Teade

Collapse
No announcement yet.

Palun aidake ühe riista kohta infot leida.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Palun aidake ühe riista kohta infot leida.

    Otseses mõttes palusin vanaemalt omale sünnipäevakingiks asja mis mind juba ammu huvitanud on ja selle ma sain:
    http://www.porsche-foorum.ee/album/a...l_DSC07640.JPG

    Esipanelil onkirjas KUBA ja Stereo Sees on plaadikas kuhu käib 10 viüüli korraga sisse.Tagant uurideson kirjad :
    POWER CONSUMPTION 75w
    Pow1 Amp
    heating 6Amp
    catode 0,08Amp.
    2 auku kirjaga stereo external loud speakers (seal s30ned hetkel taga)
    1 sisend ja 1 väljund
    Kui kõhtu piiluda on lambid ja palju tolmu, all on 4 kõlari elementi
    Kirjas veel Stereo Radiogramm "Limone"
    export chassis 611k
    Tagapaneelil ka kiri: Made in western Germany ja sees juppidel made in USA.
    Selle tõi eestisse mu kadunud vanatädi aga ma ei teagi kas usast või saksamaalt sest elas mõlemas riigis. 110v pealt töötab....mul miski trafo vahel.
    Mingit aastaarvu ma kahjuks leidnud pole
    FM raadio ilusti originaalis olemas.

    Kõik tuttavad kiidavad head soundi ja mina poolkurt tunnen kah et midagi on justkui mõnusam aga tahaks teda tegelt veel paremini mängima panna.

    Mis mind härib:
    Sissehitatud antenniga on vaid mõne üksiku raadiojaama leviga kõik OK, enamus jaamadega loeb toas kõndimine helile liiga palju. Antenni pistik taga olemas
    Kõrgete nupp on maru äkiline ja õiget ala taga ajades raiskan minuti kui mitte 2 ja varsti oleks justkui paigast ära.
    Korpuse tagumine papp plaat pläriseb kuigi on rohkem kinni kui originaalis.
    Vahepeal tundub originaal kõlaritest plärinat tulema aga ma ei saa aru kas se on levist tingitud, kõlaritest, tagapaneeli resonantsist või millestki muust sest koguaeg ei tee nii justkui.

    Mis ma tahan teha: (Kiiret pole, mingu või aasta)
    Tahaks saada ta võimalikult kõvasti mängima kvaliteedis kaotamata. ei tahaks originaal kõlareid väljagi võtta aga mõttes oli selle raadio alla teha kast mille peal raadio ilusasti istuks ja sinna sisse paneks kaasaegsed ja uued kõlarid aga ei oska millegagi peale hakata sest ei saa kastigi teha kui ei tea mitmele ja mis elementidele. .....et kas siis 4 originaali (kahe väljundi taga) 2lairiba kõlarit või siis hoopis 4 sest 2 väljundit justkui vabad või pole se siiski nii? Bassi teeb ta praegugi ja seda kindlasti kaotada ei tahaks, sellega võiks se vana kast hoopis üllatada


    Kõik ettepanekud ja abipakkumised teretulnud.

    #2
    Vs: Palun aidake ühe riista kohta infot leida.

    aga tee tagumine plaat vineerist 1cm ei tohiks pläriseda .
    raadio antenn tee ümmber sinna pane alguses üks pikk traat ja vea kuskile kui ei parane proovi raadio akna alla panna ,tee mp3 sisend ,et saaks kuskilt signaali sisse lasta siis tead kas raadios asi või kõlaris või võimus.
    muidu ilus pill.

