Teade

Collapse
No announcement yet.

Elektroonika Ta1-003 skeemialbumit?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #31
    Vs: Elektroonika Ta1-003 skeemialbumit?

    Esmalt postitatud martinj poolt Vaata postitust
    Milleks mulle mitmepöördelised trimmerid ?
    Lihtsam reguleerida, ei muud. Kinnises korpuses ka.

    Edit:

    Akai GX-75 mk II taasesitusvõimendi on dc servoga tehtud ja taasesitusvõimendi signaaliahelas kuni dolby kivini ühtegi kondet ei ole. Et peaks olema võimalik.
    viimati muutis kasutaja madis64; 06 m 2016, 21:12.

    Comment


      #32
      Vs: Elektroonika Ta1-003 skeemialbumit?

      Miks ei saa ilma sidestuskondedeta, sul vähemalt esimeses astmes skeem selline, et vist ei tohiks väga suurt alalist väljundisse tekkida. Teise astmega on natuke keerulisem. Kui esimesed astmed otse panna ja väljundi opakale DC-ervo (sul üks opaks ilusti üle ka) peaks vist kõik töötama.
      Variant on ka kasutada opakaid, mille nihkepinge on reguleeritav, saad väljundi nulli timmida.
      viimati muutis kasutaja moi; 07 m 2016, 10:27.

      Comment


        #33
        Vs: Elektroonika Ta1-003 skeemialbumit?

        Huvitav, kuidas on mürad siis võrreldes vana taasesitus võimendiga?

        MM-1 mikrofonile tegin P48 toite ja lihtsa võimendi SSM2019-ga. Tundub, et kunagi varem tehtud 2..3 paralleelse sama tüüpi transistoriga või siis eri juhtivusega transistorid + Op oli isegi parem.
        Mõtlesin, et oma makile teeks taasesituse kunagi SSM2220 või MAT03 paralleelsete transistoridega + Op.

        Comment


          #34
          Vs: Elektroonika Ta1-003 skeemialbumit?

          Nagu enne juba sai kirjutatud, on heli parem ja müra väiksem. Kõrva järgi ja hetkel valede lüütidega.
          Vana versiooni eelis on hea eelvõimendi, mis võib olla isegi parem suvalisest opakast, aga lüüdihunnik , perversne kommunikatsioon ja K553UD1 rikuvad asja ära.
          Muide, kuna üks plaat oli täitsa õhtal, siis üritasin sealt tagasiside kondesid välja joota (et oma varianti panna). Kaks õnnestus, ülejäänutel murdusid jalad ära.
          Üldiselt olen rahul , aga see ku'eb veidi väiksema joaga hetkel Elektroonikale peale. (Olimp sai täitsa märjaks).
          Muide andsin oma 005 ära, sest pärast ülalmainitud asja tegemist selgus , et 005 skeemitehnika on saast (või on midagi kapitaalselt väsinud) ja kuna ümbertegemine ebamugav hakkasingi "normaalsema disainiga" makki otsima.

          Muide, 50 Hz foonist. On kellelgi head ideed, kuidas seda vähendada. Mu 005 oli vait selles suhtes, mu isetehtud üllitis samuti.
          Kas võivad süüdi olla klaasferriitpead ?.
          Toitetrafo on vahetatud Olimp 005 toroidi vastu . See oli esimene asi, mis ma tegin, kuna toited olid p..s ja nagunii oli vaja see lahti kiskuda.

          Edit: ma lüüte signaaliahelas nii väga ei kardagi.Vahest on vaja. Tean, et saab lihtsa vaevaga ka minu skeemi tasakaalustada, aga milleks teha asja keerulisemaks.
          Kaks kondensaatorit enne lõppvõimu, pole paha.Väljundiplaadilt viskan ka selle järgija välja.

          Kui salvestusest rääkida, siis lõppvõimendi kavatsen kah täitsa uue teha . Eeskujuks Olimp 004 skeem. Salvestuse kommutaatorisse releed. Eelvõimendiga mõtlen, aga see kahinahunnik (Vesna 306 kahiseb muide vähem ) selliseks ei jää.
          viimati muutis kasutaja martinj; 08 m 2016, 17:53.
          Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

          Comment


            #35
            Vs: Elektroonika Ta1-003 skeemialbumit?

            Esmalt postitatud martinj poolt Vaata postitust
            Edit: ma lüüte signaaliahelas nii väga ei kardagi.
            ...
            Kaks kondensaatorit enne lõppvõimu, pole paha.
            Kui need konded jätta, siis miks neid mitte Wimadega asendada?

