Teade

Collapse
No announcement yet.

Kassettmakkide surverullide puhastamine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Kassettmakkide surverullide puhastamine

    Tervitus makisõltlastele.
    Tegelikult tean ma ka ise lahendust,kuidas, aga äkki on kellelgil häid nõuandeid, kuidas saada surverullidelt saastakiht maha, kui nad on ligipääsmatus kohas ja makki ei saa ilma kassetita tööle panna ? Näiteks enamus normaalsemaid pleiereid käituvad sedasi.
    Kas nn "puhastus" kassetid korjavad saasta surverulli pealt ära ?
    Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

    #2
    Vs: Kassetmakkide surverullide puhastamine

    Võib-olla viltlindiga versioonid korjavad sealt midagi. üldjuhul lootust pole.

    Comment


      #3
      Vs: Kassetmakkide surverullide puhastamine

      Sellistel puhkudel olen maki ära petnud, vajutades vastavat mikrolülitit, et makk arvaks et kassett on sees ja selliselt ta käima pannud ja rullikud puhastanud.
      Ei oska öelda, kas on mugavalt kasutatav kõikide makkidega, vähemalt kunagi minu valduses olevate makkidega toimis 5+

      Comment


        #4
        Vs: Kassetmakkide surverullide puhastamine

        Seda petmist olen ka mina kasutanud.
        Paraku selliste isendite puhul, kus surverullid koos peaga on kassetipesa küljes, ei saa kohe kuidagi.
        Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

        Comment


          #5
          Vs: Kassetmakkide surverullide puhastamine

          Eks tuleb kasutada normaalseid linte mis ei pudene.Puhastus kassettid on olemas aga nendele loota ei tasu.

          Comment


            #6
            Vs: Kassetmakkide surverullide puhastamine

            pole olemas linti mis ei mäkerda. või sa tead mõnda eksklusiivset tootjat kelle lindid ei anna pudemeid.

            Comment


              #7
              Vs: Kassetmakkide surverullide puhastamine



              Igasugu puhastajad on enamasti liiga kiired haihtuma. Vahend peab püsima pinnal toimimaks. PCC pcb cleaner on selline aeglane.
              Tikkude, viltide sees püsib ja märgab kummi. Pole küll pikalt kasutanud aga toimib.

              Selline topis sai ka kunagi tehtud. Koos autostopi petjaga.
              After we gathered all the materials in one place and chilled the beer, we can start. Step 1: opening the cassette into the halves - do not throw anything (yet) Step 2: carefully cutting the part that stands out with the Dremel, so the result will be similar to the image below and repeat the...
              viimati muutis kasutaja freeze; 08 m 2018, 20:38. Põhjus: lisa
              "Directly or indirectly, all issues related to sound should be decided by the ear as an organ of hearing: conclusions that are given by the ear is no longer necessary to challenge. Lord Rayleigh (John William Strutt)

              Comment


                #8
                Vs: Kassetmakkide surverullide puhastamine

                Huvitav puhastaja, jebaist sellist ei leiagi.
                Aga samas sain veidi mõtteainet, iseasi ,kas ma olen võimeline sellist ise valmistama.
                edit. leidsin https://www.ebay.co.uk/itm/Trackmate....c100005.m1851
                aga postikulu on ebaproportsionaalselt suur.
                viimati muutis kasutaja martinj; 08 m 2018, 21:01.
                Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

                Comment


                  #9
                  Vs: Kassettmakkide surverullide puhastamine

                  ostas ka midagi: https://osta-ee.postimees.ee/sony-he...114126805.html

                  Comment


                    #10
                    Vs: Kassettmakkide surverullide puhastamine

                    rohelise lihvlindiga asjad ei ole head. need mäkerdavad rohkem kui puhastavad.

                    Comment


                      #11
                      Vs: Kassettmakkide surverullide puhastamine

                      Teinekord olen hifiengine 'st saanud hooldusjuhendeid, kus sellised asjad ära toodud, aga kõikidele riistadele neid pole muidugi. Häda korral olen ka jebaist soetanud hooldusjuhendi. See ka selline jaht ja õnnemäng

                      Comment


                        #12
                        Vs: Kassettmakkide surverullide puhastamine

                        Oleks idee võtta tühi kassett ja seal kus on surverulli koht asetada padi sobivast materjalist, mida surutakse vedrujõul välja. Samuti võiks padjale juurde tuua peenike voolik või juhtme isolatsioon piirituse peale laskmiseks süstlast. Kui on eriti paks mustuse kiht, teha kahe erineva karedusega.
                        Vahetada 350W lampvõimendi jääksoojust Kaja Kallase elektrimolekulide vastu.

                        Comment


                          #13
                          Vs: Kassettmakkide surverullide puhastamine

                          Kuidas siis saab kui kuidagi ei saa aga saama peab ?
                          Kui ettevaatlikult teha, saab JVC TD-562 ja Sony WM-GX670 puhtaks sedasi.

                          Mõlemal juhul oli lollitamiseks vaja poolik kassett sisse toppida.
                          Sony puhul nägi see välja sedasi, et kaas pealt ära ja "ausõna" peal olev mehaanika tuli ise paika sättida.

                          Click image for larger version

Name:	IMG_20190223_164222.jpg
Views:	1
Size:	496,9 KB
ID:	871708Click image for larger version

Name:	IMG_20190223_160153.jpg
Views:	1
Size:	495,5 KB
ID:	871709
                          Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

                          Comment


                            #14
                            Vs: Kassettmakkide surverullide puhastamine

                            Puhastamisaga on tõesti probleem.Olen proovinud 3 erineva firma puhastus kassette.Tulemus kõigil sama.
                            Ainuke võimalus-tiku otsa vatt ja mitme erineva puhastus/lahustava ainega proovida.Minul see õnnestus,ei julge öelda millega puhastasin.

                            Comment


                              #15
                              Vs: Kassettmakkide surverullide puhastamine

                              Vabariigi aastapäeva puhul tuleks ikka Rahvuslikke traditsioone ja kindlat kvaliteeti seespidiselt tarvitada.

                              Comment

                              Working...
                              X