Teade

Collapse
No announcement yet.

Auto võimendis krõbin

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Auto võimendis krõbin

    On üks autovõimendi 2x100W aga üks kanal krõbiseb, jõudu (powerit) ei ole. Sillates hakkab see üks (koond) kanal krõbisema. Äkki keegi oskab öelda mis asi sellist krõbisemist põhjustab. Sama lugu on ka vene võimuga y101, mingi hetk tekkis sisse tohutu krõbin (mõlemas väljundis) äkki selle kohta ka mingi arvamus.

    #2
    Mul taoline mure toas oleva stereovõimendiga.. muidu heli puhas, aga kui volume nuppu keerata siis vasak kanal krõbiseb.. ei häiri eriti tegelikult ja nii juba pool aasat olnud - hullemax ka ei lähe õnnex

    Aga äkki see märk millegi lähenevast lõpust ??? tasub ettevaatlik olla ??

    Comment


      #3
      Võib olla mõni konde on otsad andnud. ???
      Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
      indrek@sac.ee, +3725174765

      Comment


        #4
        Mul taoline mure toas oleva stereovõimendiga.. muidu heli puhas, aga kui volume nuppu keerata siis vasak kanal krõbiseb.. ei häiri eriti tegelikult ja nii juba pool aasat olnud - hullemax ka ei lähe õnnex

        sinu võimul on halb pote.. temal on võimul mingi muu probleem..

        Comment


          #5
          Aga kui potes asi oleks krõbiseksid mõlemad kanalid ju. Aga potekas on määre võib olla ära kuivanud - liiguta kiiresti seda edasi-tagasi ja vaata mis ta siis teeb.
          Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
          indrek@sac.ee, +3725174765

          Comment


            #6
            Pote viga pakuks minagi, eriti kui viga ilmneb ainult volüümi nupu mudimisel. Autovõimus on aga arvatavsti vastava kanali kivi läbi (või vastava valjuka juhe lahti/käib vastu auto korpust).
            - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
            - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

            Comment


              #7
              Aga kui potes asi oleks krõbiseksid mõlemad kanalid ju...
              stereovõimul on 2x pote.. ja vabalt saab nii olla,et üks pool krõbiseb ja teine ei krõbise mitte üldse..

              Comment


                #8
                No seda ma ei arvestanud. Kui oled tegija mees peaks tilk piiritust pote võlli peale määrde üles sulatama ja võimalik et korras ta ongi. Halvemal juhl ootab ees pote vahetus.
                Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
                indrek@sac.ee, +3725174765

                Comment


                  #9
                  Karta on, et pote tuleb lahti võtta ja takistuskeha piiritusega ära puhastada. Võlli vahele vedelikke tilgutades ...ma arvan, et see ei aita. Painuta õrnalt ka liugkontakti, et ühendus oleks parem.
                  - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                  - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                  Comment


                    #10
                    hmm... oot-oot.. misasi on pote ??? ;D

                    muide alati, kui keeran ta ei krabise ka aga vahest krabiseb jälle rohkem.. Aga kui ma ta puutumata jätan, et las krabiseb, ei tohix vist ka miskit hullu juhtuda ???

                    Comment


                      #11
                      mul oli enda võimul pote läbi ja kui vastu seda näpuga koputasin,siis viskas helitugevuse maksimumi...
                      siis lammutasin ühest teisest raadiost stereo-pote välja ja asendasin selle pasa ära.. mingi 3aastat sain korralikult kuulata ja siis andis võim alla.. nüüd algvõim töötab küll,aga pote vist on jälle hakanud läbi minema

                      Comment


                        #12
                        hmm... oot-oot.. misasi on pote ??? ;D
                        Pote on potentsiomeeter ehk antud juhul raadio helitugevuse nupp.
                        Kui krõbin ei sega, las olla!
                        - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                        - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                        Comment


                          #13
                          Kui potekat puhastada tasuks seda ikka teha kontakt 60-ga. Minu arust kõigekindlam ;D

                          Comment


                            #14
                            Natuke veel võimust y101, imelik on see, et kui sisse lülitan siis see nn. displey (või mis iganes) väreleb ja kõlarid ka enamvähem selle rütmis (mitte siis kui muusika kõvasti mängib ja lõõvad ühes taktis, tean küll, et nii mõtlete ) Kiskusin selle lahti ja visuaalselt hakkas silma üks katkine takisti (sihke roheline aga triipe pole peal) Asukoht on asjal kõige väiksema makettplaadi peal, kohe trafost (vist) tagapool. Ma loodan, et kujutate ette kus asub, juurde on kirjutatud R15. Kas selle puruks olemine võib sellist nn. võimendi müra tekitada.

                            Comment


                              #15
                              Radiotehnikal on enamasti prob küll mitte potes vaid sealsamas plokis ühes lekkivas lüüdis... Nimelt lastakse potele alaliskomponent pääle. Ja kui siis see kontakt natukegi ühendust ei anna, tõmmatakse vahepeal mingi takiga liikuv kontakt maha ja siis kui jälle ühendust annab jälle pingesse tagasi - mingi eriti hull krabin. Ja mõlemal kanalil om muidugi oma konde - kui yx neist sureb, siis hakkab pihta... Ise olen 2 sellist viga leidnud ja kahtlustan tüüpveaks olemist...
                              Muidugi neid ekva plokke om mitmesuguseid, väljanägemiselt 1 ja 3 opakakiviga olid vist? Kahjuks ei dokumenteerinud, millistel ma seda viga olen leidnud.

                              Comment

                              Working...
                              X