Teade

Collapse
No announcement yet.

DIY lihtne demagneetija

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Vs: DIY lihtne demagneetija

    Nojah.. kineskoobi demagnetiseerijaga 220V juures võib nalja ka saada, kui paindumisel peaks mõnest kohast kokku minema või juba on koos ja pärast painutamist on nagu süütenöör..
    Vahetada 350W lampvõimendi jääksoojust Kaja Kallase elektrimolekulide vastu.

    Comment


      #17
      DIY lihtne demagneetija

      Esmalt postitatud Farad poolt Vaata postitust
      tegelikult võiks isegi seda varistori katsetada, võibolla toimiks päris hästi.
      paneks pooli demagneeditava objekti lähedale, siis vajutaks nuppu ja tekkib sujuvalt vähenev polaarsust muutev magnetväli.
      ; Varistoriga demagneetimine on kasutuses värvikineskoobi maski demagneetimis ahelas Toimib, aga siiski tuli tihti millegi võimsamaga see mask üle käia, et saada lahti kineskoobi maski magneetimisest tekkinud värvilaikudest. Ise mähkisin selleks 3-4 telku (saab demagneetimispooli otse lülitiga ~220V võrku lülitada) demagneetimispoolide traadi, ~30cm läbimõõduga pooliks. Toimib siiani, ainult pole erilist vajadus enam!

      Esmalt postitatud Svago poolt Vaata postitust
      Mul on neid 2tk. – üks on pliiatsikujuline tööstuslik väikestele detailidele (näiteks helipeadele) ja teine suurem isetehtud. Pliiatsikujulisel on sees väike E - kujuliste plekkidega trafo. Ots avatud. Saab töötada 1min ja siis peab 10min jahtuma.
      Ja teine – ca 20cm koonilise plastämbri ümber keritud 20..30 keerdu (täpselt keerde ei mäleta) 0,8mm traati. Ümber isoleerpael, pistikuga juhe taha ja 6.3V trafoga võrku. Kõlbas värvikineskoopidele ja suuremate asjade demagneetimiseks pikemat aega ja lisaks on ka ohutu.
      ; Mõlemad lahendused on ilusalt mõeldud ja tehtud. Töötavad autosüütepooli põhimõttel ja toimivad ka kindlasti!
      viimati muutis kasutaja Scott; 15 m 2015, 22:25. Põhjus: järjestikpostitused kokku

      Comment


        #18
        Vs: DIY lihtne demagneetija

        Värviteleka demagneetimis mähist ma ei suutnudki leida, mis kõrvale sai pandud, seega sai võetud kaadrilaotustrafo TVK-110-L2, ohutuse ja mugavuse pärast tegin talle käepideme. Igatahes noa sain prooviks neutraalseks seibide suhtes. Lintmaki kallale.. ma ei teagi nüüd kuidas peaks neid liigutusi järgi imiteerima nagu youtube videodes näidatakse spetsiaalsete riistadega? Trafo aga suur kolakas ja muid detaile demagneetides ikkagi on peade lähduses ka. Samas sarnane kirjeldus oli ka Heino Pedusaare "Helitehnika kodus" ka raamatus.

        Vahetada 350W lampvõimendi jääksoojust Kaja Kallase elektrimolekulide vastu.

        Comment


          #19
          Vs: DIY lihtne demagneetija

          Esmalt postitatud RaunoK poolt Vaata postitust
          Lintmaki kallale.. ma ei teagi nüüd kuidas peaks neid liigutusi järgi imiteerima nagu youtube videodes näidatakse spetsiaalsete riistadega?
          Kas raha on niivõrd otsas, et kaubanduslikku demagneetijat osta ei kannata? Või need mingil põhjusel ei sobi?

          Comment


            #20
            Vs: DIY lihtne demagneetija

            Anna siis teada, kuis sul midagi on.
            Vahetada 350W lampvõimendi jääksoojust Kaja Kallase elektrimolekulide vastu.

            Comment


              #21
              Vs: DIY lihtne demagneetija

              Mul on vist midagi sarnast:



              Ma muidugi ei tea,mida sa demagneetida tahad ...

              Comment


                #22
                Vs: DIY lihtne demagneetija

                Iga asi panebki mind mõtlema, kas mul on seda vaja, äkki saab ise teha, tükk rauda ja palju keerde, teadmata, kas magnetväljast piisaks ja kaukaks trafot jätkub.
                Vahetada 350W lampvõimendi jääksoojust Kaja Kallase elektrimolekulide vastu.

                Comment


                  #23
                  Vs: DIY lihtne demagneetija

                  No kas siis CRT värvitelekad on maamunalt plehku pannud et ühtegi ei leia? Võibolla jah et veneaegset mitte, aga lääne omi ju ikka tolkneb igal pool veel - eks nendeski on see olemas.
                  Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                  Konfutsius

                  Comment


                    #24
                    Vs: DIY lihtne demagneetija

                    Esmalt postitatud OSX poolt Vaata postitust
                    No kas siis CRT värvitelekad on maamunalt plehku pannud et ühtegi ei leia? Võibolla jah et veneaegset mitte, aga lääne omi ju ikka tolkneb igal pool veel - eks nendeski on see olemas.
                    ;
                    Täiendusek veel, et toruga monitoridel on ka samasugused sees. Kõlbavad ka. Ainult vene telkudel demagneetimispooli traat natuke suurema läbimõõduga.

                    Comment

                    Working...
                    X