Teade

Collapse
No announcement yet.

Kõver vinüül

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Kõver vinüül

    Tere kõigile! Sain endale hiljuti ühe vinüülplaadi, plaat ise on peaegu uus, aga plaadi äär lainetab päris tugevasti. Esimese loo peal hüppab nõel mitmest kohast üle. Saaks kudagi ehk sirgeks plaadi algust teha?

    #2
    Vs: Kõver vinüül

    Võibolla leiad hoopis kõrgema nõela?

    Comment


      #3
      Vs: Kõver vinüül

      Esmalt postitatud meloman poolt Vaata postitust
      Tere kõigile! Sain endale hiljuti ühe vinüülplaadi, plaat ise on peaegu uus, aga plaadi äär lainetab päris tugevasti. Esimese loo peal hüppab nõel mitmest kohast üle. Saaks kudagi ehk sirgeks plaadi algust teha?
      Plaadid saab sirgeks, kui hoida midagi rasket peal, plaadi virn näiteks. Aja jooksul saavutab oma õige kuju.
      Vahetada 350W lampvõimendi jääksoojust Kaja Kallase elektrimolekulide vastu.

      Comment


        #4
        Vs: Kõver vinüül

        No kõige lihtsam- suurenda nõela survet natuke. Kui on väga lihtne mängija ja regullikohta ei ole, siis vanasti pandi mõni münt kleepsuga peale käpale. Aga üle ei tohi muidugi pingutada selle lisaraskusega.

        Comment


          #5
          Vs: Kõver vinüül

          Keegi kunagi rääkis mingist kuumutamisest. Panna plaat kuuma vee sisse ja pärast pidi olema lihtne painutada sirgeks. Palju selles tõde on ei tea, lihtsalt kunagi ühe kõrvaga olen kuulnud. Peab võtma mõne vana plaadi ja proovima , mis tulemuse annab.

          Comment


            #6
            Vs: Kõver vinüül

            Põhimõtteliselt eksisteerib ka selline variant. Proovimine omal vastutusel

            Comment


              #7
              Vs: Kõver vinüül

              Seda viimast varjanti olen kunagi ammu paaril plaadil kasutanud ja toimis, kuid plaat ja klaasid peavad olema tolmuvabad. Klaas ka ei tohi laineline olla.

              Comment


                #8
                Vs: Kõver vinüül

                päike peab vist suvine olema,et plaadi nii pehmeks saab

                Comment


                  #9
                  Vs: Kõver vinüül

                  Kuumutamine kiirendab plaadi lagunemist, eriti kui seda teha päikese käes. Polüvinüülkloriid laguneb ultraviolettkiirguse ja soojuse toimel.

                  Comment


                    #10
                    Kõverad plaadid.

                    Hei olen ostnud plaate ja on trehvanud ka kõverikke ka uusi.
                    Kas mingi mõistlik ja lihtne moodus on olemas ka nende sirgu ajamiseks. Või on tegu täitsa mõttetu üritusega. Või võimalus 3 las nad olla ja pole häda keskit.

                    Comment


                      #11
                      Vs: Kõverad plaadid.

                      Ega head, kindlat ja odavat varianti vist pole.
                      Mõnevõrra ehk aitab Record Clamp.

                      Comment


                        #12
                        Vs: Kõverad plaadid.

                        vabandan et ma kohe seda teemat leida ei suutnud.
                        Selle Record Clamp'i peale olen ma ise ka mõelnud juba varem, aga mul hetkel suht pehme vedrustusega aparaat. Kui lai ja kui raske selline asi ideaalis olema peaks, võibolla on ka miske materjal millest ta kindlasti olema peaks.

                        Comment


                          #13
                          Vs: Kõverad plaadid.

                          Selline tundus optimaalse nii hinna, kaalu kui materjali poolest olevat, kui ma endale otsisin: http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll...m=300560190855
                          Loppis plaadid ajab natuke sirgemaks ka mängimise ajaks. Mul ka peaaegu kõik plaadid kergelt viskavad, kuna on aastakümneid otsa peal püsti seisnud. Nüüd panin virna pikali ja olukord stabiliseerub aegamööda.
                          Toidan trolle!

                          Comment


                            #14
                            Vs: Kõverad plaadid.

                            Ma plaanin selle asjanduse kodumaalt osta ja omasid toetada, selle pärast uurisingi.

                            Comment


                              #15
                              Vs: Kõverad plaadid.

                              sama huvi minulgi,kes ja kus eestis müüb?

                              Comment

                              Working...
                              X