            Comment


              #36
              Vs: Elektroonika Ta1-003 skeemialbumit?

              Esmalt postitatud madis64 poolt Vaata postitust
              Kui need konded jätta, siis miks neid mitte Wimadega asendada?
              Muide, mu "Tanbergis" ongi tagasisides Wimad. Seal on üks sidestuslüüt enne liiniväljundit.
              Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

              Comment


                #37
                Vs: Elektroonika Ta1-003 skeemialbumit?

                Esmalt postitatud martinj poolt Vaata postitust
                Muide, mu "Tanbergis" ongi tagasisides Wimad.
                Ma mõtlesin ikka neid sidestuskondesid - et kilekonde peaks (bipolaarsest) lüüdist nagu parem olema (nii nad netis räägivad)...

                Comment


                  #38
                  Vs: Elektroonika Ta1-003 skeemialbumit?

                  50Hz peaks eelvõimu saabuma valdavalt helipeade juhtmetest. Seal näiteks häireallikaks suht "lahtine" pistik, et oleks mugav peadeplokki eemaldada. Trafo kiirgab mõnusalt. Häire nivoo oli väljundis siiski nii madal, et enda makil ei viitsinud eraldi varjestusi teha.
                  Pead ja nende ümbrus tuleb muidugi millegi võimsaga demagneetida. Permalloi varjestus helipea ees pole ka kõikvõimas. 003 revers-helipeal see üldse puudub, alles 004 versioonidel otsustati ta panna. Toiteplokk muutus ka veidi tänapäevasemaks, müra vähenes.

                  Comment


                    #39
                    Vs: Elektroonika Ta1-003 skeemialbumit?

                    Toiteplokk muutus ka veidi tänapäevasemaks, müra vähenes.

                    Kas LM78 ja LM79 seeriaga asendatud või midagi paremat?

                    Comment


                      #40
                      Vs: Elektroonika Ta1-003 skeemialbumit?

                      Esmalt postitatud Svago poolt Vaata postitust
                      Toiteplokk muutus ka veidi tänapäevasemaks, müra vähenes.

                      Kas LM78 ja LM79 seeriaga asendatud või midagi paremat?
                      003 kasutati toitekat puhtalt transside peal, КТ502В ja КТ503В reguleerivas ahelas (venelaste endi sõnul väga ebastabiilsed transistorid), võimsusosas КТ816В ja КТ817Б. Kuna need lõputansid asuvad suhteliselt väikese jahutusosa küljes ja see omakorda samal radiaatoril, kus ka mootorite juhttransid КТ812 (muide mitmel need läbi põlenud), läks kogu kupatus üsna tuliseks. Arvestades voolutarvet, peaks jahutuse parema disainima.
                      004 puhul stabiliseerisid juba 2 x КР142ЕН2Г ja 2 x КР142ЕН1Г. Midagi LM78 eelkäijate sarnast. Paar väljatranssi asetati ka ahelasse. Mootoreid hakkasid juhtima veidi asisemad КТ826А. Tõsi, needki soovitatakse nüüd asendada välismaisete analoogidega.
                      Nähtavasti saadi aru, et vana toiteblokk oli väga hädise skeemilahendusega. Minu meelest on sealsel trükkplaadil mingi rada (komponendi maandus?), mis jookseb keeruliselt teiste komponentide vahelt läbi ja lisab sellega häireid toitesse.
                      Kohe ei meenugi, kus nimelt...
                      viimati muutis kasutaja sebastian; 10 m 2016, 15:28.

                      Comment


                        #41
                        Vs: Elektroonika Ta1-003 skeemialbumit?

                        Esmalt postitatud sebastian poolt Vaata postitust
                        Minu meelest on sealsel trükkplaadil mingi rada (komponendi maandus?), mis jookseb keeruliselt teiste komponentide vahelt läbi ja lisab sellega häireid toitesse.
                        Kohe ei meenugi, kus nimelt...
                        Ega ei oska allikat leida või anda kavõi venekeelset märksõna. Vaatasin, et midagi eriti hullu ei tohiks olla. See 100 Hz foon ilmub päris kõvasati kui sisendid "põhja keerata" ja samuti kui salvestus sisse lülitada. Tugevus muutub sdalvestusradade vahetamisel ja salvestatakse lindile ka siis kui salvestusvõimendi plaat on väljas :P Kusjuures salvestatakse salvestuspea, mitte kustutuspea poolt.
                        Kuna "kommutator kanalov zapisi" +15V ei kasutata, läheb kahtlus - 15 V toitele. või kapitaalselt valest veetud üldjuhtmele kuskil võimendite paneelil.
                        5 V on tehtud 7805ga, +-15 stabikad on originaalid vahetatud kondedega.

