Teade

Collapse
No announcement yet.

sadeguskarakteristik kahtlaste võngetega

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #31
    Vs: sadeguskarakteristik kahtlaste võngetega

    Panen siia faili, kus on sama kõlari karakteristik mõõdetud nii roosa kui valge müraga. Kõlar ise on suht lineaarne.n Kumb on kumb, pole vist raske aimata.
    Lisatud failid

    Comment


      #32
      Vs: sadeguskarakteristik kahtlaste võngetega

      minu jaoks on tonaalsus, maakeeli öeldes, see kuidas kõrv heli tajub. Tonaalsust ei saa RTA-ga mõõta. Mõõta saab sageduskarakteristikut aga mitte tonaalsust. Tonaalsus hõlmab endas lisaks sageduskarakteristikule ka faasid ja kõikvõimalud peegeldused ja seda "kõrva silmade läbi"
      Näiliselt identsed sageduskarakteristikud võivad olla väga erineva tonaalsusega.

      Comment


        #33
        Vs: sadeguskarakteristik kahtlaste võngetega

        Esmalt postitatud scanspeak poolt
        Panen siia faili,
        See ei veena, võin ülesse panna täpselt vastupidise graafiku, ühe teise softiga tehtud, kus "roosa" variandiga pole midagi teha.



        see mu arvutikõlarist.
        viimati muutis kasutaja moi; 25 m 2008, 18:21.

        Comment


          #34
          Vs: sadeguskarakteristik kahtlaste võngetega

          Esmalt postitatud moi poolt
          See ei veena, võin ülesse panna täpselt vastupidise graafiku, ühe teise softiga tehtud, kus "roosa" variandiga pole midagi teha.


          http://www.hot.ee/moij/pink%20vs%20withe.png
          see mu arvutikõlarist.
          ma ei saa aru mis mõtet on roosa ja valge müraga mõõdetut otseselt kõrvutada...
          pange roosale +3dB/oct juurde ja siis kõrvutage...

          Comment


            #35
            Vs: sadeguskarakteristik kahtlaste võngetega

            Kas nende värviliste müradega pole mitte nii et nende omatav karakteristik peaks ka ideaalis väljuma trakti lõpust, s.o. kõlari(te)st võimalikult samasugusena nagu nad sisendis on? Sel juhul pole ju oluline mis värvi ehk kujuga mingi müra on kuna ideaalne süsteem peab võimaldama neid esitada olenemata kujust sarnasena originaalile, kas pole?
            Kui kõlar esitab roosa müra nii nagu roosa müra välja näeb on kõik ok, sama ka valge müra korral.
            Mäletan ka et kui käisin Audese tehases omi asju mõõtmas siis kasutasime just lineaarset sweepi ASK saamiseks.
            Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
            Konfutsius

            Comment


              #36
              Vs: sadeguskarakteristik kahtlaste võngetega

              seda lineaarset sweepi kasutasite te ilmselt akustilises kambris. Aga autos või toas on peegelduste osakaal liiga suur.

              Comment


                #37
                Vs: sadeguskarakteristik kahtlaste võngetega

                Sul tuline õigus, jah kambris muidugi.
                Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                Konfutsius

                Comment

                Working...
                X