Teade

Collapse
No announcement yet.

Muusikakeskus International

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Muusikakeskus International

    Selline siis: https://streetmarket.ru/item/31076428_Магнитофон_музыкальный_центр_INTERNATIONA L_18


    Endal maakodus samasugune olemas. Oskab äkki keegi sellest aparaadist midagi lähemalt rääkida? Siiamaani minu jaoks paras müstika. Ühtegi "made in"-i kusagil pole, mingeid muid vihjeid tootjamaa kohta samuti mitte. Tõsi küll, päris sügavale sisemusse pole jõudnud veel kaevuma hakata. Soetatud sai kunagi rublaaja lõpus. Vaatamata suht edevale välimusele tegelikult paras saast, kõik küll omal ajal toimis, aga mis nt. makki puutub, siis kasvõi Elektronika 312-1 või VEF-Sigma olid ikka oluliselt parema helikvaliteediga, Vilma 212-st rääkimata. Raadio toimis, kuigi tahtis üsna head antenni ja kõige normaalsem kogu komplotist oli plaadimängija. Kõlarid lõpetasid ka peale nii ca. 15 aastast kasutust lihtsalt ühel hetkel töö. Üks enne, kusagil aasta-paari pärast ka teine. Aga ikkagi huvitav tükk ajalugu. Kas keegi teab, mis päritolu see asjandus üldse olla võiks? Mõni on pakkunud Poola, mõni Hiina, mõni üldse, et mingi tolleaegse kodumaise kooperatiivi toodang? Igatahes raadio lühilaine on küll nõukogude standard e. 25-75m.
    viimati muutis kasutaja Kalle79; 24 m 2019, 22:54.

    #2
    Vs: Muusikakeskus International

    Sovjeti aja importkaup, arvatavalt jaapani misiganes firma toode. Nõukogude liit tegi diili, küsis näiteks 500 tuhandelist partiid ja maksis selle eest nt 10 dollarit tükist. Siis venerublade eest küsiti 45, mis oli keskmise õpetaja poole kuu palk. Väljundvõimsus tal 4W, keera kruvid lahti ja näed seal sees umbes 5 mikroskeemi.
    Digital is like formaldehyde, first it kills the music, then it stores it forever.

    Comment


      #3
      Vs: Muusikakeskus International

      Japsi kohta kuidagi väga kesise kvaliteediga. Aga ega seal kastis sees väga palju suurt tõesti midagi pole. Sai kunagi ammu piilutud. Paar kassetti sai ka kunagi selles duubelmakis ümber lindistatud. Kvaliteet oli üsna niru - ikka kuuldav mühin ja kohin sees. Ühelt 3. klassi nõuka kassetikalt juhtmega teisele lindistades sai palju parema tulemuse.

      Comment


        #4
        Vs: Muusikakeskus International

        Tänapäeval ei pea enam piiluma ja arvama. Kruvi tagakaas maha, tee sisust pildid ja riputa ülesse. Siis lihtsam vastata, kas tegu japside või poolakate või hiinlaste loominguga.
        Digital is like formaldehyde, first it kills the music, then it stores it forever.

        Comment


          #5
          Vs: Muusikakeskus International

          Ega omaaegset "made in Japan"-it ilmaasjata kõrgelt ei hinnata. Sealt lihtalt ei olnud võimalik, et tuleks täielikku saasta.
          Kaheksakümenendatel läks ka osa jaapani markide tootmisest Koreasse ja Malaisiasse, ka see ei olnud veel katastroof. Halvimal juhul piirdus asi hooletult laotud komponentidega trükkplaadil ja üldiselt odavama elementbaasiga.
          Aga kui üheksakümendatel kolis Hiinasse kõigepealt odavmarkide tootmine ja seejärel ka kõik muud margid, siis see tähendas mistahes kvaliteedi lõppemist. Asjad ei töötanud juba uuest peast või lagunesid paari esimese kasutuskorraga.
          Seejuures ei olnud nõrgim koht enamasti elektroonika, vaid mehhaanika ja niinimetatud akustika.
          Eks nüüd juba mõnda aega saab ka Hiinast korralikku kraami, aga see siis ka maksab enamvähem korralikult.

          Comment


            #6
            Vs: Muusikakeskus International

            see ju hiina piraatide toode. see võib väliselt sarnaneda mõne kõva margi tootega, kuid sellega asi piirdub.

            seest näeb kohe ära, kas on piraat või ei. piraatide lemmik plaadimaterjal on getinaks.

