Teade

Collapse
No announcement yet.

Palju leierdatud teema

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Palju leierdatud teema

    Lugemist, mõtlemist

    Igatahes mina olen pettunud viimase aja vinüülide helis

    #2
    Vs: Palju leierdatud teema

    Remastered vinüülid ongi tiba teise heliga kui vanad originaalid.
    Mul oli algul samuti harjumatu kuulata, kuid tegelt on nad teistlaadsed ja täitsa omanäolised. Nt Pink Floyd-i uustoodang.
    Digital is like formaldehyde, first it kills the music, then it stores it forever.

    Comment


      #3
      Vs: Palju leierdatud teema

      Eks ajajooksul on ju muutunud see tehnika, millega sündmus üles võeti, see milline tehnoloogia on kasutusel stuudiotöös post-production'is, see milline on mahamängiv tehnika lõppkasutaja juures jne. Ei saa ka öelda et helipea nõel pole viimase 30 aasta jooksul kuidagi oma kujus muutunud kasutamise käigus, seega isegi juhul kui kogu võrdluseks kasutatud tehnika on täpselt see sama mis kunagi, on soundis erinevused. Lisaks kuulmismälu omapärad. Nii et lõpuks võime võibolla küll öelda et asi on kehvem, või pigem teistmoodi nagu Mart ütles.
      Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
      Konfutsius

      Comment


        #4
        Vs: Palju leierdatud teema

        Viimase aja vinüülide all pidasin silmas uusi plaate, mitte uuspresse.
        Rockisõbrana on mul kõik uuemad vinüülid : A.Cooper viimasena, ZZ Top, Pink Floyd, Deep Purple, Beth Hart jne...
        Vaatamata sellele, et pooled neist kiirusega 45 ei ole helikõla paremaks läinud
        Juba sügavalt kahtlen kas ostan R.Planti viimast.
        Vahel kipun juba kahtlema kuulmise nüristumises, siis võtan panen plaadi Heart, R.Plant, Jennifer Rush või mida iganes enne 85 aastat ja kohe taastub minu kuulmine ja muusika ja heli sära

        Comment


          #5
          Vs: Palju leierdatud teema

          Esmalt postitatud ottok poolt Vaata postitust
          Vahel kipun juba kahtlema kuulmise nüristumises, siis võtan panen plaadi Heart, R.Plant, Jennifer Rush või mida iganes enne 85 aastat ja kohe taastub minu kuulmine ja muusika ja heli sära
          Mis sind konkreetselt häirib? Ma ise arvaksin, et kuna praegused 180-grammised vinüülid on paksemad ja neile pannakse poole kohta vähem lugusid, siis nad peaksid olema helilt "rammusamad" kui nende eelkäijad. Samas kui sa räägid "kuulmise nüristumisest", siis see vihjaks nagu kõrgema otsa kaole?

          Comment


            #6
            Palju leierdatud teema

            Esmalt postitatud ottok poolt Vaata postitust
            Viimase aja vinüülide all pidasin silmas uusi plaate,
            Vahel kipun juba kahtlema kuulmise nüristumises, siis võtan panen plaadi Heart, R.Plant, Jennifer Rush või mida iganes enne 85 aastat ja kohe taastub minu kuulmine ja muusika ja heli sära
            Kiirmeenutus uusplaatidest > mu meelest 33 kiirusega täiesti OK ( mul SELLEst ka CD, mis kõlab teisiti nagu redbook mu kõrvadele kõlama peaks):


            Ja veel näitena uusplaat Kraftwergilt, kus mõni lugu paneb bassidega rindkere laperdama, kuna plaadistus julgelt/ausalt alaotsas tehtud:


            Mul tegu kinniste kõlaritega, kus bassivaljukas allapoole faasiinverteri sagedust ei laperda. Vinüülimängijate kasutajad ju teavad, et mängija resonants puht tehniliselt on 7-11Hz, kus vaja kasutada lõikefiltrit, et auguga kõlareid vaigistada, muidu läheb neil laperdamine kontrolli alt välja. Kinnistel kõlaritel filtrit vaja pole.
            viimati muutis kasutaja Scott; 28 m 2017, 08:41. Põhjus: järjestikpostitused kokku
            Digital is like formaldehyde, first it kills the music, then it stores it forever.

