Teade

Collapse
No announcement yet.

Orbita 205 turgutamine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Orbita 205 turgutamine

    Tere!

    Kogu saaga algab siin:



    (taustainfo, mis ehk kellegi jaoks allpool kirjeldatud probleeme selgitab)


    Kuna kaane pealt on paljud nuppude tähistused maha kulunud, siis olen ma segaduses selles osas, mida teevad need kaks teistest veidi eraldiseisvat nuppu (paremal). Ilmselgelt midagi kõlaritega, aga nagu selgub, siis pole mitte nii, et üks nupp lülitab ühe kõlari sisse ja teine teise, vaid kuidagi teisiti, sest mul õnnestus mõlemast kanalist heli kätte saada, kuigi alla oli vajutatud vaid üks kahest nupust. On need kaks siis ehk mingi stereo/mono lülitus?

    Uurin seda sellepärast. et kõige sellega seoses esineb üks anomaalia. Kui üks on all ja teine üleval (osad vahetunud, võrreldes nö töötava asendiga), siis hakkab kõlarist, sõltumata sellest, kumma väljundi taga ta on tulema häält, mida võiks ehk kirjeldada tärina või plärinana. Pole seega lihtsalt urin, vaid pigem pulseeriv.
    Seega sai kusagil miskit siiski valest, aga nuppude täpset tööpõhimõtet teadmata on keeruline oletada.

    Praegu on kasutusel ainult üks kõlar, mida siis vastavalt vajadusele teise väljundisse paigutan. Ega kogu jama viimati sellest alga, et ainult ühel väljundil koormus taga?


    Mehaanika osast ka.

    1) milline on sobivaim viis rihmade valimiseks, kas katse eksitus, mata või..? Asi on selles, et makil jääb kohati jaksust puudu. Ilmselt seetõttu, et rihm, mis jookseb sellele võllile (?), kus lindiketas otsas istub, on pisut lõtv. Otsisin asenduse, aga see sai jälle liiga pingul.

    2) Millest juhinduda surverulli surve reguleerimisel. Heli oli nigel (ka sellises mängimise faasis, kus makk veel sikutada jaksas). Keerasin siis seda mutrit surverulli läheduses, mis surus vedru kokku ja asi paranes. Küsimus ongi nüüd selles, et kas lihtsalt niisama asi käibki või poleks üldse tohtinud seda vedru kokku suruda (esialgu oli täitsa sirutunud asendis) jne.

    3)Kas on veel midagi, mida maki turgutamisel peaks järgima/kontrollima?


    Kaur

    #2
    Vs: Orbita 205 turgutamine

    1) ikka pigem mata: kui on liiga pingul, koormab liigselt mootorit, kui liiga lõdva, ei vea ära.

    2) esiteks puhasta surverull piiritusega niikaua, kuni enam puhasttusmaterjali (nt vatt) ei määri.
    Muide, see survereguleerimise probleem tuleneb sul kindlalt punktist 1 (lindipooli vedav rihm on liiga pingul).
    Nii vana maki puhul oleks mõistlik üldse uus rull hankida või olemasolevalt kivistunud pealiskiht maha treida.
    Omaarust oleks nagu Sergios isegi näinud surverulle, aga pead ei anna. Aga kindlasti küsi Tiigi tn elelektroonikapoest,
    kuna ise ju proofili järgi tartlane oled.

    3) OT soovitus -- kui veneaegsete asjade nostalgia on, hangi korras Olimp 00x. Nende vene 1-2 klassi asjadega on nagu vene
    võrridega: rohkem aega parandad kui sõidad, ja motika tunnet ikka kätte ei saa. Ühegi vene laiatarbemaki mehhaanika peale Olympi
    lihtsalt ei kvalifitseeru korralikuks muusikakuulamiseks (minu arvamus muidugi).

    Comment


      #3
      Vs: Orbita 205 turgutamine

      To: marley. Sain näppida Olimp 005-te . Ja arvamus vähemalt sellest jahtus veidii maha. Põhjus. Heli oli pea täpselt sama, mis Sojuz 111-l. Vihje. Analoogosa skeemitehnika ja kivid praktiliselt samad.
      Mehaanikas oleks olimpil veidi eelist aga ka Sojuzil on elektroonne lindi pingutamine. Samuti kolm mootorit ja elektrooniline kiiruse stabiliseerija. OK, olimp võtab etaloni kvartsilt, sojuuz stabilitronilt.

      Ütleks nii, et sobivad ka makid Rostov (alates 105) , Sanda 10x, Sojuz 10x.Kusjuures neid lasti välja ka 000 seerias. Lihtsalt aastaarv muutus.
      Aga neil on üks eelis olimpi ees Juhtelektroonika lihtsus. Ja hästi alluvad modimisele.

