Teade

Collapse
No announcement yet.

Aidake palun kokku panna lihtne audiosüsteem autosse

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Aidake palun kokku panna lihtne audiosüsteem autosse

    Tervist.
    Ütlen kohe ära, et ei ole kunagi kokkupuudet olnud auto adiosüsteemiga ning järgnevad küsimused võivad kõlada väga lollid ning võhiklikud

    Aga, sooviks siis natuke paremat süsteemi omale autosse, kui läbilastud 20a vanad plastkõlarid ja kassettmakk.

    1) Meeles pidada, et tegu on Budget stiilis ehitusega, meeletut kvaliteeti taga ei aja ega oskaks ka seda arvatavasti hinnata, esialgu, tahaks lihtsalt alustada kuskilt. Tahan lihtsalt volüümi nuppu keerata ning natuke valjemat muusikat kuulata, kui vahel isu peale tuleb

    2) Mul on ees uste paneelides kõlarikoht ning taga aknalaua peal, tagaustes ei ole.
    Ees armatuuris on tweeterid ka.
    Kas mul oleks kõige lihtsam osta 4 koaksiaalkõlarit, panna 2tk ette ustesse, 2tk taha aknalauale, ning 2 tweeterit ette armatuuri ning subwoofer pagassi ?

    3) Saan aru sellisest põhimõttest: Automakis on port võimendile ning sealt võimendist (nt 4 kanaliga minu puhul) vean juhtmed oma nelja koax. kõlarisse ?
    Aga kuhu ja kuidas ühendatakse tweeterid ? Ning kuidas ühendatakse makile 2 võimendit ? Sest et woofrile oleks ju eraldi monovõimu vaja, ehk siis süsteemis on kaks võimendit ?

    Ning 4) Kas sellise lahenduse puhul oleks crossover ka vajalik mul..?

    Aitäh kes viitsib närve kulutada..

    #2
    Vs: Aidake palun kokku panna lihtne audiosüsteem autosse

    Panusta enamus raha makile, esimestele kõlaritele ja võimule.
    Woofer võib ka odavam olla, kui kast korralik on.
    Taha pole tingimata üldse kõlareid vaja. Tegelikult on helipilt isegi selgem nii - bänd mängib ikka ees mitte auto keskel.
    Tagumiste kõlarite raha eest osta ette kvaliteetsemad.

    Makk vali selline millel on 3x2 rca otsad taga. Esimestele, tagumistele ja woofrile omad liiniväljundid.

    Igasugu ovaalsed koaksiaalid unusta ära. Teevad kõva lärmi küll, aga sellega asi piirdubki. Vali sellised kõlarid kus oleks mid-bassi ja kõrgsageduse element eraldi.
    Mid-bassid ustesse ja tweeterid peeglikolmnurkadesse .
    Kõlaritega tulevad kaasa filtrid, mille taha ühendad vastavalt mid-bassid ja tweeterid.
    Ette soovitan omast kogemustest näiteks DLS Reference RM6.2 valjukaid. Väga nauditavat heli teevad korraliku maki ja võimu taga.

    Uksed tasub seest paksult mürasummutusmatiga üle teha. Nii et, kui käega koputad, ei koliseks nagu plekkuks vaid pigem nagu seest täis plastik.
    Ilma mürasummutusmatita hakkab ukse plekk kaasa resoneerima ja summutab osa kõlari helist ära.

    Võimuks piisab ühest nelja kanaliga võimust.
    Kaks kanalit esimestele kõlaritele ja ülejäänud kaks sillatuna woofrile.
    viimati muutis kasutaja Kkert; 14 m 2016, 19:33.

    Comment


      #3
      Vs: Aidake palun kokku panna lihtne audiosüsteem autosse

      Vat ei lugenud kusagilt auto marki välja.

