Teade

Collapse
No announcement yet.

Kõlar suunatud sisse või välja

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Kõlar suunatud sisse või välja

    On plaanis hakata ehitama autosse subbakat, olen uurinud mitmeid variante. Tekkiski küsimus, mida ehk targemad suudavad mulle seletada.
    Mis on erinevus kui bassikõlar on suunatud kasti sisse või väljapoole? (on erinevust ka bassi jämeduses? on erinevus ka kõlari tüübis, et kumba pidi ehitada)
    Kui palju annab effekti kui uksekõlarile teha kõrgendus.

    ette tänades
    Marko

    #2
    On plaanis hakata ehitama autosse subbakat, olen uurinud mitmeid variante. Tekkiski küsimus, mida ehk targemad suudavad mulle seletada.
    Mis on erinevus kui bassikõlar on suunatud kasti sisse või väljapoole? (on erinevust ka bassi jämeduses? on erinevus ka kõlari tüübis, et kumba pidi ehitada)
    Kui palju annab effekti kui uksekõlarile teha kõrgendus.

    ette tänades
    Marko
    sellel elemendi väljapoole panemisel ei ole muud mõtet kui ainult saada kasti mahtu elemendi mahu võrra suuremaks, või mõnede ülbemate subide puhul ka välimuse huvides. ikka on ju ilus vaadata kui valjuka kroomitud korv välja paistab muud praktilist väärtust sellel ei ole, ning bassi esitust ta ei tohiks ka mõjutada. muidugi pead sel juhul, kui paned valjuka kastist välja, ühendama ta vastandfaasi.

    Comment


      #3
      Tõesti, Toomas ütles jub enam-vähem kõik ära, ainuke asi ehk on jahutuse parendumine, kui valjukas on magnetiga kastist väljapoole pandud. Kuid seda ei tasu eriti arvesse võtta, vahe võib olla vaid kusagil võistlussituatsioonis pikalt mängides(võistlustel ju reeglina ikkagi lühikesel ajal toimub SPL mõõtmine).
      Vaherõngad ukse ja valjuka vahel võimaldavad kasutada suurema magnaetiga ja sügavama paigaldusulatusega valjukaid, mis on ühtlasi ka paremad nii kvaliteedilt kui ka võimsuselt(ühtlasi ka kallimad). Effekt võib olla veel ka uksesisese mahu suurenemisis ja loomulikult tugevama aluse loomises - uks papp ju teadupäralt väga nigel.
      Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
      indrek@sac.ee, +3725174765

      Comment


        #4
        Eks ta eoutamise asi rohkem ole.Milleks muidu veel sinist valgust vaja roppida jne.Juu siis lähen nende arust heli paremaks.
        Noh on ka nagu eelmainitud plussid, aga miinuseks on väiksem tundlikus..tsentreerseib teeb ju täitsa membraanitööd ja kuna töötab vastandfaasis bembraaniga, siis ta summutab natike heli.
        muusika on kuulamiseks

        Comment

        Working...
        X