Teade

Collapse
No announcement yet.

Vana lustikummut "igapäevakasutusse" aidata?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Vana lustikummut "igapäevakasutusse" aidata?

    Aastaid tagasi kauplesin vanaemalt välja ja mõned korrad olen raadiot kuulanud kuid valdava osa seisnud.

    Esipanelil onkirjas
    KUBA ja Stereo Sees on plaadikas kuhu käib 10 viüüli korraga sisse.Tagant uurides on kirjad :
    POWER CONSUMPTION 75w
    Pow1 Amp
    heating 6Amp
    catode 0,08Amp.
    2 auku kirjaga stereo external loud speakers
    1 sisend ja 1 väljund
    Kui kõhtu piiluda on lambid ja palju tolmu, all on 4 kõlari elementi
    Kirjas veel Stereo Radiogramm "Limone"
    export chassis 611k
    Tagapaneelil ka kiri: Made in western Germany ja sees juppidel made in USA.
    Selle tõi eestisse mu kadunud vanatädi aga ma ei teagi kas usast või saksamaalt sest elas mõlemas riigis. 110v pealt töötab....mul miski trafo vahel.
    Mingit aastaarvu ma kahjuks leidnud pole
    FM raadio ilusti originaalis olemas.

    Kõik tuttavad kiidavad head soundi ja mina poolkurt tunnen kah et midagi on justkui mõnusam aga tahaks teda tegelt veel paremini mängima panna.

    Vead: Kõiki raadiojaamu "ei saa kätte" sky plussi mängib hästi, star fmi mitte jne (Tartus)
    ON/OFF pööratav nupp katki ja väljalülitamiseks tuleb seinakontaktist eemaldada
    Vinüülimängija nõelamured (See on 180 kraadi keeratav ja LP osa on vist täitsa katki....78 oli kaa 3-4 millimeetrit kõver...painutasin sirgeks ja üht plaati mängib hästi kuid teisi mitte. Tõin poest ka 4 värskemat plaati kuid sama mure....jookseb diagonaalis üle plaadi lõppu. Kas kasutan valet "formaati" ? Kas oleks mõistlik sinna ehitada või lasta ehitada kaasaegne nõel? Ma tahaks plaate juurde osta ja neid kuulata kuid ka hoida....






    Probleem plaatidega:
    https://www.upload.ee/files/7591052/VIDEO0064.mp4.html
    viimati muutis kasutaja jeff01; 25 m 2017, 15:19.

    #2
    Vs: vana lustikummut "igapäevakasutusse" aidata?

    Esmalt postitatud jeff01 poolt Vaata postitust
    Ma tahaks plaate juurde osta ja neid kuulata kuid ka hoida....
    Soeta ostetavate (uuema aja) plaatide jaoks normaalne plaadimängija.

    Comment


      #3
      Vs: vana lustikummut "igapäevakasutusse" aidata?

      Uusi plaate selle lustikummuti originaal plaadimängijaga kindlasti kuulata ei tasu.Kindlasti on vaja normaalset plaadikeerutajat.Edasi on juba maitse küsimus,kas uus plaadimängija on eraldi üksus,või siis see uus plaadimängija aretada olemasoleva lustikummuti sisse (vana asemele).
      Vana helitehnika remont Pärnus

      Comment


        #4
        Vs: Vana lustikummut "igapäevakasutusse" aidata?

        Väga kahju, minujaoks olekski effekt just see, et see sama kast mängib.

        Võibolla või pigem ilmselt ma eksin aga plaadimängija tundub tehniliselt nii lihtne vahend muusika taasesitamiseks, et ma hetkel ei mõista miks ei peaks saama ma sellele paigaldada kaasaegset korralikku nõela ja asi oleks minusilmis justkui korras. Plaadi vedamise ja võimeni mehhanism on ju korras kas mitte ei jäägi üle vaid see nö nõela osa? Ehk keegi selgitab?

        Comment


          #5
          Vs: Vana lustikummut "igapäevakasutusse" aidata?

          Kui tahad kaasaegset nõela, pead ka helipea vahetama, see tahab hästi liikuvat ja tasakaalustatavat käppa. Ehk kui suudad selle modifikatsiooni ära teha, on hästi.
          Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

          Comment


            #6
            Vs: Vana lustikummut "igapäevakasutusse" aidata?

            Plaadimängijaga on see, et uutele plaatidele kirjutamisel ja lugemisel on suur kvaliteed hüpe, võrreldes vanadega: vagu on teine, plaadi materjal on teine, kirjutamismeetod on teine- kirjutamisel mängitakse vao sügavusega- vagudevahelise alaga, et plaadile rohkem mahutada! Mahamängimise nõel on palju peenem ja nõela kristall on teise kujuga! Ikka selleks, et plaati säästa!! Saad ka õmblusnõelaga kuulata, aga ainult 1 kord. Pärast seda on plaat p...s! Ka kohaldatakse uutel plaatidel kompressiooni, mis kompenseeritakse mahamängul korrektsioonvõimendiga. Seega lihtsam oleks paigaldada uus grammofoni paneel, koos ülalloetuga! Kui just pole soovi säilitada olemasolev silmailuks! Seda lahendust pakkusid ka teised! Edu!

