Teade

Collapse
No announcement yet.

Ovaal või mitte ovaal selles on küsimus??

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Ovaal või mitte ovaal selles on küsimus??

    ühe sõnaga kumb on parem kas ovaal w ringikujuline?
    ja mis nende vahe on peale kuju??

    #2
    Vs: Ovaal või mitte ovaal selles on küsimus??

    Ovaal on parem, sest ovaal tekitab ovaalseid laineid. Kuna inimese kõrv on pigem ovaalse, kui ringi kujuga, siis sobib ovaalne kõrva kujuga paremini. Samas pole ma ka päris kindel, sest ise kasutan hüperboole.

    Comment


      #3
      Vs: Ovaal või mitte ovaal selles on küsimus??

      Esmalt postitatud jassa poolt
      Ovaal on parem, sest ovaal tekitab ovaalseid laineid. Kuna inimese kõrv on pigem ovaalse, kui ringi kujuga, siis sobib ovaalne kõrva kujuga paremini. Samas pole ma ka päris kindel, sest ise kasutan hüperboole.
      ah mida värki ? kas mina olen loll, või jassa pani oma tekstiga ikka väga puusse ?

      ovaal peaks hea olema sellepärast, et on kitsas ja võimaldab rohkem membraani pinda, mis tekitab ka basse rohkem.

      Comment


        #4
        Vs: Ovaal või mitte ovaal selles on küsimus??

        Esmalt postitatud jassa poolt
        Ovaal on parem, sest ovaal tekitab ovaalseid laineid. Kuna inimese kõrv on pigem ovaalse, kui ringi kujuga, siis sobib ovaalne kõrva kujuga paremini. Samas pole ma ka päris kindel, sest ise kasutan hüperboole.
        HÜPERBOOL ehk siis ümmargune??

        Comment


          #5
          Vs: Ovaal või mitte ovaal selles on küsimus??

          Aga miks siis ometigi kasutatakse ümmargusi? Neid olen näinud ainult radioolades ja kaasaskantavates makkides.
          Vahetada 350W lampvõimendi jääksoojust Kaja Kallase elektrimolekulide vastu.

          Comment


            #6
            Vs: Ovaal või mitte ovaal selles on küsimus??

            Esmalt postitatud RaunoK poolt
            Aga miks siis ometigi kasutatakse ümmargusi? Neid olen näinud ainult radioolades ja kaasaskantavates makkides.
            Eelneva jätkuks: nelinurksed valjuhääldid teeks ju ristküliklaine, aga see on kõrvale ju kole kuulda, eksole. Siinus palju kenam aga seda teevad ju ainult ümmargused ja ovaalsed.

            P.S. Saehammas ka kõrvale kole, sellepärast ei ole ka kolmnurkseid valjuhääldajaid.
            WW

            Comment


              #7
              Vs: Ovaal või mitte ovaal selles on küsimus??

              Esmalt postitatud Werewolf poolt
              Eelneva jätkuks: nelinurksed valjuhääldid teeks ju ristküliklaine, aga see on kõrvale ju kole kuulda, eksole. Siinus palju kenam aga seda teevad ju ainult ümmargused ja ovaalsed.

              P.S. Saehammas ka kõrvale kole, sellepärast ei ole ka kolmnurkseid valjuhääldajaid.
              No kas tuleb mingit infi ka, et siis kummad on paremad..
              Plussid ja miinused..


              Või ongi mingi loll jutt kõrvale meeldivate ja mitte meeldivate helikujunditega

              Comment


                #8
                Vs: Ovaal või mitte ovaal selles on küsimus??

                Aga mine tee proovi: viska vette kolmnurkne ja nelinurkne klots ja vaata, millise kujuga lained tulevad!
                Minu DIY blogi
                <- CSS'i lairibad EL70 erihinnaga!

                Comment


                  #9
                  Vs: Ovaal või mitte ovaal selles on küsimus??

                  ahh lõpetage ära nüüd Tglt on nii nagu üks mees on öedlnud et ovaal on tavaliselt odavama poolne kõlar mis ei ole kõige parem, koaksiaal(ümmargune) on tavaliselt parem aga koosneb komplektist, kõrged(twiiterid) ja siis madalamaid sagedusi tegev element. kallima otsa ovaalid on ka normaalsed, kuid koaksiaalid kaalvuad ikka üle. Hästi palju häid sõnu tuleb DLS'i koaksiaalide kohta, ise pole kuulnud. NB! Et heli hea oleks tahavad mõlemad võimendit, maki taga ei tee kummadgi seda mis peaks
                  Kes tasa sõuab, sel mädanevad aerud ära...