      Ssmas räägitakse, et Olimp 004 pidavat olema kõigekõige...
      Veidi igatsen (kuid mitte enam väga) seda mudelit.
      Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

      Comment


        #4
        Vs: Orbita 205 turgutamine

        Tänud.

        Esmalt postitatud marley poolt
        Muide, see survereguleerimise probleem tuleneb sul kindlalt punktist 1 (lindipooli vedav rihm on liiga pingul).
        Väljendasin ennast ebaselgelt. Hetkel on kasutusel siiski see lõdvem variant rihmast, kuna teine oli nii pingul, et ei lasknud süsteemil üldse liikuda.

        Vaatan siis alustuseks surverulli üle ja katsun nende rihmade osas millegagi lagedale tulla.

        Mis puutub korralikuma maki soetamisse, siis see jääb vist ära. Lindid, mida on õnnestunud siit-sealt kokku korjata on ikka enamasti 9 ja lindistatud omaaegse kodutehnikaga (majak vms), mistõttu erilist kvalitatiivset hüpet 0-klass vast pakkuda ei saa.

        Pealegi on see orbita selline hea käeharjutamise pill. Õppisin lüüdivahetust jms. Enam vähem õnnestus ka, kuigi plaadilt tina eemaldamine, et vana lüüdi kenasti kätte saaks, pole ikka veel käpas(soetasin küll pumba ka, aga asi tahab nähtavasti harjutamist). Kui nüüd sattus mingisuguse kõrgema otsa tehnikaga vastamisi, siis seal sees ei julgeks veel eriti midagi teha.

        Ah jaa...

        Päris teema alguses olevalt lingilt leiab mu halamise (muuhulgas) ka selle üle, et korpus on maki töötamise ajal pingestatud ja seda sellest ajast peale, kui ma mäletan, st. enne minu surkimist. Oskab keegi nõu anda, kust viga otsida? Natuke kõhe on lihtsalt sedasi toimetada, et risk õhus.

        K

        Ps kahe salapärase nupu asjus on info samuti endiselt väga oodatud

        Comment


          #5
          Vs: Orbita 205 turgutamine

          Esmalt postitatud kaurman poolt Vaata postitust
          Kuna kaane pealt on paljud nuppude tähistused maha kulunud, siis olen ma segaduses selles osas, mida teevad need kaks teistest veidi eraldiseisvat nuppu (paremal). Ilmselgelt midagi kõlaritega, aga nagu selgub, siis pole mitte nii, et üks nupp lülitab ühe kõlari sisse ja teine teise, vaid kuidagi teisiti, sest mul õnnestus mõlemast kanalist heli kätte saada, kuigi alla oli vajutatud vaid üks kahest nupust. On need kaks siis ehk mingi stereo/mono lülitus?

          Uurin seda sellepärast. et kõige sellega seoses esineb üks anomaalia. Kui üks on all ja teine üleval (osad vahetunud, võrreldes nö töötava asendiga), siis hakkab kõlarist, sõltumata sellest, kumma väljundi taga ta on tulema häält, mida võiks ehk kirjeldada tärina või plärinana. Pole seega lihtsalt urin, vaid pigem pulseeriv.
          Seega sai kusagil miskit siiski valest, aga nuppude täpset tööpõhimõtet teadmata on keeruline oletada.
          Mmm... Kas tõesti pole nuppude otstarbe määramisel abi rw6ase piltidest? http://www.rw6ase.narod.ru/o/orbita/orbita204_205.html

          Kui küsimuse all on alumise serva ääres asuvad 2 parempoolset nuppu (jäävad punast värvi nupust paremale), siis need on lindil olevate salvestusradade sisse- ja väljalülitamiseks. Vasakpoolne radade 1 või 4, parempoolne 2 või 3 jaoks. Kui üks on sees, kuuled mahamängimisel monot ühelt rajalt. Kui mõlemad on sees, saad stereo kahelt rajalt.

          Comment


            #6
            Vs: Orbita 205 turgutamine

            Tänan.

            Tuleb tunnistada, et mingil hetkel olen isegi seda pilti näinud, aga ju polnud nuppude teema tol hetkel päevakorras. Pealegi, maki-asjandus on mulle niipalju võõras küll, et kui ma ka oleks foto põhjal midagi oletanud, eelistanuksin ikkagi kellegi vahetut kommentaari.

            Comment


              #7
              Vs: Orbita 205 turgutamine

              Tere taas!

              Kirjutan, kuna olen sattunud oma turgutusretkel tupikusse. Salvestuslülitiga on nüüd ok, käivituslülitiga samuti enam-vähem (vahel jupsib).

