Teade

Collapse
No announcement yet.

Odav trikk

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Odav trikk

    Lugedes välismaiseid lehti täisriba elementide kohta, tekkis isu VW Golf3 4-tolliste tehaseelemente väheke modifitseerida. Algne idee internetis on Lowtheri elementidega teostatud, kuid olemasolevad lingid enam ei töötanud, seega praeguseks inglisekeelseks infoks teile on see leht. Tegu küll Fostexiga, kuid ikkagi.

    Minule isiklikult hakkasid pinda käima saksofonid ja naisvokaalid, mis kriipisid tohutult kõrva.
    Tehtud modifikatsiooniga peaksid idee kohaselt need probleemid ära kaduma ja heli mahedamaks muutma. Eks paistab, mis pärast kuulamiskatsetusi välja kukkus.

    Asja odavusest: porolooni peale läksid vist mõned kümned sendid, värnitsa peale kroon ja aega läks umbes 2 tundi.


    Pildimaterjali leiab siit

    makiks on siis KENWOOD KDC-W4527, millel elemendid ilma võimendita taga, mis on paha

    peale põgusat esimest kuulamist on tulemused sellised:
    -kesksageduse paranemine..... kui, siis pisut. (kas tahavad ka sissemängimist?)
    -kõla tundus mahedam
    -kui ennem oli kogu muusika esiaknal laiali ja mingi pilli asukohta eristada oli raske, siis nüüd paranes pillide "positsioneerimine". paranes ehk tänu porolooniribale.

    põhilisteks kuulamisplaatideks olid bossanova ja nu-jazzi ja kergema house'i plaadid. võiks katsetada ka klassikaplaatidega (klassikaraadiost tulev kirikukontsert oli päris hea)

    sisemist ekvalaiserit näppisin lõpuks niipalju, et BASS -3, MID -4, TRE +4

    praegu on paarikroonine väljaminek asja ette läinud.

    nüüd peab ka mõne tippsüsteemiga kõrvutama ja siis saab teada, mis tegelikult toimub.
    KES SOOVIB, SEE PROOVIB

    t-linespeakers.org

    #2
    Olen ka selliste meisterdamiste kohta netist lugenud. Hämmastab aga see, et töödeldakse meie mõistes väga kalli hinnaklassi valjukaid. Kui selline nn. paarikroonine väljaminek annab olulist efekti, siis tahaks väga teada, millega tegelevad härrased insenerid nende lugupeetud firmade laborites? Miks ei kasutata neid võimalusi igapäevatoodangus?
    nüüd peab ka mõne tippsüsteemiga kõrvutama ja siis saab teada, mis tegelikult toimub
    Ootan huviga!

    Comment


      #3
      ma tahaks ka selle imelooma asjandusest ülevaadet saada ... praktiliselt võttes suurendati tegelikult ju ainult elemendi koonuse massi, mis ei lase tal lihtsalt nii täpselt võnkuda või ma eksin?

      Imelik asi igatahes ja ootan huviga, mis sellest lõppkokkuvõttes välja tuleb selle nn tippklassi võrdlusega ...
      -

      Comment


        #4
        Ksl-i katsetatud asi töötab, ise samuti samasugust asja katsetatud. Ise küll nii hullult valjuka membraani üle ei mökerdanud, kergelt immutasin läbi - juba see tõi vahe sisse. Aga vatiin vms lairibade puhul kahe koonuse vahel on kõige mõnusam aretis, see mahendab päris mõnusalt kogu sageduskara.
        Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
        indrek@sac.ee, +3725174765

        Comment


          #5
          Mulle ka tundub, et selle värnitsaga oled üle pingutanud, eriti sisemise väikse koonuse juures, veel täpsemalt tolmukupli ja koonuse piirkond. Sellest ka sul see TRE+4?

          Comment


            #6
            BASS -3, MID -4, TRE +4

            Mina keeraksin kõik nulli. Ma ei tea kas ma olen ainuke loll aga kõrv tunneb ära kui mingit sagedust on juba 1-2dB juurde keeratud. Reeglina tämbriregull keerab metsa ka faasikarakteristiku.

            Äkki on impedantsikõveras mingi muhk sees mida annab korrigeerida ?

            Comment


              #7
              ise kardan ka, et pire palju läks seda sinna peale, sest alguses ei tahtnud asi kuidagi moodi imbuda. järgmisel korral oleme targemad .
              väike kõrgsageduskoonus oli muidu töötlemise mõttes väga halb. oli teine vist väga hõredalt pressitud, sest õrnalt niiske lapiga tolmu eemaldamine sai saatuslikuks isegi <_<
              KES SOOVIB, SEE PROOVIB

              t-linespeakers.org

              Comment


                #8
                Kirjutaks ehk hoopis nii
                BASS +1, MID 0, TRE +8
                (kuna ilmselt suhtelised ühikud, siis detsibellides on asi veelgi hullem),
                mis tähendab, et valjukate sageduskara kõrgete ots on jäädavalt kadunud
                Nahk raisus, nagu ühes Eesti mängufilmis.

                Mis puutub tämbriregulaatorisse, siis toetan KaruTEC`i. Kui alates fonogrammist ja lõpetades kõlaritega on kõik komponendid enam-vähem tasemel, on tämbriplokk tarbetu.

                Comment

                Working...
                X