            Comment


              #7
              Vs: Vana lustikummut "igapäevakasutusse" aidata?

              Esmalt postitatud martinj poolt Vaata postitust
              Kui tahad kaasaegset nõela, pead ka helipea vahetama, see tahab hästi liikuvat ja tasakaalustatavat käppa. Ehk kui suudad selle modifikatsiooni ära teha, on hästi.
              Ehk on kellelgi mõnd head linki kus midagi sellist ette on võetud? Või teab keegi viidata mõnele saadaolevale helipeale millele hiljem lihtne ka nõelu leida / vahetada.

              Comment


                #8
                Vs: Vana lustikummut "igapäevakasutusse" aidata?

                Kas see vana on stereo või mono mängija! Juba sellest hakkab vahe! Ülejäänust juba kirjutasin. Summana on siin kõikde eespoolkirjutajate poolt asendamise põhjused juba toodud! Muuseas ka on lihtsam saada mingi uus paneel või terve grammofon, mille saad aretada vanasse kasti! Helipead on üldjuhu käpaga seotud niikui sukk ja saabas! Korralikult tehes jääb väljaspoolt ka kogu seadme välimus samaks, ... kuni grammari kaant ei tõsta! Üldiselt algab asi vana ja uue mõõtudest. Kui tahad vanu plaate mängida, siis paigaldad selleagse grammofoni. Soovil ka vändaga! Sõiduauto ja hobuvanker ei ole omavahel asendatavad. Helid ja lõhnad on erinevad!
                viimati muutis kasutaja rainadov; 25 m 2017, 13:59. Põhjus: lisa

                Comment


                  #9
                  Vs: Vana lustikummut "igapäevakasutusse" aidata?

                  See vana on stereo.

                  Comment


                    #10
                    Vs: Vana lustikummut "igapäevakasutusse" aidata?

                    Tõenäoliselt on ka piezo-helipea.
                    Ma tänasel päeval ei raatsiks ühtegi kaasaegset plaati sellise "freesi" alt läbi lasta. Kahju oleks plaadist - olgu raadio nii äge uunikum kui tahes.
                    Kui hirmus himu just seda "lustikummutit" kuulata, siis ma vahetaks kogu selle grammafoni liidese seal radioola kastis ära. Aaga noh - uunikum ta siis enam ei oleks. Päälegi peaks see liides ise sisaldama, või siis oleks veel juurde(vahele) vaja ka magnethelipeale sobivat eelvõimedit/korrektorit.

                    Oi pergele!!! Seni kuni guugeldasin, pilte vahtisin ja oma "tarku" lauseid ritta sättisin, on asjalikum rahvas juba kõik olulise ära öelnud.
                    Palun alandlikult modesid mu sisutu ja uut infot mitte kandev postitus ää kustutada.
                    viimati muutis kasutaja Plinn; 25 m 2017, 14:04.

                    Comment


                      #11
                      Vs: Vana lustikummut "igapäevakasutusse" aidata?

                      Aga on kellelgi ideid milline oleks soodne kuid kuulatav ja plaate säästev "toorik" Ideaalises visuaalselt puidukarva....

                      Comment


                        #12
                        Vs: Vana lustikummut "igapäevakasutusse" aidata?

                        Neid hiina kunstretrosid on kõik kohad täis. Palju nad plaati säästavad, ei tea? Melomaanid ei laena oma plaate isegi sõbrale.

                        Comment


                          #13
                          Vs: Vana lustikummut "igapäevakasutusse" aidata?

                          See ehk teebki nendevahel valimise keeruliseks, et neid niipalju on...Alla paarisaja euro on nad ühed kastid kõik ja pole vahet mida valida?

                          Comment


                            #14
                            Vs: Vana lustikummut "igapäevakasutusse" aidata?

                            Esmalt postitatud jeff01 poolt Vaata postitust
                            Alla paarisaja euro on nad ühed kastid kõik ja pole vahet mida valida?
                            Osta iibeist paarikümne euroga mõni 80-test P4-peaga "koduperenaise-technics" ...

                            Comment


                              #15
                              Vs: Vana lustikummut "igapäevakasutusse" aidata?

                              Eh! Vanade asjade elustamine on omaette sport. Kas algataja ei tahaks oma/asja asukohta avaldada? Tõ
                              enäoliselt on siinsamas mitu tehnikahuvilist valmis pilgu peala viskama koos mõistliku soovitusega. Tundub huvitav asi olevat.

                              Comment

                              Working...
                              X