                  Comment


                    #10
                    Vs: Ovaal või mitte ovaal selles on küsimus??

                    Esmalt postitatud TanelK poolt
                    ahh lõpetage ära nüüd Tglt on nii nagu üks mees on öedlnud et ovaal on tavaliselt odavama poolne kõlar mis ei ole kõige parem, koaksiaal(ümmargune) on tavaliselt parem aga koosneb komplektist, kõrged(twiiterid) ja siis madalamaid sagedusi tegev element. kallima otsa ovaalid on ka normaalsed, kuid koaksiaalid kaalvuad ikka üle. Hästi palju häid sõnu tuleb DLS'i koaksiaalide kohta, ise pole kuulnud. NB! Et heli hea oleks tahavad mõlemad võimendit, maki taga ei tee kummadgi seda mis peaks

                    Nii väga hea, lõpuks ajab keegi ka asjakohast ja mõistlikku juttu!!

                    http://www.noortehnik.ee/?id=2&keel=ee&toode=1367
                    http://www.noortehnik.ee/?id=2&keel=ee&toode=1364

                    On kellelgi nendega kogemusi?
                    Kummad siiski targem ja asjakohasem ost oleks?

                    Comment


                      #11
                      Vs: Ovaal või mitte ovaal selles on küsimus??

                      Rääkida komponentvaljukatest üldise välise kuju põhjal, on juba täiesti omette küsimus, millest oleks võinud alustadagi...

                      Sel juhul võiks kõigepealt endale selgeks teha, et ovaal ei tähenda automaatselt triaksiaali (3-komponentne) ja ümmargune ei tähenda koaksiaali (2-komponentne).
                      Nii ovaalsed kui ümmargused võivad olla ehitatud koaksiaalina või triaksiaalina. Vt. pilte

                      edit: Põhjus, miks triaksiaalid on pigem "ovaasel põhjal", on väga lihtne - komponendid mahuvad paremini ära.
                      Ja kui ma nüüd väga puusse ei pane, siis võivad ka 3-komponentsed valjukad olla koaksiaalid, ehk siis 3 elementi on kõik ühel teljel. Ja ka need võivad olla nii ovaalsel kui ka ümmargusel põhjal.
                      viimati muutis kasutaja TeeTL; 17 m 2007, 17:46. Põhjus: juttu lisaks

                      Comment


                        #12
                        Vs: Ovaal või mitte ovaal selles on küsimus??

                        aa, sa mõtled lihtsalt ümmargust komponenti ma arvan et see kallim 10" süsteem on asjalikum kuid ei tea, need ovaalid teevad ka häält 1700.- eest saab sinna autostudi võimu mis täpselt sobib
                        Kes tasa sõuab, sel mädanevad aerud ära...

                        Comment


                          #13
                          Vs: Ovaal või mitte ovaal selles on küsimus??

                          Esmalt postitatud Werewolf poolt
                          P.S. Saehammas ka kõrvale kole, sellepärast ei ole ka kolmnurkseid valjuhääldajaid.
                          Kolmnurkseid valjukaid on kyll olemas http://www.sasbazooka.com/productAutoRawWoofersRX.asp

                          Comment


                            #14
                            Vs: Ovaal või mitte ovaal selles on küsimus??

                            Kolmnurksetega on selline h&#228;da, et kui sa l&#228;hed Kolmnurkseid l&#245;vikuid ostma, siis see on sama h&#228;sti, kui minna ostma Hondasse Druzbamootori karburaatorid.
                            viimati muutis kasutaja RaunoK; 18 m 2007, 13:34.
                            Vahetada 350W lampvõimendi jääksoojust Kaja Kallase elektrimolekulide vastu.

                            Comment


                              #15
                              Vs: Ovaal või mitte ovaal selles on küsimus??

                              Pange kinni see lollus, pole ime kah, et foorum vaikselt upub, kui selliseid teemasid aetakse.
                              S A C
                              Siberian Audio Concept

                              Comment

                              Working...
                              X