Teade

Collapse
No announcement yet.

kas y101 saab 12v.peale teha

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    kas y101 saab 12v.peale teha

    mul on radiotehnika y101 võim tahax autosse panna kas saab?

    #2
    niisama lihtsalt küll mitte. Kui väga tahad, siis tuleks juba inverteriga -12 juurde ka teha. A siis juba niikuinii trafot ja generaatorit vaja ja sealt saab muid pingeid kaa. Seega eriti mõtet pole, tööd metsikult ja kasutegur jube väike.

    Comment


      #3
      Lihtsalt pagassi võid ju panna ;D
      Kui tõsiselt läheneda, siis leian, et mõte puudub juba sellepärast, et radiotehnika võimsus on kõigest 20W ja toidet tahab ta + -26,5V (eelaastmes tahtis ta vist isegi rohkem u+ -30V). Pingemuunduri ehitamine algajale mehele võib üsna raske olla. Ja kui isegi ehitada see pingemuundur valmis, siis selle pinge juures mõnda teist skeemi kasutades saaks märksa suurema võimsuse.

      Comment


        #4
        Asi ikka nüüd nii hull ka ei ole. Kõike saab. Tuleb teha pinge converter, mis tegelt suht kerge, vähemalt minu jaoks . Omalgi autos 220V! ;D

        Comment


          #5
          Uuri asja http://www.interq.or.jp/japan/se-inoue/e_ckt8.htm. Transside asemele soovitax kasutada väljakaid ;D, siis natc skeemi tuleb ümber teha. Kui võimalus kasuta vanat arvuti upsi, millel aku 12v. See viska välja, selle asemele ühenda autoaku(juhtmed peavad väga paksud olema ja upsi radikatele tuleb ventikad panna, sest pole mõeldud pikaajalisele töötamisele) ;D

          Comment


            #6
            No aga see pinge muundur on sul mille jaoks? Võimendi tahab ikka powerit saada, seetõttu peab ka pingemuundur küllaltki äge olema.
            Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
            indrek@sac.ee, +3725174765

            Comment


              #7
              Automakk pinistab juba u 12-16W ja seda neljast kanalist! Ja jamades (jamamist ikka on) radiotehnikaga saad 20W kahes kanalis! Mina küll soovitan, et kui oskad pingemuundurit ehitada, siis ei tohiks ka võimendi ehitus probleeme tekitada on ju hulgaliselt üsna lihtsaid skeeme 50-70W võimsusega. Kui ehitada võimendit transidel siis saab ikka päris odavalt hakkama, kivi baasil ehitades saab lihtsamalt hakkama, kuid norm. kivi hind on iseenesest kirves, kui ikka soovi mitu kanalit teha.

              Comment


                #8
                Mitte, et ma tahaks ütelda, et ära nüüd seda radiotehnikat küll autosse areta, vaid lihtsalt seda, et sellel ei ole suurt mõtet! Kasu võib olla niipalju, et saad kogemusi ja teadmisi juurde ja natukene uhkust ka ise aretatud asja üle

                Comment


                  #9
                  Mitte, et ma tahaks ütelda, et ära nüüd seda radiotehnikat küll autosse areta, vaid lihtsalt seda, et sellel ei ole suurt mõtet! Kasu võib olla niipalju, et saad kogemusi ja teadmisi juurde ja natukene uhkust ka ise aretatud asja üle
                  See juba õige jutt !
                  Ise tehtud hästi tehtud !
                  Edasi võiduka lõpuni !
                  Head susserdamist !

                  Comment

                  Working...
                  X