Teade

Collapse
No announcement yet.

Demagnetiseerija

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Demagnetiseerija

    Tellisin mingi aeg USA ebay'st demagnetiseerija lintmakkide jaoks.
    Teac E-1, mis on muidu väga hea ja foorumites palju kiidetud toode.

    Küsimus selline, et seadmele endale on peale kirjutatud 100/115V. Täpselt selline nagu siin oksjonil:

    Tuli ilusti karbis ja seal ka manuaal kaasas, kus aga kirjas 110-117 või 220-240V, manuaal ise siin


    Ühtegi pinge ümberlülitit pole. Kas võib eeldada, et manuaal on lihtsalt universaalne ja uskuda tuleks ikkagi seadme silte. Ma arvan, et trafo ei ole siiski arvestatud nii, et võib torgata nii 230 kui 117 võrku, aga teisel juhul töötab lihtsalt väiksemal võimsusel?

    Ma ise ostsin pingekonverteri 230>117. Teatavasti need tavatarbija konverterid ei tee ükski päris puhast siinust, vaid mingisugune kergelt modifitseeritud kandiline ja mürane. Kas demagnetiseerija puhul on OK kasutada sellist konverterit või peaks olema toitepinge ikkagi võimalikult puhas siinus?

    #2
    Re: Demagnetiseerija

    Esmalt postitatud hillarr poolt Vaata postitust
    Tellisin mingi aeg USA ebay'st demagnetiseerija lintmakkide jaoks.
    ...
    Kas võib eeldada, et manuaal on lihtsalt universaalne ja uskuda tuleks ikkagi seadme silte.
    Täpselt. Nad seal TEAC-is mõtlesid sõna "or" koha peal välistavat VÕI-d. Meie 230 voldiga läheks pool demagnnetiseerija sees õige ruttu kärssama.
    Esmalt postitatud hillarr poolt Vaata postitust
    Ma ise ostsin pingekonverteri 230>117. Teatavasti need tavatarbija konverterid ei tee ükski päris puhast siinust, vaid mingisugune kergelt modifitseeritud kandiline ja mürane. Kas demagnetiseerija puhul on OK kasutada sellist konverterit või peaks olema toitepinge ikkagi võimalikult puhas siinus?
    Kui see pinge"konverter" on lihtsalt trafo (kaalu järgi arusaadav), siis ei lisa ta võrgupinge kujule mingeid nimetamisväärseid mürasid. Mul on selle koha peal (ja mõne muu ameerika asja toitmiseks veel) kasutuses (vist) Oomipoest ostetud Minwa MW2P075.
    Pealegi minu arusaamise järgi seisab demagnetiseerimise uba selles, et vahelduvat magnetvälja sujuvalt nullini nõrgendatakse. Siis läheb jääkmagnetism kah nulli poole, ja kelle asi, mis funktsiooni järgi magnetväli vaheldub.

    Comment


      #3
      Vs: Re: Demagnetiseerija

      Esmalt postitatud olevtoom poolt Vaata postitust
      Täpselt. Nad seal TEAC-is mõtlesid sõna "or" koha peal välistavat VÕI-d. Meie 230 voldiga läheks pool demagnnetiseerija sees õige ruttu kärssama.
      Ma ise arvasin ka nii, et pigem universaalne juhend ja kui otse 230 võrgus kohe üles ei sulagi, siis ilmselt läheb väga kiiresti väga kuumaks. Lihtsalt oksjoni kirjelduses seadme kohta oli ka 117V või 230V, aga ilmselt samasugune eksitav info.
      Esmalt postitatud olevtoom poolt Vaata postitust
      Kui see pinge"konverter" on lihtsalt trafo (kaalu järgi arusaadav), siis ei lisa ta võrgupinge kujule mingeid nimetamisväärseid mürasid. Mul on selle koha peal (ja mõne muu ameerika asja toitmiseks veel) kasutuses (vist) Oomipoest ostetud Minwa MW2P075.
      Pealegi minu arusaamise järgi seisab demagnetiseerimise uba selles, et vahelduvat magnetvälja sujuvalt nullini nõrgendatakse. Siis läheb jääkmagnetism kah nulli poole, ja kelle asi, mis funktsiooni järgi magnetväli vaheldub.
      Ma pole küll lahti veel võtnud ja vaadanud, aga kaalu järgi tõenäoliselt ei ole impulssplokk ja lihtsalt trafo.

      Jah, vahelduv magnetväli peab olema demagnetiseerimiseks, sest ühesuunaline magneediks. Sellepärast ei tohigi demagneetijat välja lülitada kui peade lähedal on, sest suure tõnäosusega on sel ajahetkel just tugev ühesuunaline väli.

      Ma oma aruga hakkasin kahtlema, et kui äkki konverteri siinusväljund on mingi sogane või hullemal juhul hoopis ristküliksignaal, siis ei ole ju sujuv pulseeriv magnetväli ja äkki ei saa sellega demagnetiseerida korrektselt?

      Aga jah trafopõhise pingekonverteriga on tegelikult need mured välistatud.

      Comment

      Working...
      X