Teade

Collapse
No announcement yet.

Testlindiga kassett

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Testlindiga kassett

    Tere! Mul tekkis küsimus, et kas kuskil müüakse makkide häälestamiseks mõeldud kassette? Muret teeb helipea kõrgus ja asimuut. Vajalik oleks ka regulleerida kiirust ja ka maha mängimis võimendi heli tugevust.

    #2
    Vs: testlindiga kassett

    näiteks: http://www.gennlab.com/teac_cass.html

    Comment


      #3
      Vs: testlindiga kassett

      Kõrgust, asimuuti ja kiirust saab ilma spetskassetita.
      Kanalid võrdseks kah kui on olemas monomakk, mille helipea on õiges asendis.

      Sageduskarakteristikut ja täisnivood ei saa kontrollida kuigi tõenäosus, et seda sättida vaja (saab) on üsna väike.
      Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

      Comment


        #4
        Vs: testlindiga kassett

        Kuidas saaks häälestada kõrgust ja asimuuti ilma testkassetita? Olemas on monomakk elektronika m327, kuid sellel helipea loksub. Vaatasin ka testkassettide hindasid ja need on krõbedad. Kahe kanaliga otsilloskoop on mul ka olemas. Vahetasin ühel makil helipea ära. Kui on vaikne koht siis on paremast kanalist tagurpidi mängivat lugu kuulda.

        Comment


          #5
          Vs: testlindiga kassett

          Siis muudad lindi liikumise kõrgust või muudad helipea kõrgust, et naaberrida kuulda poleks! Pärast paned helipea kalde ka paika! Seda kõike on kõige parem teha mõne mono, tehase (stuudio) lindistuse abil.
          viimati muutis kasutaja rainadov; 28 m 2018, 13:52. Põhjus: täht

          Comment


            #6
            Vs: testlindiga kassett

            Kiirust saad mõõta mõõdulindi ning stopperiga.
            Mõõdad välja 4.76 cm lõigu ja mõõdad aega. Kui on 100 sekundit, on kiirus ok. Mina salvestasin testtooni ja "markerid" tegin püsimagnetiga.
            Hiljem salvestasin 476 Hz tooniga üle, näeb sagedusmõõtja pealt reaalset kiirust (eeldusel, et salvestaja kiirus oli juba õige).


            Helipea kõrgus. Hea teha "peegelkassett" Otsida "mirror cassette". Saab ka ise teha,kuigi pole teinud.
            Aga mina teen nii. Mäkerdan markeriga helipeade tööpinnad kokku ja lasen natuke lindil käia.
            Lindi teekonnalt pühitakse marker ära.





            Kaldenurk . Testlint soovitavalt teha monomakiga (saab kanalite vahelise faasinihke kindlalt nulliks). Otsida välja võimalikult õhuke lint (c120) , salvestada kesksagedusel , näiteks 4 kHz täisnivood. Pöörata lint (kasseti sees) pahupidi ja taasesitada tagurpidi läbi põhimiku. Ühendada taasesituskanali väljundisse voltmeeter. Jätta meelde helipea seadekruvi asend !!!! reguleerida helipea seadekruviga signaal maksimumini. Keerata seadekruvi nende asendite keskele. Korrata algusest. Kui läbi põhimiku taasesitamisel kruvi asendit muuta pole vaja, on pea risti.
            Salvestada sama makiga ja sama seadistusega 10kHz toon. saab kasutada hiljem teiste makkide seadistuseks. Leida kompromiss amplituudi maksimumi ja faasinihke miinimumi vahel.
            Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

            Comment


              #7
              Vs: testlindiga kassett

              Seda markeri asja ma üks päev proovin. Markeri peaks pärast ilusti isopropanooliga maha saama. Kahjuks ei ole mul ühtegi sellist monomakki millel helipea asendit näpitud poleks. Üritasin helipead kruttida nii, et teist rada kuulda poleks. Kruttisin pea kõrguse nii madalale kui sain ,aga ikka oli teist rada kuulda. Helipea on teac s280 sendust.

              Comment


                #8
                Vs: testlindiga kassett

                Kas helipea all mingeid vaheseibe pole, mida saaks eemaldada ? Kassettmakkidel reguleeritakse kõrgust sedasi.
                Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

                Comment


                  #9
                  Vs: testlindiga kassett

                  Ei ole vaheseibe. On ainult mingi metallist plaat mille peal on helipea ja selle metallist plaadi kõrgust saab reguleerida kruvidega, mis on selle taga. Tegu vilma 212 makiga. Majakil on ka see probleem kuigi sellel on vaheseibid.

                  Comment


                    #10
                    Vs: testlindiga kassett

                    Esmalt postitatud martinj poolt Vaata postitust
                    Kiirust saad mõõta mõõdulindi ning stopperiga.
                    Mõõdad välja 4.76 cm lõigu ja mõõdad aega. Kui on 100 sekundit, on kiirus ok.
                    ???

                    Comment


                      #11
                      Vs: testlindiga kassett

                      Ikka 4,76m

                      Kunagi sai ka ise nii tehtud. Tol ajal täpsuse huvides isegi 9,52m (200sek) kaugusele kriips tehtud. Nullpunkt oli siis lindi ja stardiriba liitekoht.
                      "Täpsus" ise oli muidugi kaheldav, sest eks lint ka ise venib mingil määral, aga asja ajas ära.

                      Comment


                        #12
                        Vs: Testlindiga kassett

                        Ilma erivahenditeta saab kiiruse paika, kui on olemas sama album (sama väljaandja) CD-l ja kassetil,
                        ainult natuke kuulmist peab olema.
                        Muidugi meetod ei ole sobiv "reference" klassi jaoks.

                        Comment


                          #13
                          Vs: Testlindiga kassett

                          Helipea sain kuidagi enam-vähem paika. Noh silma järgi, et oleks kustutus peaga kohakuti. Ja asimuut selle järgi, et oleks võimalikult palju kõrgeid. Muret tekitavad veel häired. Arvatavasti helipea juhtmetes asi. Ehk lahendab selle probleemi tänapäevane varjestatud kaabel. CD järgi kiiruse paika ajamine pole kuigi efektiivne. Asi on selles, et osad kassetid on nö raskemad ja venitavad ka siis kui makk on tiptop korras. Ise salvestasin majakiga 440hz tooni. Heli genereerisin telefoni äpiga. Kuna majakil on vahelduvvoolu mootor siis ma usaldan seda. Kiirust häälestasin nii, et panin maki käima ja keerasin potet nii kaua kuni otsilloskoop näitas sagedust 440hz.

                          Comment


                            #14
                            Vs: Testlindiga kassett

                            minu majak 233 kihutab täiega. kolmest kassetikast, mis mul mingil hetkel olid, oli majak kõige kiirem.
                            Treisin pisut rihmaratast väiksemaks, päris heaks ei saanud, aga parem ikka.

                            Comment

                            Working...
                            X