Teade

Collapse
No announcement yet.

Automakk Nissan PN2424M (Clarion) kood

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Automakk Nissan PN2424M (Clarion) kood

    Koodi pole, sai mälu dump maha loetud 93c46 kivist, kuid ei oska sellest koodi tuletada. Äkki keegi oskab kuidagi aidata. Dump siis järgmine:
    00) 55 55 50 50 00 00 00 00 11 11 a5 a5 00 00 ff ff

    edasi siis 10 - 7f mälu tühi ehk siis ff

    #2
    Vs: Automakk Nissan PN2424M (Clarion) kood

    5050 peaks olema. Dump on ikka salvestatud kusagile kõvaketta nurka, et vajadusel loendurit nullida?
    Harjutamine teeb harjutajaks.

    Comment


      #3
      Vs: Automakk Nissan PN2424M (Clarion) kood

      Ma kardan et see asi nii lihtne ei ole paljudel clarionidel on küll kood kolmandas ja neljandas pesas aga sel juhul on esimeses ja teises pesas AA ehk siis näiteks AA AA 54 21 00 00 annab koodiks 1254
      Internetist erinevate clarionide koode ja neile vastavaid HEX dumpe (ma ei tea kuidas seda eesti keeles nimetada mälutõmmis siis või midagi) läbi vaadates sain ma teada et antud juhul peaks siis kooditabel olema ümberpööratud:

      Näiteks Clarion cd6300 dump 55 55 c4 a2 00 00 annab koodiks 2345

      Selgituseks on kirjutatud:

      read inverted - for example:
      memory keyboard code number
      #22#22 4444
      #44#44 2222
      #cc#cc 3333
      #88#88 1111
      #aa#aa 5555


      ehk siis AA AA 32 54 kuidas see saadi sellest mina aru ei saa.
      viimati muutis kasutaja nemps; 11 m 2007, 21:07.

      Comment


        #4
        Vs: Automakk Nissan PN2424M (Clarion) kood

        Mnjah, Clarionidel õnnestub harva näppe väänata, et koodi üles tunnistaks - lihtsalt ei satu neid lauale.
        Üks võimalik lahendus oleks selline:
        Kuna seal on vist SMD-korpuses 93C46 ja nende pesad kallivõitu, siis mina joodan lintkaabli jupi otsas DIP8 pesa kivi asemele. Mõned programmaatorid võimaldavad ka plaadil (siiski mitte alati) Microwiret lugeda/kirjutada, aga kõvad tegijad soovitavad esimesel katsel mitte proovida - kui dump rikutud saab, ei aita ka mahajootmine. Selle pesa ja programmatori vahel kabetan DIP-korpuses EEPROM-i ja kõrvetan sinna mahaloetud dumbi. Nüüd võib asuda eksperimenteerima. Kontrollime, kas need netist leitud vasted 22 22 = 4444 jne vastavad tõele (netis liigub uskumatus koguses vigaseid dumpe ja desinformatsiooni). Kõrvetame 22 22 originaalbaitide asemele ja vaatame, mis juhtub. Kui raadio rääkima hakkab, on pool võitu käes. Clarionil vist ei olnud kontrollsummat, nii et koodivahetus peaks lihtne olema. Viie numbri abil saab täiesti kobeda koodi välja mõelda. Kümned tuhanded raadiod, mis 1111 või 11111 koodiga ringi sõidavad, pole just originaalsed. Peale koodivahetust on veel rõõm tulevastele kalkuleerijatele mõelda (kui peaks leiduma sellist kalkulaatorit - pole huvi tundnud - ebasportlik), kes pead vastu monitori taovad ja aru ei saa, miks kood ei sobi. Jälle üks potentsiaalne klient olemas, kes ei lähe üle ühe korra nende juurde, kes koodi kalkuleerivad, aga nii madalale ei lange, et displei/klahvide valgustuse põlema saaks.
        Võib muidugi ka hulk aega kulutada, et leida "algoritmi", millega kood krüpteeritud, kõik variandid läbi proovida ja tabel koostada - jälle kulub palju aega, aga tulevikus võib vaja minna.
        Võimalik, et see jutt kõik ennegi teada, aga võibolla on ka mingit abi.
        Edu!
        viimati muutis kasutaja Padasonic; 13 m 2007, 03:48.
        Harjutamine teeb harjutajaks.

        Comment

        Working...
        X