    Comment


      #3
      Vs: Palun aidake ühe riista kohta infot leida.

      krt miks ma selle sisendi peale ei tulnud, et nii vigu välistada....selleks vaja vaid 1 juhe teha ju.Lisasisendit tal taga pole aga grammari sisendis on grammari juhe vene ümmarguse pistiku laadse pistikuga ja kui seda ei kasuta saab selle välja tõmmata. Aga kas sellesse võib lasta nö kõrvaklappidele mõeldud võimsust? ei proovi enne kui keegi targem loa annab sest maha põletamine on viimane asi mida teha tahaks.
      Kas üldse lampidega riistale miskeid juppe saab või sureb se asi koos esimese põlemisega? (Elektroonikast tean kahjuks veel vähem kui helikvaliteedist)

      Comment


        #4
        Vs: Palun aidake ühe riista kohta infot leida.

        mina olen kasutand mp3 võimsusega neid riistu pole midagi juhtund veel nii ,et ma ei usu et põleb läbi torkad juhtme taha ja lülitad ümmber grammari peale ja olemas

        Comment


          #5
          Vs: Palun aidake ühe riista kohta infot leida.

          hmm, ma uuriks mis elemenid need seal originaalis on ja mis korras ja pigem panustaks nendele, uuriks mis korras vinüüli osa on. Võimalikult kõvasti mängima panna ja tänapäevastada seda masinat, no ma ei tea kas see sellise aparaadi puhul oleks mõtekas, sees vast on määnegi lampvõim. Pilt ka muide jube halb.
          Kui kunagi mõni järglane selliste asjade vastu huvi tunneb siis manab oma vanameest et kurivaim pidi hea asja ära rikkuma. Endal selliseid juhuseid.

          Comment


            #6
            Vs: Palun aidake ühe riista kohta infot leida.

            ma ei tea kas saite pihta aga oma esimest posti veelkord lugedes sain mina küll aru et ma ei taha kindlasti sealt originaal kõlareid välja võtta ja seest midagi ilmaasjata ringi keevitada. isegi originaal pappi ei taha ilmaasjata ära võtta sest siis on se ilmselt kadunud varsti. Kuna puutööd ma tunnen ja kaste olen ennegi teinud, siis oli plaanis aselle asja alla teha kast mis masina endaga sobiks ja sinna topiksin kaasaegsed asjad sisse et mitte igapäevaselt neid 50a vanu pappe piinata ´kuna se raadio käib pmt iga päev mitu tundi. niipea kui seda alumist otsa enam näha ei taha tõstaks raadio sellelt maha ja ühendaks originaal kõlarid tagasi.
            Tahaks hirmsasti teada, et kas tal on siis 2 või 4 väljundit või mis võimsust ta välja annab, ehk peaks selle südame ettevaatlikult välja võtma, ära puhastama ja piltidel jäädvustama või ei oska pildi järgi midagi öelda?
            Vinüüli osa ma proovi pärast kuulasin aga millegi pärast tegi ta mul koguaeg nii, et hakkas järgmist plaati kusagilt keskelt mängima.......ehk talle ei sobigi suured plaadid ja se oleks väikse plaadi algus?

            Comment


              #7
              Vs: Palun aidake ühe riista kohta infot leida.

              puhasta tolmust ja tee pilte, saab kindlasti asjalikumaid nõuandeid ka.

              väljundeid on ikka kaks, kes se tol ajal kvadrovõime tegi (-;

              lisakõlariteks sobiksid hästi visatoni b200 (b20, kui rahakott lubab) lairibad
              mõnes sobilikus kastis -- neid siin kõlariosakonnas lahatud küllalt.
              märksõnaks on siin valjuka tundlikkus, s30-ned on kusagil 85 db ühe vati
              võimsuse kohta, b20 94 dB. alates 94 dB valjukad või kõlarid ongi sellisele
              paarivatisele võimule parajad paarilised, valjudust piisab peogi tarbeks.

              välise signaali sisselaskmiseks soovitaks mõne kogenuma lambifänniga
              koostööd teha, sinu eesmärkide puhul peaks see olema viisakalt teostatud
              ja vajadusel jäljetult eemaldatav.

              hea suhtumine on sul ja ilusa pilli ka vanaema säilitanud --
              nii et jätka tõesti sama viisakalt ja ettevaatlikult, kui plaaninud oled.
              jõudu.

              Comment


                #8
                Vs: Palun aidake ühe riista kohta infot leida.

                tänud väga asjalike nõuannete eest, tegelikult lõppes mul just hästi sisustatud kolme tunnine operatsioon.