      Comment


        #4
        Vs: Aidake palun kokku panna lihtne audiosüsteem autosse

        Esmalt postitatud Wedru poolt Vaata postitust
        Vat ei lugenud kusagilt auto marki välja.
        95a 300.- eurine Opel Vectra
        Esmalt postitatud Kkert poolt Vaata postitust
        Woofer võib ka odavam olla, kui kast korralik on.
        Olen kuulnud ja näinud lahendusi, kus ei olegi kasti, vaid woofer on otse kinnitatud paksule vineerplaadile, mis on tagaistme taha pandud.
        Eelis oletan, et on ruumivõit, a mis on negatiivsed pooled ?
        Esmalt postitatud Kkert poolt Vaata postitust
        Igasugu ovaalsed koaksiaalid unusta ära. Teevad kõva lärmi küll, aga sellega asi piirdubki. Vali sellised kõlarid kus oleks mid-bassi ja kõrgsageduse element eraldi.
        Mid-bassid ustesse ja tweeterid peeglikolmnurkadesse
        Kõlaritega tulevad kaasa filtrid, mille taha ühendad vastavalt mid-bassid ja tweeterid.
        Okei, arusaadav, aga miks midbass ja kõrgsagedus eraldi..? (kas neid nimetatakse komponentkõlariteks? )
        Palju lihtsam on kasutatuna leida neid millel nad koos on (ehk siis koaksiaal? )
        viimati muutis kasutaja Daedroth; 15 m 2016, 01:02.

        Comment


          #5
          Vs: Aidake palun kokku panna lihtne audiosüsteem autosse

          No esiteks koaksiaalidel pole korralikke filtreid.
          Kõrgetele sagedustele on paar kondekat vahel ja ongi kõik.
          Komponentkõlaritel enamasti korralikumad filtrid mid-bassile ja kõrgele otsale eraldi.

          Teine asi on suunatavus. Mid-bassi paned ukse sisse ja tweeteri ette, kuhugi kõrgemale.
          Koaksiaali puhul oleks tweeter ka ukse sees. Ja siis on mulje nagu bänd mängiks kusagil su jalgade vahel, põrandal.

          Comment


            #6
            Vs: Aidake palun kokku panna lihtne audiosüsteem autosse

            Mis see budget siis on? Ei jäänud nagu silma.
            Pakun, et pole mõtet kulutada rohkem kui auto väärt on.

            Kuna selles autos ja autodes üldiselt on üsna kena müra, siis lähedki lihtsalt kauplusse ja ostad midagi ära sest kõrvaline müra segab niikuinii ja mingit kvaliteetkuulamist ei teki. Supakast saad madala otsa kätte ja midrange-tweeterid annavad kõrged.
            Ma läheks veel seda teed, et otsiks kuskilt soovist-börsist kasutatud kraami sinna sisse, saad poole auto väärtusest kokku hoitud. Võtaksin kraami puhtalt hinna järgi, mingeid nimesid vaatamata...
            Kui sa ei tea millist telerit või kodukino osta ja kust otsast alustada, siis loe "Teleri ja kodukino ostja ABC-d"
            Videoid kodukino teemadel ja asjade ülevaateid näeb minu Youtube kanalil

            Comment


              #7
              Vs: Aidake palun kokku panna lihtne audiosüsteem autosse

              Esmalt postitatud Kkert poolt Vaata postitust
              No esiteks koaksiaalidel pole korralikke filtreid.
              Kõrgetele sagedustele on paar kondekat vahel ja ongi kõik.
              Komponentkõlaritel enamasti korralikumad filtrid mid-bassile ja kõrgele otsale eraldi.

              Teine asi on suunatavus. Mid-bassi paned ukse sisse ja tweeteri ette, kuhugi kõrgemale.
              Koaksiaali puhul oleks tweeter ka ukse sees. Ja siis on mulje nagu bänd mängiks kusagil su jalgade vahel, põrandal.
              Aitäh, kohe palju targem

              Esmalt postitatud Cartman poolt Vaata postitust
              Mis see budget siis on? Ei jäänud nagu silma.
              Pakun, et pole mõtet kulutada rohkem kui auto väärt on.