              Mis aga peavalu valmistab, on radade lülitamine. Parempoolne lüliti töötab kenasti. Heli tuleb nagu vaja mõlema kõlari väljundist. Heliga ei juhtu midagi ka siis, kui mõlemad on alla vajutatud. Küll aga kerkib kosmilistesse kõrgustesse üks maki nö 'voltmeetritest' (mis see õige sõna on? )

              Kui nüüd vajutada alla ainult see nö tõbine üksi (st vasakpoolne), siis heli kõlarisse ei jõua, vaid pigem selline õmblusmasina taktis urin / põrin, mis allub helivaljuse ja -tasakaalu reguleerimisele.

              Korra juhtus, mingitel seni seletamatutel asjaoludel ka nii, et nimetatud tõrge kadus. Mõlemaid radasid andis eraldi mängitada, aga see tõbine mängis siiski oluliselt nõrgemini kui teine. Paraku jõudsin katsetada ainult ühe lindiga, sest hiljem oli põrin tagasi, mistõttu ei või vist päriselt välistada, et nõrgemini mängimine tulenes lindist.

              Minu küsimus ongi nüüd, et kuidas ja kuhu edasi? Millest diagnostikat alustada?

              Lisaks tekkis huvi ka selles osas, mida täpselt need kaks teineteist peegeldavat plaati (skeemil A1 ja A2, kui ma ei eksi) makis teevad? Esimese hooga arvasin, et kumbki vastutab ühe kõlari eest, mistõttu ei saaks neid probleemis süüdistada, ent praeguseks pole ma enam nii kindel, kas asi ikka on nii lihtne.

              *Lisainfoks niipalju, et hetkel mängitan vaid ühte väljundit korraga. Teisele kõlarile pole lihtsalt veel otsi jootnud.

              Comment


                #8
                Vs: Orbita 205 turgutamine

                Sedakorda konkreetne küsimus: kahtlustan kondekaid c7-c8 (0,047uF), mis kohe toiteosas. Seda esiteks selle põrina iseloomu ja teiseks selle pärast, et ühte neist on tulnud üle joota. Äkki sai siis kuumarabanduse.

                Küsimus ongi nüüd selles, kui vettpidav neid süüdistav hüpotees tundub?

                Enda jaoks on segane see, miks üks rada siiski ei urise, aga kes skeemi rohkem mõistab, oskab ehk kommenteerida.

                K
                viimati muutis kasutaja Scott; 13 m 2010, 02:31. Põhjus: uF

                Comment


                  #9
                  Vs: Orbita 205 turgutamine

                  A1 ja A2 on salvestus-taasesitusvõimendid. See ühe kanali mittetöötamine võib vabalt olla lihtsalt lüliti viga,
                  või siis külmjoode sinu kirjelduse põhjal. Või siis on üks neist A1/A2 plaatidest vigane.

                  Comment


                    #10
                    Vs: Orbita 205 turgutamine

                    Esmalt postitatud kaurman poolt Vaata postitust
                    Mis aga peavalu valmistab, on radade lülitamine. Parempoolne lüliti töötab kenasti. Heli tuleb nagu vaja mõlema kõlari väljundist. Heliga ei juhtu midagi ka siis, kui mõlemad on alla vajutatud. Küll aga kerkib kosmilistesse kõrgustesse üks maki nö 'voltmeetritest' (mis see õige sõna on? )

                    Kui nüüd vajutada alla ainult see nö tõbine üksi (st vasakpoolne), siis heli kõlarisse ei jõua, vaid pigem selline õmblusmasina taktis urin / põrin, mis allub helivaljuse ja -tasakaalu reguleerimisele.
                    Variandidd:
                    1. Lüliti viga. Klemmid mustad või katki.
                    2. Üks eelvõimu kanal jamab.
                    Keegi pole targemaks muutunud sellest, et mind lolliks peab.

                    Comment


                      #11
                      Vs: Orbita 205 turgutamine

                      Tänud vastajaile.

                      Esmalt postitatud marley poolt
                      A1 ja A2 on salvestus-taasesitusvõimendid. See ühe kanali mittetöötamine võib vabalt olla lihtsalt lüliti viga,
                      või siis külmjoode sinu kirjelduse põhjal. Või siis on üks neist A1/A2 plaatidest vigane.
                      Pagan, see on skeemi peal ju sisuliselt kirjas ja kunagi isegi hakkas mõte sama rada liikuma, aga ei julgenud ennast usaldada. Mõte kiskus ikka "loogilisema", üks plaat per kanal lahenduse suunas

                      Tegin vahepeal katse. Salvestusolekus osuti ei jama. Mõlemad püsivad madalal. See peaks ju tähendama, et salvestusvõimendi võib lugeda terveks? Lüliti osas ei oska seisukohta võtta...

                      Mis aga puudutab vea otsimist plaadilt, siis sellega saan küll vett ja vilet näha Esialgu ei oska kusagilt peale hakata, aga eks ma katsu skeemi uurida.

                      Comment

                      Working...
                      X