Teade

Collapse
No announcement yet.

Orbita 107c

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Orbita 107c

    Sai endale selline isend ostetud. Olemas ka umbes 20 linti ja plaan on see masin endale jätta, vahest hea linte kuulata. Mind huvitab kas talle on võimalik helipäid saada, on randid sisse kulunud.

    #2
    Vs: Orbita 107c

    Kõike saab kui hästi otsida, kõigepealt uuri välja millise markeeringuga pead antud isendis kasutusel sest kasutuses oli neid mitmeid, erinevate peadega kaasnesid väiksed skeemimuudatused.
    Elektrooniku kassil on neli jalga: sisend, väljund, maandus ja toide.

    Comment


      #3
      Vs: Orbita 107c

      Need skeemimuudatused seisnvad sageli korrektsioonahelates (paralleelkonde). Aga nagunii on kaifimise eesmägil kasutamise korral vaja makk üle häälestada. Arvatavasti on vaja Sul vaid taasesituseks pead.
      Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

      Comment


        #4
        Vs: Orbita 107c

        Helipea mark on 6A24080. Taasesituseks jah. Lindistuspea on täitsa korralik ja see aparaat lindistab üllatavalt hästi. Algul ei taht eriti vasakut kanalit lindistada, aga siis sai natuke lindi survet suurendada ja asi toimib. Mõni aeg tagasi olin lühikest aega Nota 203 omanik ja see pill ei saa Orbitale lähedalegi, ei lindistuse ega mahamängimise poolest. Nädal aega on ta minu oma olnud ja selle aja olen ainult linte kuulanud, mõned sain kaasa, on kunagi vinüülide pealt lindistatud ja kõrv lausa puhkab neid kuulates.

        Comment


          #5
          Vs: Orbita 107c

          6A24.080 on salvestuspea
          6B24 080 on taaesituspea. Ok arvan, et seal kah 080 lõpus.
          Arvan siiski, et esimese lähenduses peaks taasesituseks sobima suvaline (isegi universaalpea 6D24) . Nagunii tuleb peaga paralleelkonde (kui see üldse olemas ) häälestada konkreetse pea järgi Ehk, kui võimalik, mõõda ära uue ja vana pea induktiivsused.
          Kuskil teemas oli isegi vaidlus sel teemal.
          Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

          Comment


            #6
            Vs: Orbita 107c

            Rääkisin paari tuttavaga, pidavat vanast ajast midagi olema, lubasid vaadata. Kusjuures ühel oli sama Orbita ja olevat ostes tagavarapead kaasas olnud. see kellelt mina ostsin polevat olnud, ainult kaugjuhtimispult, mille ma ka kaasa sain ja mis täielikult töötab. See on üldse heas seisus aparaat, mina olin esimene, kes plommid maha võtsin, üks türistor oli läbi, selle vahetasin ise ära. ainuke asi mis ei tööta on autostopp, samas taimer töötab. umbes 20 min. seisab, siis lülitab ennast ise välja.

            Comment


              #7
              Vs: Orbita 107c

              Kontrolli fotodioodi ja seda lambikest.

              Vähemalt Majak 23x - osadel streikis autostop selle dioodi pärast.

              PS Reeglina makiga helipäid tehasest kaasa ei antud.
              Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

              Comment


                #8
                Vs: Orbita 107c

                Võib olla ajas helipea millegagi segi, mis kaasa anti, ma kahtlesin isegi, et helipead komplekti kuulusid, kasutusjuhendis pole midagi neist märgitud. Fotodioodi kohta ei oska esialgu midagi öalda, aga lmp on läbi, vähemasti ta ei põle. Saan uue lambi, siis näeb. Kui tal nüüd autostopp töötaks, kas siis poolilt poolile otse enam kerida ei saagi, peab siis linti läbi terve mehhanismuse kerima? See ju kulutab tunduvalt rohkem, kui otse kerimine.