            Comment


              #7
              Vs: Muusikakeskus International

              Hiina tsivilisatsioon on järjepidavalt kestnud üle neljatuhande aasta. Egiptuse ja Sumeri tsivilisatsioonitest on alles ainult nimi, neil inimestel, kes seal momendil elavad, on vähe pistmist selle kultuuriga.
              Mis puutub tootmisse, kui protsessi, siis ma kahtlen, kas inglise või taani sinikrae suudab paremini kõlareid koostada.
              Näiteks Monitor Audio viis ju tootmise Hiinasse, tuues põhjuseks inglise tööjõu puuduse. Võimalik, aga kaheksandat seeriat teevad nad ikka Inglismaal, kuigi kastid on valmistatud ühes Taani mööblivabrikus, mis teeb samuti alltöövõttu ka Kudosele, Audiovectorile, System Audiole .
              Mis Kudose kõlaritesse puutub, siis näiteks Super 20-s on Norra Seasid valjuhäälditeks, sisemised kaablid Chord, pistikud Michel, kastid siis Taanist , kondensaatorid Mundorfilt ja insenerimõte ja tehas Inglismaalt. Tulemus on super!

              Comment


                #8
                Vs: Muusikakeskus International

                , tuues põhjuseks inglise tööjõu puuduse.
                Bluff 100%!!! Hoopis Inglise palgad on liiga kõrged.

                Hiinasse mindi ainult palkade pärast.. nüüd on juba nii kaugel, et hiina palgadki on liiga kõrged ja hiinast kiputakse koos tehastega ära afrikasse. Kus võivat klaashelmeidki palgaks pakkuda.

                aga hiinlane erinevalt EU'st ja kõikdest teistest libralismustest , kaitseb oma tehaseid ja tööjõudu. Tahate hiinas müüa, toodate hiinas ja hiina tööjõuga!
                sama seadus kehtib lõuna-koreas ja jaapanis ka.

                Comment


                  #9
                  Vs: Muusikakeskus International

                  Liiga kõrged? Piisavad , et ära elada. Tead, ma olen elanud Eestist väljas umbes kümme aastat, seega ma tean hästi seost palga ja eluks vajaliku miinimumi vahel.








                  ennast Skandinaviaa

                  Comment


                    #10
                    Vs: Muusikakeskus International

                    Esmalt postitatud Veix7 poolt Vaata postitust
                    Liiga kõrged?
                    JAH, palgamaksjate seisukohalt on palgad EU's liiga kõrged. Keegi ei taha palka maksta.

                    Siemens kah ei tahtnud palka maksta ja viis kogu tootmise venemaale Yekaterinburgi: 56°57'43.35"N 60°32'33.39"E

                    EU tehased on kõik suletud. 20 aastased kased kavavad tehaste rauteede liiprite vahel.
                    viimati muutis kasutaja olavsu1; 28 m 2019, 23:08.

                    Comment


                      #11
                      Vs: Muusikakeskus International

                      Esmalt postitatud martk poolt Vaata postitust
                      Tänapäeval ei pea enam piiluma ja arvama. Kruvi tagakaas maha, tee sisust pildid ja riputa ülesse. Siis lihtsam vastata, kas tegu japside või poolakate või hiinlaste loominguga.
                      Hetkel transpordiprobleem kohalesaamisega paraku. Mõtlesin, et mõnel foorumlasel veel samasugune omal olemas, aga näib vist üsna haruldane aparaat olevat. Vene keeles guugeldadeski vaid mõned üksikud vastused. Keegi väidab koguni, et olnud nii hinnaline riist, mida lausa korteri vastu võinud vahetada . No mingi hallitanud ja rotitanud keldrikorteri vastu järgmises kvartalis lammutamisele minevas majas ehk tõesti .

                      Mis aga laiemalt elektroonikatööstusesse puutub, siis olen ka ise 5 aastat tagasi mõnda aega Londonis elanud ja töötanud; inglastel see häda, et nad on Indiast, Pakistanist, Afganistanist, Lähis-Idast ja Aafrikast tohutul hulgal omale kokku ahnitsenud igasuguseid ajukirurge ja tuumafüüsikuid ehk makkide ja raadiote kokkuladumise tarbeks totaalselt ülekvalifitseeritud tööjõudu. Teistes Lääne-Euroopa riikides sama lugu. Kes seal Aafrikas midagi tootma hakkab? Seal varsti ei elagi enam kedagi .

                      Comment


                        #12
                        Vs: Muusikakeskus International

                        Esmalt postitatud Kalle79 poolt Vaata postitust
                        ..Keegi väidab koguni, et olnud nii hinnaline riist, mida lausa korteri vastu võinud vahetada .
                        90ndate algus oli mõnus aeg. See jutt on isegi tõsi. Meie toonases aianduskoperatiivis läks suvila tavalise VHS videomaki vastu ja tuttavad meenutasid, kuidas Rootsist tassitud mahakantud 286 arvuti eest sai korteri :P

                        Aga teemasse. Olen sääraseid šedoovreid toona näinud ja katsunud. Ka Jõhvi turg kubisest sarnasest eksootikast. Ma ei imestaks kui kogu see muusikakeskus üldse mono sisuga oleks.

