Teade

Collapse
No announcement yet.

Kinnine subbaka kast = ylekuumenev võim

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Kinnine subbaka kast = ylekuumenev võim

    Mure selline :
    Mul Osio NRG2040x autovõim (töötab sillatuna) ja Legacy LWC1280 tehtud subbar. Algul oli mul resotoruga lahtine kast, ja nii töötas asi umbes 7 kuud. Nüüd tegin kasti kinniseks (ilusti isoleeritud), 1päev läks mööda ja võimu lõputransid kärssasid, panin uued transid, aga ikkagi läheb võim väga kuumax. ???
    Äkki on kellegil soovitusi mida ette võtta, millist võimu tulex kinnise kasti korral kasutada???
    Äkki on mingeid skeeme kuskil saadaval, mul on olemas +-35V toide

    #2
    Äkki aitab see kui sinna kasti mingi ventikas sisse sokutada?

    Comment


      #3
      Äkki juhtus midagi valjukaga (peale eelmist särtsu?), lühiskeerd näiteks? Natuke kummaline et kinnine kast põhjustaks elektrilise koormuse suurenemist.
      - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
      - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

      Comment


        #4
        Mhmm ... lyhiskeerdude puhul on asi jama, ma korra m66tsi passivtakistust, oli u 3 Ohm.
        Kuidas ma sellest aktiivtakistuse saan, ega see asi nii ei ole, et Z=R*sqrt(2). :-[ (valemid meelest l2int)

        Valjuka peale on kirjutatud 4Ohm

        Comment


          #5
          Mhmm ... lyhiskeerdude puhul on asi jama, ma korra m66tsi passivtakistust, oli u 3 Ohm.
          Kuidas ma sellest aktiivtakistuse saan, ega see asi nii ei ole, et Z=R*sqrt(2). :-[ (valemid meelest l2int)

          Valjuka peale on kirjutatud 4Ohm
          ma olenkuulnud, et see 4oomi on nimitakistus...ja testriga mõõdetud takistus erineb natsa

          Comment


            #6
            Ei mäleta ka hetkel õiget valemit kuid võid ja sama valjukat (lahtiselt) võimu sabas proovida. Kui ikka kuumeneb, on asi kahtlane.
            - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
            - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

            Comment


              #7
              Lisan mõne kommentaari takistuskolmnurga kohta:
              R-aktiivtakistus
              X-reaktiivtakistus
              Z-näivtakistus ehk (impedants)
              Testriga mõõtes saad teada aktiivtakistuse,Kõik nad on omavahel sõltuvuses,loe kindlasti:
              http://www.obs.ee/~jaak/loengud/teine/viie...teist.html#faas

              NB:Mõõda ,äkki on võimu väljundis alalispinge suurte võimsuste juures?,
              Teinekord on võimendil midagi veel läbi?,näiteks üks pisike transs mis pannakse tavaliselt radika külge ja ta peaks temperatuuri suurenedes jõudevoolu vähendama(asub kahe õla vahel ja reguleerib seda kui palju õlad üksteist katavad)
              Tavaliselt kui lõpukad lendavad siis lendab see ka.Tihti tuleb ta plaadilt maha joota,et teada saada kas ta on korras või ei.

              Comment

              Working...
              X