                Comment


                  #9
                  Vs: Orbita 107c

                  Ega saa jah, või paned mingi tüki sinna ette.
                  Päid see kerimine ei tohiks kulutada, sest lint tõmmatakse eemale, küll aga veidi linti.
                  Samas mingid vennad väidavad, et otse kerides ei lähe lint poolile ühtlaselt peale (et võivad tekkida astangud ja lainetused ja parem kui läheb pukside vahelt läbi.

                  Aga kui palju Sa seda linti ikka niisama kerid. Makk on kuulamiseks, mitte kerimiseks.
                  Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

                  Comment


                    #10
                    Vs: Orbita 107c

                    Autostopi sain korda, panin uue pirni. Oleks vaja teda õlitada, kasutusjuhendis on kirjas, et iga paari aasta tagant, kõik muud kohad sai õlitatud aga kuidas mootoreid õlitada? skeemi peal pidi näidatud olema kohad kust õlitada, aga skeemi pole, on ainult kasutusjuhend, seal pole aga midagi sellest kirjas.

                    Comment


                      #11
                      Vs: Orbita 107c

                      Skeem (õieti terve skeemialbum) olemas, aga paberkandjal ja Tartus. Pill ise ka :-)

                      Otsisin albumi välja, kokku 18 lk. A3, sellest määrimisjuhend 1 leht. Kui tahad, teen koopia ja saadan, anna aadress!
                      Põhimõtteliselt martinj`l õigus - kõigil mootoritel 2 õlitusauku, kuhu siis 5-8 tilka õli süstla abil. Õli mark МБТ-9 ТУ38.101.1063-86, vist suht tavaline "olmemäärdeõli" :-)
                      viimati muutis kasutaja vaiko; 11 m 2010, 13:56. Põhjus: Täpsem info

                      Comment


                        #12
                        Vs: Orbita 107c

                        Võibolla sobib ka see http://www.rw6ase.narod.ru/o/orbita/orbita106.html
                        Sarnased mudelid. Skeemid seal olemas.
                        Mootoritel tuleks õli ajada võlli vahele ja laagrite jaoks peaks olema kummalgi pool "õlitusaugud".
                        Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

                        Comment


                          #13
                          Vs: Orbita 107c

                          Esmalt postitatud vaiko poolt Vaata postitust
                          ..... 2 õlitusauku, kuhu siis 5-8 tilka õli süstla abil. Õli mark МБТ-9 ТУ38.101.1063-86, vist suht tavaline "olmemäärdeõli" :-)
                          No ei tea, kas seda "vene oma" niiväga otsida või "taga ajada" tasub, meil on ehk teisi sobivaid...
                          Üks üsna levinud "olmemasinaõli", mida õmblusmasinate määrimiseks müüdi, oli üks viletsamatest,
                          seistes kuivas paksuks ja mootor hakkab sellisega mingi aja pärast hoopis raskemini käima.
                          Toiduõlid (üks mu kunagine tuttav arvas et kui süüagi kõlbab, on eriti hea!) on veel hullemad,
                          mootor võib pikemaaegsel seismisel nii kinni jääda, et lahtileotamisega on tükk tegemist.
                          Elektroonika töötab suitsu baasil.
                          Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
                          Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

                          Comment


                            #14
                            Vs: Orbita 107c

                            Kas lintmaki lindid ka vilistavad? Ma tean, et vene kassetid vilistasid, aga et lint? Kunagi sai ikka linte päris palju kuulatud ja pole ennem kuulnud, et lint vilistama hakkaks.

                            Comment


                              #15
                              Vs: Orbita 107c

                              Esmalt postitatud meloman poolt Vaata postitust
                              Kas lintmaki lindid ka vilistavad? Ma tean, et vene kassetid vilistasid, aga et lint? Kunagi sai ikka linte päris palju kuulatud ja pole ennem kuulnud, et lint vilistama hakkaks.
                              Mul on veel alles üks lindipool, mille lindi üks ots (A algus ja B lõpp) nii 5...10 minuti vältel vilistama kippus, seal on lindi laius natuke üle normi.
                              Elektroonika töötab suitsu baasil.
                              Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
                              Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

                              Comment

                              Working...
                              X