Teade

Collapse
No announcement yet.

Autole tavalise helisüsteemi valikud

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Autole tavalise helisüsteemi valikud

    Tere.
    Tarvis autole mõistlik helitehnika peale panna. Valikud on vabad aga ruum kõlaritele on piiratud, lisa võimendit panema ei hakka.
    Ehk sooviks panna mõistliku hinna ja kvaliteediga asju, kahjuks ise olen selle koha pealt täiesti võhik.
    Kõlareid saab paigutada ainult esi uste sisse ja tagumiste istmete taha.

    #2
    J40?

    Comment


      #3
      Esmalt postitatud moi poolt Vaata postitust
      J40?
      Täpselt nii.

      Comment


        #4
        Küsin siis pigem niiviisi: Mis tootja/seeria kõlareid ja raadiot eelistada hinna kvaliteedi kohapealt?

        Comment


          #5
          Üldiselt ei ole siin auto audio asjatundjaid.

          Miks sa tahad head hinna kvaliteedi suhet, taha ikka lihtsalt head, sest head asjad ei ole odavad.
          Nii vähe kui mina autosse olen audiot ehitanud on ikka kodused valjukad läinud kasutusse, sest mõistliku hinnaga auto omad on olnud väga kehvad ja ilma igasuguste andmeteta. Need auto omad mille kohta ka mingeidki (enamasti väga näpuotsaga) andmeid antakse, on väga kallid.
          Aga sul on vist nagunii sundolukord, nende valjukate valik, mis sinna ukse sees olevasse auku mahub on kindlasti väga väike.

          Comment


            #6
            Esmalt postitatud moi poolt Vaata postitust
            Üldiselt ei ole siin auto audio asjatundjaid.
            no mõne ikka leiab ikka

            Aga kui inimene juba eos teatab, et võimendit ta panna ei kavatse, vaid tahab panna lihtsalt maki ja sinna järele otse kõlarid (ja needki nii ette kui taha), siis ei ole minul siin enam midagi lisada, kuigi ma tean, et mingi head nahka sellisest ettevõtmisestt küll ei tule ja suuremas plaanis on suht savi mis maki ja mis kõlarid ta lõppkokkuvõttes sinna paneb

            Nüüd mis puutub koduelementidesse, siis need võimaldavad sageli küll paremat lõpptulemust, kuid probleem on selles, et koduelemendid ei kesta seal kaua. Niiskus, vibratsioon, temperatuuri kõikumised, päike, jne. teevad oma töö . Autoaudio kõlarid on selles suhtes palju vastupidavamad ja stabiilsema soundiga.

            Comment


              #7
              Sinu unustasin aga sa oledki vist ainus.
              Oleneb mis valjukad autos on, need mis mina välja võtsin olid küll nii odavalt tehtud, et mul mingit usku nende vastupidavusse või stabiilsusesse ei olnud.
              Muust rääkimata, näiteks bassikal puudus üldse filter ja kõrgete filtriks oli üks elektrolüüt, kusjuures auto ei olnud mitte kõige odavamast margist.

              Comment


                #8
                Esmalt postitatud moi poolt Vaata postitust
                Sinu unustasin aga sa oledki vist ainus.
                Oleneb mis valjukad autos on, need mis mina välja võtsin olid küll nii odavalt tehtud, et mul mingit usku nende vastupidavusse või stabiilsusesse ei olnud.
                Muust rääkimata, näiteks bassikal puudus üldse filter ja kõrgete filtriks oli üks elektrolüüt, kusjuures auto ei olnud mitte kõige odavamast margist.
                Originaal elemendid on muidugi saast, nii odavad kui võimalik. Kunagi keegi mainis, et mingi mersu midbassi tehase hind oli u 2-3 dollarit tükk(hiinast konteineritega).
                Aga neid mida hiljem poest saab osta, need on juba teisel tasemel ja nende hinnad võivad küündida ka kolmekohaliste numbriteni. Kuid sageli on nad ikkagi põhjendamatult kallid
                ja kui keegi väga täpselt teab mida ta tahab ja teemat valdab, siis koduelementide kasutamine on igati tervitatav

                Comment


                  #9
                  Seepärast ma eriti ei muretsegi kodu valjukate kasutamise pärast autos. Sai mõistliku raha eest päris hea tulemuse.

                  Comment


                    #10
                    Sai endale pandud kunagi FOCAL Auditor RSE 165 ja jäin vägagi rahule selle raha eest. Audiofookusest saadaval 79.- komplekt.

                    Väga selge ja hea heliga isegi ilma lisa võimenduseta (Makiks tavaline Audi Concert). Autos nagunii on ideaalsetest tingimustest asi kaugel ja kui seal kõike summutama ei hakka, siis pole mõtet viimast taga ajada. Muidugi sellegipoolest on oluline need kõlarid sinna võimalikult hästi sisse sobitada ja luua eeldused nende hästi toimimiseks.

                    Selle koosluse miinustest võibolla see, et bassi osa jäi pigem tagasihoidlikuks. Hiljem lisasin ikkagi väikse subwooferi toetama aga selleks puhuks juba eraldi võimu vahele vaja.

                    Comment


                      #11
                      Selles autos hakatakse raadiot vähe kuulama, kuid see mis külge läheb võiks olla enam vähem asjad ikka...

                      Kaesin noortehnik.ee lehel, silma jäid sellised asja:
                      Raadio: Pioneer MVH-S420BT
                      Esikõõlarid: Hertz Dieci DSK 130.3
                      Tagakõlarid: Hertz Dieci DCX 570.3

                      Kiitke takka, laitke maha.

                      Comment


                        #12
                        Esimene asi mis mulle silma jäi on 2 mm Xmax mõlemal bassikal. Koduaudios on selline Xmax number või natuke vähem korralikel kõrgete valjukatel.

                        Comment

                        Working...
                        X