Teade

Collapse
No announcement yet.

Kipsist Subwooferi kast!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Kipsist Subwooferi kast!

    Tere Rahvas!

    Geniaalsus ei hüüa tulles.Nimelt Tuli hommikul kohvi tassi kõrvale idee lihtsa ja kiiresti valmiva bassi kõlari tarbeks.
    Alguse sai möte sellest et suveks oleks ideaalne autosse bassi kõlar paigaldada.Auto ei ole minu seega elemendi tagasi saamine tuppa oleks vajalik.Seega möte selline et ehitada puitkarkass, panna topelt kips plaat ümbere ja kipsi vibreerimist takistada kino helikindla seina materjaliga(kes ei tea siis ca 4cm paks pressitud vill"Nii vist võib maa keeles öelda"Paneks seda ka topelt nii et puit karkass mis kasti koos hoiab oleks mati sisse uputatud.Teoreetiliselt ütleb minu meel et asi peaks toimima.Topelt kips on piisava tugevusegja peaks suurepäraselt tegema oma töö e. hoidma kasti propotsioonis B-)

    Asi valmiks kiiresti ja oleks igati hea kasvõi korra kasutamiseks.


    Teema tegemise möte oli selles et enne asja praktikasse pööramist küsin ja uurin mis spetsialistid võiksid öelda...kas asi ei ole seda väärt või hoopis kiidavad asja õigeks...samas kui keegi on sellist meetotit varem realiseerinud võiks samuti sõna võtta....

    #2
    Hmm puitkarkass, kahekordne kips, helisummutusvill - kõik need mõõtu lõigata ja kokku kruvida, kiire, selles kahtlen, lihtne, see vaieldav.

    Probleemid mis esinevad:
    - kips on jube nõrk selliseks otstarbeks, ka kahekordselt. Otsad murenevad, kruvikohtadest võib paber pikema raputamise korral järgi anda. Niiskus teeb oma töö, paar korda lausvihmaga luuk lahti teha ja saad uue kasti ehitada.
    - kips määrib, vaja viimistleda
    - kuidas kinnitad elemendi? eraldi karkass ja kinnitusrõngas? Kuhu jääb kiirus?

    Igal juhul on lihtsam mdf plaadist (või vineerist, või saepuruplaadist või mis iganes plaadist) kast kokku klopsida. kui ajutine, siis pole vaja ka viimistlusega vaeva näha (vaevalt sa plaanisid kipsi viimistleda). Samas huvitab, kas keegi OSB plaati ka on kasti ehitamiseks kasutanud? Viimistluselt jääb üsnagi omapärane.

    Comment


      #3
      Tee kipsist vorm ja sinna vala betoonist kast
      "Computers in future may weigh no more than 1.5 tons."(Popular Mechanics, 1949)

      Comment


        #4
        Originally posted by jakim@May 25 2005, 19:51
        Tee kipsist vorm ja sinna vala betoonist kast
        Kiiremini saaks siis, kui teha sisemise vormi ja ülejäänud rakiseks kasutada auto pagaasniku . Kahjuks siis jah suve lõpus saab olema vaevarikas seda kasti sealt välja saada.

        PS1: Kipsist raketis ei sobi eriti hästi, kui just tihedat roovitust taha ei ehita.
        PS2: Betoonist kasti peaks ükskord valmis tegema, krt selle transport saab ainult vaevarikas olema

        Comment


          #5
          kes veel ei tea, siis "basssoundman" on ka selle trikiga hakkama saanud. vaadake järele keda huvitab - www.zone.ee/basssoundman sealt projektid>>coming soon

          Comment


            #6
            Topeltkips nagu uutel majadel välisfassaad. Ei olegi vaja enam läbi ukse joosta vaid paned otse läbi seina :S Ehk siis see on nõrk, väga nõrk lahendus ja mobiilsesse keskkonda ... ei tahaks Viskad sõbra triikraua pagassi ja hüvasti kastike
            -

            Comment


              #7
              Mina ka ei näe kipsist kasti ehitamisel (eriti veel autosse) mingit mõtet.Lihtsalt pulli pärast võib ju seda teha,aga praktilist põhjendust asjale pole.Pigem siis kast teha juba näiteks maja poolpunn voodrilauast või täispunn põrandalauast.
              Vana helitehnika remont Pärnus

              Comment


                #8
                saepurust saaks ka, kui tahad odavar ja kiirelt
                ja saepuru peab natukenegi vastu

                Comment


                  #9
                  Ma olen kuulnud et metalli kast on 10% effektiivsem kui puit.
                  Logitech on parem kui Creative!

                  Comment


                    #10
                    Originally posted by Barbarian@May 26 2005, 16:21
                    Ma olen kuulnud et metalli kast on 10% effektiivsem kui puit.
                    Eks Sa siis kuule..
                    Kindel on aga see, et mida tugevamini element kasti küljes kinni on, seda paremini ta heli tekitab. Kuna metall on tugevam, kui puit, siis see vägagi loogiline, et see effektiivsem..

                    Comment


                      #11
                      Jah, see on loogiline!
                      Logitech on parem kui Creative!

                      Comment


                        #12
                        6 saepuruplaati või vineeri kruvidega kokku, element külja ongi ok. Milleks jamada puitkargassi ja kipsiga

                        Comment


                          #13
                          Originally posted by opsys@May 27 2005, 21:21
                          6 saepuruplaati või vineeri kruvidega kokku, element külja ongi ok. Milleks jamada puitkargassi ja kipsiga
                          Nonii vähe selgitus tööd teile.Vaatame asja minu vaate vinkist.

                          5x5 puit on mul keldris olemas(täpselt parasjagu mis elle karkassi tegemiseks tarvis)

                          Teiseks kipsiga külgi yebida oskab iga 10 aastane.Kipsnoa tera on see mis asja sirgelt proportsiooni löikab ja höövel teeb oma töö..ja kui viimistlusest rääkida tõmban teie rõõmuks metall nurgad peale üldiselt whatever..vaip peal ja ei lagune see kips seal kuhugi ja ei ole tarvis hööveldada ega olulist rõhku pahteldamisele panna.Ja kuna kallis kino matt mis heli piisavalt heaks summutab ja vibratsiooni erilist külgedele ei anna on samuti olemas...Saate aru vahendid on endal olemas seega maksumus 2h töö raha `240eek..


                          Nii räägite vineerist.Vineeri mul ei ole...mdf osta on rahaline väljaminek...ja ennekõike et saada viisakad küljed , seinad on tarvis täpset saagi mida mul samuti käepärast ei ole....SEEGA mind huvitab mitte suvaliste Kermode möla vaid heakskiit et asi kõlbaks ajutiseks ja minu jaoks üli lihtsaks lahenduseks!!!! :unsure:


                          On vist kõik öeldud...karkassi saen käsisaega mis on mul olemas...vaiba nuga on samuti ja kips plaati ka...ja puidukruvid..Ja elemendi kinnitan puit võruga mis kinnitub kipsi külge...

                          aga üldiselt on nii...tuleb vähem loba ja tuleb asi käiku lasta ja siinsete spetsialiste suud ripakile kukutada..Jõudu!

                          Comment


                            #14
                            jõuduu tööle siis

                            Comment


                              #15
                              tee ära ja näita meile ka.
                              muusika on kuulamiseks

                              Comment

                              Working...
                              X