            Comment


              #7
              Vs: Palju leierdatud teema

              Madis,
              Kõrgema otsaga kuulmine päris hea, 15000 veel kuulen
              Aga bassiosa uutel muutunud kõmisevaks ja kesk ja kõrged ei sära !
              Kuulan ikka tämbrinupud nullis.
              Õnneks on on olemas eku millega olen saanud kõla parandada aga kuna inimene on oma olemuselt laisk siis on tore kui peab ennast püsti ajama ainult plaadi keeramiseks
              Enne nii oligi ja vanadega nii ongi.

              Siin kusagil keegi enne kah kirjutas, et kas nupukeerajatel kuulmine kadunud ( R.Glover ) et kui ise bassimees, siis keerad basse ( Kuulberg )
              Aga Kraftwerk on hea uuspress

              Comment


                #8
                Vs: Palju leierdatud teema

                Esmalt postitatud ottok poolt Vaata postitust
                Kuulan ikka tämbrinupud nullis.
                Õnneks on on olemas eku millega olen saanud kõla parandada aga kuna inimene on oma olemuselt laisk siis on tore kui peab ennast püsti ajama ainult plaadi keeramiseks
                Enne nii oligi ja vanadega nii ongi.
                Kui sul on tämbriregulaatorid heliahelas olemas ja kasutad oluliselt erineva loomuga helikandjaid, siis milleks ennast piinata ja mitte neid regulaatoreid mõistusega ja sihipäraselt kasutada?

                Comment


                  #9
                  Vs: Palju leierdatud teema

                  Madis, vale vastus

                  Comment


                    #10
                    Vs: Palju leierdatud teema

                    Esmalt postitatud martk poolt Vaata postitust
                    Mul tegu kinniste kõlaritega, kus bassivaljukas allapoole faasiinverteri sagedust ei laperda.
                    Milline on kinnine kõlar faasiinverteriga? "Closed ja "vented" korraga?
                    Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                    Konfutsius

                    Comment


                      #11
                      Vs: Palju leierdatud teema

                      To OSX.
                      sõnastasin end segaselt. Peab olema:
                      Mul tegu kinniste kõlaritega, kus bassivaljukas, erinevalt inverterkastist, allapoole faasiinverteri sagedust ei laperda.
                      Digital is like formaldehyde, first it kills the music, then it stores it forever.

                      Comment


                        #12
                        Vs: Palju leierdatud teema

                        Juba parem .

                        Mis aga asjasse puutub, on see et minu meelest mida parem on mehaaniliselt grammer, seda vähem häirib see inframadal võnge. Kooliajal oli Arija, enne seda ehitasin ise paar keerutajat (muidugi CCCP juppidest) ja üldiselt, nendega oli küll rahulikum kui infrafilter kasutusel. Aga DD platteriga mul seda muret pole et peaks "Subsonic'ut" otsima - ja seda ka Arijalt võetud Ortofoniga (kus oli infraga nii ja naa).
                        viimati muutis kasutaja OSX; 02 m 2017, 10:06.
                        Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                        Konfutsius

                        Comment


                          #13
                          Vs: Palju leierdatud teema

                          Prantslaste 2013 a uusplaat on vägagi meeldiva helikõlaga:
                          Digital is like formaldehyde, first it kills the music, then it stores it forever.

                          Comment


                            #14
                            Vs: Palju leierdatud teema

                            Esmalt postitatud ottok poolt Vaata postitust
                            Madis, vale vastus
                            Ilu on vaataja silmades, talvel ma üldiselt kasutan auto all talverehve, mitte ei ürita iga hinna eest suvekatega läbi ajada ;-)

                            Comment


                              #15
                              Vs: Palju leierdatud teema

                              Esmalt postitatud madis64 poolt Vaata postitust
                              on tämbriregulaatorid ---, siis milleks ennast piinata ja mitte neid regulaatoreid mõistusega ja sihipäraselt kasutada?
                              Hea eraldusvõimega süsteemis on nende regulaatorite kasutamine justnimelt piin ja ebamõistuslik .
                              Masteri puudujääke ei ravi mingi 2-way regulaatoriga mitte kuidagi.
                              Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                              Konfutsius

                              Comment

                              Working...
                              X