              Kuna selles autos ja autodes üldiselt on üsna kena müra, siis lähedki lihtsalt kauplusse ja ostad midagi ära sest kõrvaline müra segab niikuinii ja mingit kvaliteetkuulamist ei teki. Supakast saad madala otsa kätte ja midrange-tweeterid annavad kõrged.
              Ma läheks veel seda teed, et otsiks kuskilt soovist-börsist kasutatud kraami sinna sisse, saad poole auto väärtusest kokku hoitud. Võtaksin kraami puhtalt hinna järgi, mingeid nimesid vaatamata...
              Budgetit nagu otseselt pole, aga jah, olen umbes 300 euroga arvestanud, aitoväärtus Kasutatud tehnika puhul siis.

              Hetkel on mul välja vaadatud sellised asjad:
              Makk 40 euri.- http://www.bassfaceaudio.co.uk/produ...sd-car-stereo/
              Woofer 40 euri.- http://www.cnet.com/products/pioneer...-driver/specs/ (Dual-coil tähendab, et ma saan seda 2ohm woofrina kasutada, eks..? )

              Ma arvan, et lihtsam on leida 1x mono ja 1x salongivõim..
              Ehk siis, woofrile leidsin sellise asja, 80 euri.- http://www.crutchfield.com/S-RGSdNvJ...-MRP-M350.html
              Ja salongi olen sellise leidnud, 45 euri.- http://www.okidoki.ee/item/4370113/
              Või siis selline, 75 euri.- http://www.blaupunkt.com/id/nc/produ...s/single/9045/
              Siis saan veel vajadusel salongi 1 paari kõlareid ka juurde panna, kui vajadus tekib

              Kas oleks okei set...?
              viimati muutis kasutaja Daedroth; 15 m 2016, 15:45.

              Comment


                #8
                Vs: Aidake palun kokku panna lihtne audiosüsteem autosse

                Bassface unusta kindlasti igalt poolt kohe ära.

                Comment


                  #9
                  Vs: Aidake palun kokku panna lihtne audiosüsteem autosse

                  odavama otsa kõlaritest soovitan/kasutanud olen GAS seeria kõlarid. otsi parem 4.1 võimendi. feissi gruppides liigub neid. makiks vali mingi alpi/pioneeri odavama otsa makk (60€) cd mängijat ei saa, aga kvaliteet võrreldes originaaliga parem. võimendile saad ju võtta hi/low converteri vahele. suppariks see w306c sobib hästi. olemas omal ja tümpsub küll. laineid ei löö, aga vajaduse rahuldab ära.
                  komponent vali selle pärast, et sul ei ole vaja tweeterit jalgadesse, sul ju armatuuris tweeteri koht. pole vaja 2 tweeterit ette mängima. milleks taha kõlarid, et ikka selleks et tagumine reisija ka kuuleks peale subbaka midagi.
                  Peace

                  anna esi kõlarite mõõdud, tweeteri mõõdud, taga kõlarite mõõdud.
                  Free Air supakas (ilma kastita) on selline.... nagu oleks ja ei oleks. isiklikult ei meeldi.
                  viimati muutis kasutaja rxs; 13 m 2016, 13:47. Põhjus: kõlarite mõõdud.
                  päikest, liblikat ja särisevat jootekolbi

                  Comment


                    #10
                    Vs: Aidake palun kokku panna lihtne audiosüsteem autosse

                    Minul eelmises autos ei olnudki taga kõlareid, sest lihtsalt ei olnud vaja.
                    Väga hästi kuulis ka tagaistmel olles.

                    Algul plaanisin küll taha ka panna, aga sel hetkel raha ei jagunud ja panustasin esimestesse. Aga selgus et ka taga istudes oli heli hea, siis ei ostnudki kunagi sinna taha midagi.
                    Ja tavaliselt sõidetakse enamuse ajast üksi või kahekesi. Harva kui taga ka keegi on.

                    Pealegi, tagumised kõlarid keeravad helipildi nahka minu arust.
                    Heli ei tule eest, vaid kusagilt ebamäärasest kohast auto keskel.
                    Ise jätaks taha ostmata ja paneks ette selle võrra kallimad ja kvaliteetsemad.

                    Comment

                    Working...
                    X