Teade

Collapse
No announcement yet.

Vanad makilindid

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Vanad makilindid

    Küsimus targematele. Toodi hunnik linte. Osad tüüp A 2601-6 B ja osad tüüp 6 1970. Siit siis küssa. Kas neid Olimp makiga võib kuulata kui peal klaasferriit pead? Olen siit ja sealt kuulnud, et vanad lindid olla justkui liivababerid tänapäeva peadele.

    #2
    Vs: Vanad makilindid

    Einoh - kuulata alati võid, aga mina neid Olimpi peale ei paneks. Kuigi tüüp 6 ei pidavat eriline liivapaber olema, aga karvasem küll kui A4415 ja 16 .
    Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

    Comment


      #3
      Vs: Vanad makilindid

      Seoses vande lintidega veel üks küssa. Kui lint viliseb, kas võib ta minema visata või saab tast asja? On teda võimalik kuidagi puhastada? Vastab see tõele, et lintide järelpuhastus on jäänud tegemata?

      Comment


        #4
        Vs: Vanad makilindid

        Kunagi oli see esimene protseduur karbist ja kilest väljavõetud lindiga:
        Labi vatitupsu näppude vahel lint läbi keritud
        Uskumatu palju sodi vati sisse jäi

        Comment


          #5
          Vs: Vanad makilindid

          Esmalt postitatud heikss poolt Vaata postitust
          Seoses vande lintidega veel üks küssa. Kui lint viliseb, kas võib ta minema visata või saab tast asja? On teda võimalik kuidagi puhastada? Vastab see tõele, et lintide järelpuhastus on jäänud tegemata?
          Ka eesmärk on seda kasutada või lihtsalt 1x salvestis ümber kopeerida ja siis ära visata.
          Seda viimast ma soovitangi. Olen kasutanud loovust ja kõikvõimalikke imetegusid. Kaasa arvatud mängimisel piirituses leotatud vati lindi teekonnale ette panemine. Kui lookaupa saab kätte, on hea.
          Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

          Comment


            #6
            Vs: Vanad makilindid

            Lavsaanlindi ümbersalvestuse jaoks on siiski "küpsetamine" kõige parem meetod. Kui lint on lõdvalt - näiteks käsitsi - keritud ja suhteliselt madalal (45 kraadi) temperatuuril päevakese praeahjus kuivatatud, talub ta mängimist küll. Ja olenevalt lindist võib see nii jääda kuni kevadeni, s.t. kuni keskküte töötab. Siis suureneb õhuniiskus ja lint hakkab seda himuga endasse imema ning muutub uuesti kleepuvaks. Teistkordne kuivatamine ei pruugi enam õnnestuda.

            Comment


              #7
              Vs: Vanad makilindid

              Jah kuulsin töökaaslaselt, et sellega on kaks varianti. Loo haaval ümber salvestada või teha ukse kardinad.

              Comment


                #8
                Vs: Vanad makilindid

                Esmalt postitatud heikss poolt Vaata postitust
                ..või teha ukse kardinad.
                Päris hea idee. Tänud. Proovin ära.
                Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

                Comment


                  #9
                  Vs: Vanad makilindid

                  Sõltuvalt mis muusika lindil tulevad rock,pop või klassika jne... kardinad

                  Comment


                    #10
                    Vs: Vanad makilindid

                    Esmalt postitatud heikss poolt Vaata postitust
                    Jah kuulsin töökaaslaselt, et sellega on kaks varianti. Loo haaval ümber salvestada või teha ukse kardinad.
                    Üks ei välista teist, isegi teine esimest. Võib-olla kuivabki kevadeks vilin ära. Kui lindil on mõni sobiva mere tagune kollektiiv, võid saada isegi rootsi kardinad.

                    Comment


                      #11
                      Vs: Vanad makilindid

                      Töökaaslase jutt tuletas mulle meelde, et kunagi tegin kassettilindist kaardinad. Ilus vaadata.

                      Comment


                        #12
                        Vs: Vanad makilindid

                        Leidsin netis kolades sellise tasma lindi b-7319
                        Click image for larger version

Name:	130623837634007565.jpg
Views:	1
Size:	110,6 KB
ID:	867413
                        On seda keegi ka ihusilmaga näinud ja katsunud?
                        viimati muutis kasutaja heikss; 11 m 2013, 23:12. Põhjus: edit

                        Comment


                          #13
                          Vs: Vanad makilindid

                          Esmalt postitatud vanakool poolt
                          kes vene keelt oskab lugege teemat tähelepanelikumalt,
                          Mina loen sealt, et on toodetud
                          Тасма - Россия, Татарстан, г.Казань
                          Veel MTP infot

                          Из новодела был неплох MTP (Kazan Magnetic tape Plant). У меня все ленты купленые в 94-95 году в превосходном состоянии до сих пор. В принципе это урожденная тасма. Только видать на импортном сырье работали.
                          MTP kassetid
                          viimati muutis kasutaja vasaraonu; 12 m 2013, 12:58.
                          Keegi pole targemaks muutunud sellest, et mind lolliks peab.

                          Comment


                            #14
                            Vs: Vanad makilindid

                            Lugesin umbes nädal tagasi kuskilt eesti lehelt, et vilistama kippusid need lindid mis olid pakitud valge kile sisse. Läbipaistva kile omad mitte.

                            Comment


                              #15
                              Vs: Vanad makilindid

                              Esmalt postitatud heikss poolt Vaata postitust
                              ...mis olid pakitud valge kile sisse...

                              Just, just! Ja need mängisid kaks korda kiiremini ka.
                              Mida mina olen kusagilt Poola lehelt lugenud, on see, et triibulise kettaga lint ei vilistanud mitte kunagi!

                              Comment

                              Working...
                              X