
        Vs: GAS ALPHA 1225X või SPL PRO Q-15 ?

        Esmalt postitatud helitechnic poolt
        Aga äkki seletad miks te kõik seda audest kiidate ,täiesti nõrgad asjad võimsust ei talu absoluutselt. Mul oli ennem audes 100w-106 ja võimuks oli miski mdsi aktiiv ,filmide ajal see element lihtsalt tagus üle. kuna elemendi käik on nii väike... Nüüd mul on toas 2xGAS Alpha 1025x ja ma ütleks ,et mängib palju paremini. kannatab ka kõvasti kuulata
        Kui filmide ajal käik otsa sai, siis põhjus lihtne - inverterkast + sagedused alla kasti häälestussageduse (nagu filmides reeglina on) = Xmax-i ületamine juba väga väikestel võimsustel. Lahendus: inframadalate filter 5...10 Hz kasti häälestussagedusest allapoole. Ja ühte 10" kahe 10" -ga võrrelda ei saa - kahe elemendi puhul on sama helitugevuse korral membraanide käik neli korda väiksem. Põhjus, miks autovaljukas NÄILISELT valjem on, on ka selles, et selle Xmech on tõenäoliselt palju suurem kui Xmax - seega Xmax-i ületamine ei ole nii ohtlik, kuna "kumm sirgu ei läe" ja pool magneti põhja ei tao. Aga harmoonilised moonutused suurenevad järsult, ja see teeb ka asja NÄILISELT valjemaks. (Kui teha bassikas, mille moonutused on 0,0000%, siis 90% inimestest peaks seda heli kehvaks - tundub, et pole vali ja moonutusi harjumatult vähe. See võib olla ka üks põhjus, miks suurte kontsertsüsteemides bass ei tundu vali, kuigi kogu kere väriseb ja detsibelle 120+ - kui kummalgi pool lava on 4...8 18" bassikat ruuporkastides, tundlikkusega 105 dB, siis moonutused on loomulikult väikesed.)
        Algul tuli kõik lambist, siis leiutati transistor ning nüüd oleme otsapidi jälle kiviajas...

        Comment


          #5
          Vs: GAS ALPHA 1225X või SPL PRO Q-15 ?

          kui autosse paned siis soovitaks gas alpha 1225X aga kui tupp siis spl pro q-15
          kui mudugi korralik kasti ehitad

          Comment


            #6
            Vs: GAS ALPHA 1225X või SPL PRO Q-15 ?

            Kuuled need on mõlemad auto subad nii,et ple sellist teemat mõtet teha selliseid teemasid on palju.Toas tevad kehvat heli,aga autos on teine asi.Ja ma arvan,et sa nii pea autoga ei sõida

            Comment


              #7
              Vs: GAS ALPHA 1225X või SPL PRO Q-15 ?

              Mu sõbral oli spl-pro 10'' ning kui võrrelda toa kõlarit ning auto kõlarit ühes toas (toa oma oli see kord w25e) siis spl-pro ei teinud nii head häält kui toa oma. Kuid Autos oli spl pro oli juba parem .

              Ning tehnofriiki juttule lisaks, et paljud pole harjunud kuulma ''peaaegu'' moonutusvaba heli.
              Esmalt postitatud Icy poolt
              Tahaks veel küsida, et kui ma panen selle endale tuppa mürtsima
              ja arvuti taha siis kas on vaja eraldi toidet kui ma võimu vahele ei pane?
              Vot sellest eriti hästi ma aru ei saa. Mis sa selle eraldi toite all mõtled? Ainukene võimalus tuppa panna on koos arvutist tuleva signaaliga. arvuti>eelvõim>lõppvõim>kõlar.

              Comment


                #8
                Vs: GAS ALPHA 1225X või SPL PRO Q-15 ?

                Esmalt postitatud matukaz poolt
                Mu sõbral oli spl-pro 10'' ning kui võrrelda toa kõlarit ning auto kõlarit ühes toas (toa oma oli see kord w25e) siis spl-pro ei teinud nii head häält kui toa oma. Kuid Autos oli spl pro oli juba parem .

                Ning tehnofriiki juttule lisaks, et paljud pole harjunud kuulma ''peaaegu'' moonutusvaba heli.

                Vot sellest eriti hästi ma aru ei saa. Mis sa selle eraldi toite all mõtled? Ainukene võimalus tuppa panna on koos arvutist tuleva signaaliga. arvuti>eelvõim>lõppvõim>kõlar.
                Ma mõtlesin seda, et nagu tavalistel arvuti kõlaritel on

                Comment


                  #9
                  Vs: GAS ALPHA 1225X või SPL PRO Q-15 ?

                  Kusjuures kunagi mõni aasta tagasi mõtlesin sama asja, et mispärast see Audes siis parem on. Mina jõudsin arusaamani siis, kui kuulasin muusikat 2-3 päeva läbi Audese. Lihtsalt ennem oli see, et alati oli madal ots kõiges tüle olnud ja oli harjumatu, aga mõne päeva pärast tundus kõik juba ok, kõrv oli harjunud

                  Comment


                    #10
                    Vs: GAS ALPHA 1225X või SPL PRO Q-15 ?

                    Mis eristab audese 100w100-6, "tavalisest" auto woofrist?

                    Igasugused arvamused ja vastused on teretulnud.

                    Jätame välja varjestatud elemendid.
                    S A C
                    Siberian Audio Concept

                    Comment


                      #11
                      Vs: GAS ALPHA 1225X või SPL PRO Q-15 ?

                      MIna tooksin välja ainult takistuse, autowoofrid on tavaliselt 4 oomise või veel väikesema takistusega. Ehituselt meenutab tõesti see audes autoelementi - suur kummiäär jne.
                      Darkest beatz...

                      Comment


                        #12
                        t/s gas wc 1220.2-le

                        tahaks teada täpsemalt GAS WC1220.2 t/s parameetreid. tahaks teha bandbass kasti ehk keegi teab mõnd head lehekülge bandbass kastide ehituse kohta ja kui palju peaks olema inventerite läbimõõt kui ma panen 3 inventerit 2le GAS WC1220.2-le bandbass kastis? ette tänades

                        Comment


                          #13
                          Vs: GAS ALPHA 1225X või SPL PRO Q-15 ?

                          100w100-6 ongi autowoofriks disainitud. Kuid välja sai ta töötatud juba päris ammu, võimalik et isegi ligi 10 aastat tagasi.
                          Kas keegi on teda üldse proovinud "õiges " kastis ?
                          Mina pakun välja, et umbes 50L kinnine kast, natuke villa ka.
                          Kasti Fs-ks peaks kujunema umbes 45Hz. See omakorda soosib universaalkerega autot(salongi pikkus 3.5-4m), vastasel juhul võib tekkida 45-65hz vahemikku mõningane muhk.
                          Samas jälle, osad just seda rõhutada tahavadki, nii et mine sa võta kinni.
                          Muide kui kellegil on lisamagneti Lisamise võimalus(magnet tõukama), siis saab kasti väiksema teha ja kasti Fs nihkub kõrgemale.

                          Comment

                          Working...
                          X