                        Nähtud sellist duubelkassettraadiot - makid mõistagi monod ja FM stereo valgusdiood läks põlema kui lüliti AM-FM-FMstereo õigesse positsiooni lükata.
                        Kõlarid plastmassist, sees valjuhääldid, mis kahvatusid isegi 1gd40 kõrval. Aga nendega oli paralleelis hulgi värvilisi valgusdioode, mis siis pedemajakatena vilkusid. FM sagedusala oli 60-108 MHz. Peal helkiv neoon- sees immitatsioon (Priit Aimla tekst)
                        Raadio mängis - kassetti sai "kiirkopeerida" , mida lihtinimesel veel vaja oli.

                        Aegajalt kahetsen - ma võiks ca 10 aastat vanem olla.
                        Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

                        Comment


                          #13
                          Vs: Muusikakeskus International

                          mul on sarnane. ainult see vahe, et helivaljus on surunuppudega kontrollitav. kõlarid läksid tal igaljuhul ahju, kastid olid lõhkikuivanud. "super bass" valjukad olid samasugused nagu kellraadiotel. Visatoni BG20 järgi ja võis kuulata natuke.

                          originaal kõlaritega on helikvaliteet selline, et iga 3'dat ja kõrgemat klassi vene makk mängib üle.

                          seda ma nüüd ei usu et neid kinnisvara vastu sai vahetada. võibolla omaaegseid tippklassi sonysid, pioneere sai. nõnda vahetada.

                          Comment


                            #14
                            Muusikakeskus International

                            Esmalt postitatud martinj poolt Vaata postitust
                            Ma ei imestaks kui kogu see muusikakeskus üldse mono sisuga oleks.

                            Nähtud sellist duubelkassettraadiot - makid mõistagi monod ja FM stereo valgusdiood läks põlema kui lüliti AM-FM-FMstereo õigesse positsiooni lükata.
                            Sisu sel aparaadil siiski mono ei ole. Maaoludes sai sellest väga hästi aru, vähemalt raadiot kuulates igatahes. Hästi kuuldava FM raadiojaama puhul oli kohe äratuntav vahe, kui stereo/mono nuppu sai näpitud. Kaugemaid ja kehvemini kuuldavaid jaamu oli stereos üsna ebameeldiv kuulata, monosse lülitatuna samas polnud veel väga vigagi. Ja ega kasseti ja grammari hääl ka ikka stereo helikandja puhul monona tundunud. Stereoefekt oli tuntav. Kuigi kõlarid, jah, olid küll paras naljanumber. Suurem valjukas mingi väike ja õhuke, väikese magnetiga (S-30 suur valjukas sellega võrreldes igavene kolakas), tweeter samasugune plekkleheke nagu Montana "laulva" elektronkäekella sees.

                            Esmalt postitatud olavsu1 poolt Vaata postitust
                            mul on sarnane. ainult see vahe, et helivaljus on surunuppudega kontrollitav. kõlarid läksid tal igaljuhul ahju, kastid olid lõhkikuivanud. "super bass" valjukad olid samasugused nagu kellraadiotel. Visatoni BG20 järgi ja võis kuulata natuke.

                            originaal kõlaritega on helikvaliteet selline, et iga 3'dat ja kõrgemat klassi vene makk mängib üle.
                            Minu omal on küll kõlarid samasugused nagu teema esimeses postis oleval lingil avaneval pildil ehk siis korpused plastmassist. Ja kaunis õhukesest pealekauba. Jube kerged. Tulebki meelde naljakas lugu esimesest korrast, kui ma nende kõlaritega kokku puutusin. Tahtsin natuke ümber tõsta, ja, et ma eeldasin, et need ikka ka S-30-ga (millistega ma juba harjunud olin) suht sama kaalu on, nii ma ka korralikult ümbert kinni võtsin ja tõstsin ja - uups - oleks kõlari endale äärepealt näkku löönud . Nii kerged olid, nagu selgus. Täitsa ehmatasin tol hetkel. Hiljem sai sellele kõlarile, mis esimesena töölepingu lõpetas, mingi nõukaaegne ovaalne valjukas sisse pandud, mõnda aega see töötas, aga lõpuks andis seegi millegipärast otsad.
                            viimati muutis kasutaja Scott; 05 m 2019, 03:57. Põhjus: järjestikpostitused kokku, kõike ei pea tsiteerima

                            Comment


                              #15
                              Vs: Muusikakeskus International

                              mul oleva eksemplari kõlaritel oli plastikust ainult fassaad, kast ise oli ca 10mm saepuruplaat, mis oli lõhki ja pudises.
                              kõlari tagakaas oli samasugune aukudega papp, mis musakeskusel endalgi.

                              Comment

                              Working...
                              X