Teade

Collapse
No announcement yet.

Helisüsteemi uuendamine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Helisüsteemi uuendamine

    Tere foorumlased.

    Plaanis on 2003a e46 kupee tehasepoolne helisüsteem natuke tänapäevasemaks muuta ja kuna teadmised selles valdkonnas on puudulikud, siis tekkis ka kohe palju lolle küsimusi, mida teile esitada enne kui mingeid asju ära ostma hakkan.
    Hetkel on mul juba olemas eelmisest autost välja võetud pioneeri makk (MVH-190UB) kirjade järgi 4x50w ja mingi vana philipsi võimendi, mille kohta ma mingit infot ei leia väga aga peal on kirjas mudeliks DAP 3040 ja tekst 4x60w max.power, 4/3/2 channel power amplifier.

    Väga tagasihoidlikuks plaaniks on osta ette ustele komponentkõlarid 60w RMS:


    ja taha aknalauale koaksiaalid 60w RMS :


    Küsimusi tekkis selles osas, et kas see kogu kupatus üldse töötaks koos? Kas need kõik neli kõlarit tuleks ühendada otse maki taha või võimu külge?(lisan ka mõned pildid võimust). Milliseid ühenduskaableid ja tarvikuid mul selleks vaja osta on, et asja tööle saaks? Keegi võiks hästi põhjalikult ja lihtsas maakeeles ära seletada kuidas kõik see kokku ühendada kuna pole varem sellega kokku puutunud ja tahaks ise valmis pusida. Lisan ka makitagusest pildi kuna pole õrna aimugi mis vahejubinaid või adaptereid mul kõike vaja läheks.

    Click image for larger version

Name:	IMG_20221018_182813.jpg
Views:	417
Size:	143,1 KB
ID:	1122836 Click image for larger version

Name:	IMG_20221018_182829.jpg
Views:	413
Size:	128,7 KB
ID:	1122839 Click image for larger version

Name:	IMG_20221018_182930.jpg
Views:	416
Size:	144,1 KB
ID:	1122841
    Lisatud failid

    #2
    Mingeid erilisi soovitus ei oska anda kuna auto heli ei ehita aga nagu ka koduse audio puhul tuleks kasutada nii kalleid/häid valjukaid ja kõlareid kui rahakott ja südametunnistus vähegi lubab.

    Comment


      #3
      Hetkel ei ajagi niiväga seda head ja kallis heli taga vaid pigem et kogu kaabeldus oleks korrektselt ja õigesti veetud. Eks kui lahjaks midagi jääb saab alati välja vahetada.

      Natuke nüüd uurides olen mingi enam vähem pildi ette saanud kuidas seda kõike kokku ühendada aga tekkisid mõned küsimused ka.

      Nagu ma aru saan siis:

      1. Aku pluss klemmilt kaabel võimu power klemmi alla 2. Auto kere küljest kaabel ground klemmi alla
      3. Maki remote vedada võimu remote klemmi alla
      4. Nüüd seal kus need "mono" klemmid on, sinna vean iga kõlari juurest eraldi kõlarikaablid aga sellisel juhul on kõik need klemmid täidetud ja kui mul peaks olema vajadus subwoofer ühendada, siis mis klemmide alla läheb subwoofri + ja - ?
      5. Ühendan RCA kaabli võimuga aga võimul on 4 RCA sisendit kuid makil vaid 2. Kas sinna oleks vaja siis RCA kaabli jagajaid või mismoodi see asi käib?

      Comment


        #4
        Esmalt postitatud hannes74 poolt Vaata postitust
        1. Aku pluss klemmilt kaabel võimu power klemmi alla 2. Auto kere küljest kaabel ground klemmi alla
        See pole tegelikult korrektne ühenus !

        Aga:

        Väikse võimsuse jaoks sobib sedasi.
        Ja ühenduse komplektid on tavaliselt sellise arvestusega et miinus võetakse massist ja on pikk juha ainult plussi jaoks.


        Asi see et suure võimsusega võib auto elektrisüsteem muusika taktis võnkuma hakata, sest massi juhe on kõigele ühine.
        http://hparchive.com/
        https://worldradiohistory.com/index.htm

        Comment


          #5
          Sain kõlarid kätte. Komponentkõlaritega on kaasas miski must vahejunn(lisan pildi). Kas keegi seletaks lihtsalt lahti milleks see on ja kas ma võin tweeteri ja bassika ühendada sellisel viisil nagu on pildil kolmas ühendusviis? Click image for larger version

Name:	IMG_20221021_092034.jpg
Views:	344
Size:	213,3 KB
ID:	1122897 Click image for larger version

Name:	Screenshot_2022-10-21-09-13-42-566_com.google.android.googlequicksearchbox.jpg
Views:	347
Size:	189,1 KB
ID:	1122899
          Lisatud failid

          Comment


            #6
            HELP!!

            Ühendasin kõlarid ära aga mingit heli neist ei tulnud. Mõtlesin et võim on läbi ja ostsin uue aga ikka midagi.. siis avastasin et kui makil volüüm täiesti põhja keerata hakkavad bassikad kergelt mürtsuma aga tweeterid on vait. Kui teha otse ühendus ilma võimuta siis twwterid teevad häält aga bassikad on peaaegu täiesti vait ja volüümi peab ka peaaegu et põhja keeramama et häält tuleks. Ma ei saa aru mida ma valesti teinud olen?? Lisan pildi kuidas on mul tweeterid bassikaga ühendatud ja ühendused võimuga. Keegi võiks õige suuna kätte anda. Click image for larger version

Name:	IMG_20221104_104326.jpg
Views:	274
Size:	37,8 KB
ID:	1123126 Click image for larger version

Name:	IMG_20221104_103718.jpg
Views:	273
Size:	212,4 KB
ID:	1123127
            Lisatud failid

            Comment


              #7
              Ma ühendaks kõlarid otse makiga ja viskaks selle lisa võimendi vahelt ära.
              See makk peaks need valjukad ilusti ära toitma.
              Kui tahad supakat lisada, siis maki RCA pesad on eelvõimu väljund, sinna saad supaka koos võimuga lisada


              Нужно делать так, как нужно. А как не нужно, делать не нужно - Винни-Пух

              Comment


                #8
                automakid ise kipuvad kandilist väljund signaali tegema. normaalse heli saamiseks peaks olema eraldi invertertoitega võimendi

                Comment


                  #9
                  Kui nüüd kuidagigi üritaks aidata, siis kõigepealt jääb silma, et sul on võim low pass ehk madalpääsrežiimis, ehk mingit signaali kõrgsagedusvaljukate tarbeks sealt läbi ei käi. Seega tulemuseks ka vaikus. See kas maki liiniväljundist ka piisav signaal tuleb võimendi käimalükkamiseks, on juba iseküsimus. Kui sellest ei jagu saab suurema signaali võtta ka kõlariväljunditest aga siis juba pingejaguri abil.

                  Comment


                    #10
                    Esmalt postitatud Vintage Fart poolt Vaata postitust
                    Kui nüüd kuidagigi üritaks aidata, siis kõigepealt jääb silma, et sul on võim low pass ehk madalpääsrežiimis, ehk mingit signaali kõrgsagedusvaljukate tarbeks sealt läbi ei käi.

                    selle muutmine on lüliti ringiasetamise vaev.

                    Comment

                    Working...
                    X