Teade

Collapse
No announcement yet.

Küsimus tekkiva puru kohta, Astra MK 110c-1

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Küsimus tekkiva puru kohta, Astra MK 110c-1

    Tere!
    Kuulasin vanu pruuni värvi linte. Mängib kenasti ja mitu korda on kuulatud.
    Praegu avastasin, et makile on viimasel kuulamisel tekkinud puru. Äkki keegi oskab nõu anda.
    Minu jaoks on maailm uus ning pöörduksin targemate poole. Lisasin väikese pildi ka.

    Ise leidnud ainult järgneva lingi:
    https://en.wikipedia.org/wiki/Sticky-shed_syndrome

    Parimat

    Click image for larger version

Name:	puru.jpg
Views:	1
Size:	64,4 KB
ID:	883508

    #2
    Vs: Küsimus tekkiva puru kohta, Astra MK 110c-1

    Puhasta ära. Muud valikut pole.
    Lindid pudenevad. Võid proovida linte hoida ahjus, 50 kraadi juures mõni tund. See peaks töökihi kinni võtma.
    Kui on väga määriv lint, keri enne läbi vati /salvrätiku läbi.
    Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

    Comment


      #3
      Vs: Küsimus tekkiva puru kohta, Astra MK 110c-1

      Vene lintidega pole asi kindel, kuid proovida võib. 50-60 kraadi (kindlasti mitte rohkem!) ja paarist tunnist ilmselt vähe, olen ise hoidnud kuni 6 tundi. Lase loomulikul teel maha jahtuda, võtab seegi oma pool tundi.
      Aga isegi kui toimib, on see ainult ajutine lahendus. Kuuks ajaks saab ehk korda ja kui linte hiljem eriti kuivas hoiad, siis püsivad nad normaalsed kauemgi.
      Enne "küpsetamist" keri lindid paar korda läbi nagu martinj ütles. Kuivalt, mingit piiritust, lahustit jm kasutada ei tohi. Parim viis läbikerimiseks selline, et lint ei puutu kokku
      millegagi peale salvrätiku. Ehk siis proovi kerida "otse", mitte läbi helipeade ploki. Muidu kraabid osa magnetkihti uuesti maha ja puhtamaks ei saagi.
      Kui nüüd pärast "küpsetamist" samamoodi korra läbi kerid ja pruuni puru tuleb kõvasti vähem, on lootust et asi toimis.

      Kui ahjus "küpsetad", tuleb vaadata et plastketas lindist rohkem kuuma ei saaks. Olen sedamoodi paar ilusat ketast kõveraks küpsetanud, hiljem neid sirgeks saada on peavalu.
      viimati muutis kasutaja sebastian; 08 m 2020, 13:15.

      Comment


        #4
        Vs: Küsimus tekkiva puru kohta, Astra MK 110c-1

        Kõlab nagu sobiv ülesanne taimekuivatitele. Ahjud kipuvad suht ebatäpsed olema seal all otsas ja suure temp kõikumisega ka. Kui majapidamises on mõni selline taimekuivati kuhu lint sisse mahub, siis ma usaldaks töö sellele. Ahju kasutamisel püüaks temperatuuri nupu enne sõltumatu termomeetriga ära kalibreerida, osadel testritel on ka termopaar kaasas, mis selleks tööks hästi sobib.
        Toidan trolle!

        Comment


          #5
          Vs: Küsimus tekkiva puru kohta, Astra MK 110c-1

          Vaheta vene lindid välja

          Comment

          Working...
          X