Teade

Collapse
No announcement yet.

Kuda saab ühendada subwooferi stereo võimu taha ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Kuda saab ühendada subwooferi stereo võimu taha ?

    Lugupeetud audiofiilid, ehk õpetate natuke algajat Nimelt ei taipa ma üldse, kuda neid subakaid ühendatakse. Saan aru, et on olemas sellised võimendid, kus on olemas ka subaka väljund, aga kuda saab subakat tavalise stereo võimu taha aretada <_< Mul on mingi üsna keskpärane stereo ressiiver, millel on A ja B kõlarite ühendamise võimalus ja on olemas ka RCA väljund. Taha on sellele pandud mingid umbes neljakümne sentimeetri kõrgused, kolme ribalised suht korralikud kõllid. Muidu olen heli kvaliteediga igati rahul, aga kuna bassi valjukad on kõigest kolme ja poole tollised, siis mingist normaalsest bassist ei saa kahjuks rääkida <_< Seega tuli idee, et võiks mingi subaka hankida, aga milliseid ühendamise võimalusi ma kasutada saaks? Võimalik peaks vist olema ühendada kaks bassikat, läbi filtrite, võimendi B väljundisse, aga kuda saaks ühe subaka ühendada nii, et mõlemast kanalist ikka basse tuleks? Millised võimalused oleks aktiiv subwooferit kasutada ja kuda see ühendamine siis käib? Palju erinevaid võimalusi üldse on ühendamiseks, sellises olukorras ja millist subakat peaks eelistama?

    #2
    Kui sinu receiveril on subbaka jaoks madalanivooline väljund,siis tuleks osta aktiiv subbakas (millel juba võim sees on).
    Vana helitehnika remont Pärnus

    Comment


      #3
      Originally posted by Ints@Jan 22 2006, 17:18
      Kui sinu receiveril on subbaka jaoks madalanivooline väljund,siis tuleks osta aktiiv subbakas (millel juba võim sees on).
      Kas ma tõesti nii halvasti seletasin <_< Mingit subaka väljundit ei ole mu ressiiveril Võimaldab taha ühendada vaid kaks paari tavalisi stereo kõlareid.

      Comment


        #4
        ja on olemas ka RCA väljund.
        See siis tavaline liiniväljund?Kui nii,siis olen kohanud selliseid aktiivsubbakaid,millel on filter sisse ehitatud:lased oma liiniväljundist sellise aktiiv subbaka sisendisse ja asi korras.
        Vana helitehnika remont Pärnus

        Comment


          #5
          Originally posted by Ints@Jan 22 2006, 17:33
          ja on olemas ka RCA väljund.
          See siis tavaline liiniväljund?
          Tavaline liini väljund jah Aga mis moodi see helitugevuse reguleerimine siis käib :blink: Aktiiv subakal vist eraldi helitugevuse reguleerimise nupp küljes? Siis peab lisaks võimu pealt volume&#39;i keeramisele, veel eraldi ka bassi kõlari volume&#39;i kruttima või :unsure: See oleks ju veits kehva variant <_<

          Comment


            #6
            Originally posted by Audiotont+Jan 22 2006, 17:59--></div><table border='0' align='center' width='95%' cellpadding='3' cellspacing='1'><tr><td>QUOTE (Audiotont &#064; Jan 22 2006, 17:59)</td></tr><tr><td id='QUOTE'> <!--QuoteBegin-Ints@Jan 22 2006, 17:33
            ja on olemas ka RCA väljund.
            See siis tavaline liiniväljund?
            Tavaline liini väljund jah Aga mis moodi see helitugevuse reguleerimine siis käib :blink: Aktiiv subakal vist eraldi helitugevuse reguleerimise nupp küljes? Siis peab lisaks võimu pealt volume&#39;i keeramisele, veel eraldi ka bassi kõlari volume&#39;i kruttima või :unsure: See oleks ju veits kehva variant <_< [/b][/quote]
            Ei ole see asi üldse nii keeruline. Ostad või lased ehitada aktiivsupaka, mille ühendad võimu ja kõlarite vahele. Heli regullid supaka võimu pealt paika ja siis keerad kõike valjemaks juba võimendi volüümi nupust
            Saab ühendada väga vabalt ka passiivse supaka. Mul on ka passiivne supakas tavalise stereovõimu taga ja ühendamine näeb välja nii http://www.pilt.ee/photo/58258/4311217/
            Üleval on võimust tulevad kaablid ja all on kõlaritesse minevad kaablid. Aktiivsel supakal on samalaadne ühenadamisviis. Passiivset supakat muidugi reguleerida ei saa.

            Comment


              #7
              Ufonaut: Kuidas Sul sees kaabeldus tehtud on?

              Comment


                #8
                Et asi selgem oleks, kuidas ühendada ilma subwoofri valjundita stereo võimu aktiiv subwoofriga, siis väike joonis:

                Comment


                  #9
                  Ma oletan, et kõigil aktiiv subakatel on sees mingi filter, mis laseb subakale ainult madalaid sagedusi peale, aga kas teistele kõlaritele läheb kõik otse peale või neilt filtreeritakse siis madalad sagedused välja :unsure: Ufonaut21, see huvitaks mind ka, kuda sul seal subaka sees see skeem siis välja näeb <_< Mulle jäi muidu selline subakas silma - Subwoofer . Oskaks keegi selle kohta midagi head või halba öelda? Hind on tal küll päris räme <_<

                  Comment


                    #10
                    aktiivsupaka kohta see nüüd küll räme hind pole.
                    teistele kõllidele läheb signaal otse.

                    Comment


                      #11
                      Mulle jäi muidu selline subakas silma - Subwoofer . Oskaks keegi selle kohta midagi head või halba öelda? Hind on tal küll päris räme
                      Google aitab alati: TEST
                      Kui vene keelest aru saad.
                      Kokkuvõte sealt: Sobib mängude filmide ja elektroonilise muusika jaoks. Klassika ja roki jaoks kehv. Ühesõnaga selle raha eest hea , Väga hea valik kodukino subwoofriks.

                      Comment


                        #12
                        Ise ma kasutan sellist subakat:
                        http://www.vidoelectronics.lt/?page=...&pid=87&kid=11

                        Üllatavalt odav ja häält teeb omajagu. Kusjuures kui põhikõlarid woofri järgi ühendada, siis filtrib peakõlaritest osa bassi välja.

                        Comment

                        Working...
                        X