                        Taasesitusel seda niiväga polegi, pigem lepin 50Hz omaga
                        Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

                        Comment


                          #42
                          Vs: Elektroonika Ta1-003 skeemialbumit?

                          Поболтаем про катушечник Электроника-004, лучший отечественный катушечный магнитофон.=) Можно обсудить доработки и апгрейды.. Применение сверхскоростных микрух от "AD.." и кАндеров по 6 уев не приветствуется. Обсуждается также и конструкция... Всем кто желает доработать свои Олимпы и Электроники-читать вот эти посты: https://forum.vegalab.ru/showpost.php?p=361842&postcount=606 и говорить спасибо Николаю.ака Борисыч44 Здесь можно скачать книгу по регулировке Э-003/Э-004 :

                          Aga ei leiagi täpsemat seletust, kui "Исправил ошибки разводки в БП, поменял некоторые номиналы, добавил емкости фильтров в БП..".
                          Ehk leiad nende sõnadega otsingust ise midagi targemat..Võiksid ka +/-15V kusagil eraldi anda, võibolla teha prooviks lihtne toitekas 7815 ja 7915 baasil, võiks ju lausa rippmontaažis esialgu ja ca 4700uF siluma.
                          Originaalblokis on see jama, et kui sealseid seadepotekaid keerad võib nende hetkeline katkestus pinge ohtlikult kõrgele viia. Endal ka need potekad puhastasin ja määrisin.
                          Võid ka prooviks salvestusindikaatori välja lülida...kuigi see vist ei ole 003/004 müraallikas, pigem Olimp-i värk.

                          Muide endal sain huvitava fooni, kui lindiarvestit (Arduinot ja indikaatorit) hakkasin toitma +5V või +15V ahelatest. Foon kadus täiesti, kui panin eraldi toite üsna tavalise +5V "mobiililaadija" näol :-)
                          viimati muutis kasutaja sebastian; 20 m 2016, 09:54.

                          Comment


                            #43
                            Vs: Elektroonika Ta1-003 skeemialbumit?

                            Tänud. Indikaatorist ei sõltu midagi, nüüd uus, valgusdioodidega.
                            Kuna nagunii tuleb mul uus loogikaplaat ja kõik pinged jooksevad sealt läbi võimenditele, eksperimenteerin seal plaadil millalgi lisafiltritega.

                            Vaikselt võtan hoogu, et salvestuskanal korda teha. Üks kanal salvestab (kuidagi) teine on vait.
                            Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

                            Comment


                              #44
                              Vs: Elektroonika Ta1-003 skeemialbumit?

                              Salvestusvõimendi.

                              Üks opakatest oligi läbi. Asemele läksid pesad ja OP275GP (saab ka midagi muud panna)
                              C9 ja C10 lühisesse. C1,C2,C25,C26 asemele mittepolaarsed lüüdid, C29,C30 vahetasin.
                              Salvestab nüüd mõlemat kanalit (võrdlus sisendiga ei olegi nii kohutav ) ja 100Hz fooni nagu polegi


                              Click image for larger version

Name:	oo3salvestusv6im.jpg
Views:	1
Size:	139,4 KB
ID:	869591

                              Originaal (rw6ase lehelt), aga mul oli sama.
                              Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

                              Comment


                                #45
                                Vs: Elektroonika Ta1-003 skeemialbumit?

                                Esmalt postitatud martinj poolt Vaata postitust
                                Edit: ma lüüte signaaliahelas nii väga ei kardagi.Vahest on vaja. ...
                                Kaks kondensaatorit enne lõppvõimu, pole paha.Väljundiplaadilt viskan ka selle järgija välja.
                                Kasuta siis midagi kvaliteetsemat kui esimene ettejuhtuv bipolaarne lüüt. Too bipolaarne tähendab sisuliselt, et ühe elektrolüüdi asemel on nüüd kaks jadamisi.
                                viimati muutis kasutaja moi; 21 m 2016, 11:57.

                                Comment

                                Working...
                                X