                Võtsin lahti ettevaatlikult ja pilt oli suht kole: http://www.porsche-foorum.ee/album/a...l_PA250018.JPG

                Tolmurullid mis ma tolmuimejaga sealt kastist ära tõmbasin tegid vähem pahandust kui see saastakiht mis skeemi enda peal oli....päris kohutav löga...nuppude vahelt aastakümnetega sisse valatud löga, mille külge tolm hästi kleepub jne. Võtsin täitsa lahti ja viisin sisu õue ja lasin esmalt suruõhuga üle üsna totaalselt kuid ettevaatlikult. Tõin tuppa tagasi ja puhastasin ükshaaval lambid ja korpuse. Lahtivõtmise käigus avastasin ka ühe katkise juhtme tape recorderi pistiku tagant....seda ma ilmselt kasutama ei hakka aga jootsin selle siiski kinni tagasi.
                Uurisin seda väljundite värki ja kui ma ei eksi siis on need miski vene tehnikaga äravahetamiseni sarnased ja pistikut sisse lükates peaks ta originaalkõlarid lahti ühendama. Jumal tänatud, et ma asja juba maha ei põletanud sest juhtmeid ilma õige pistikuta sisse lükates muutub kõlarite takistus võimu jaoks ju valeks.
                Pirnid sees on 7 voldisele pingele ettenähtud
                peale puhastamist oli asi märksa värvilisem kui se endine hall plöga:
                http://www.porsche-foorum.ee/album/a...l_PA250021.JPG

                Ja mis põhiline: Raadio töötab palju paremini ja selle kohta on lausa tõestus mitte polnud asi mu ootustes kinni. Nimelt on seal 1 roheline lamp, diood või anood või katood või ma ei tea mis iganes asi mis lainel olles alt ja ülevalt kokku jookseb ja lainelt maha keerates otsad lahkuvad teineteisest. Ennem sain otsad kokku vaid lisaantenniks oleva traadiga ja vaid sky plussiga, ülejäänutega mitte kuidagi. Nüüd saan vähemalt neljal-viiel raadiojaamal otsad kokku ka vaid originaal antenniga mis on korpusesse ehitatud. Toas kõndimine ei pane asja enam vaikima või sahisema, plärinat kah justkui pole enam. Ma ei ole audiofiil aga enne lahti võtmist meeldis mulle kui nupud peaaegu põhjas olid (Põhja kandis ongi kõrgete nupul väike defekt) aga nüüd vaid paar tundi hiljem on mulle kuultav ala sellest defekti alast väljas ja nupud umbes kahe kolmandiku peal. ma mitte ei usu et mu heli maitse muutus aga miskit tõesti muutus selle puhastamisega seoses.

                Kahjuks ei suutnud ma leida siiski selle asja aastaarvu aga trafol oleks justkui 06.1969 tempel mis on eriti funn sellepärast et sellest aastat pärineb ka mu teine hobiobjekt (mu auto) ühe teise elemendi peal on number 41.1972 aga ma ei tea kas seda võib aastaarvuks pidada või miski muu kood. Igatahes on ta värskem kui mu vanaema arvas teda olevat sest ned pistikud on kuidagi liiga "kaasaegsed"

                Ülejäänud pildid mida saab ka suuremalt vaadata: http://www.porsche-foorum.ee/album/t....php?album=150

                Lähen nüüd veel veidikeseks nautlema, tõsiselt mõnus tunne sees nüüd.

                Comment


                  #9
                  Vs: Palun aidake ühe riista kohta infot leida.

                  Sisendiks MP3 mängijale saad kasutada sedasama tape recorder sisendit, vajad ainult vastavat kaablit.
                  Elektrooniku kassil on neli jalga: sisend, väljund, maandus ja toide.

                  Comment


                    #10
                    Vs: Palun aidake ühe riista kohta infot leida.

                    kas se mitte väljund pole vinüülilt lindile salvestamiseks?

                    Comment


                      #11
                      Vs: Palun aidake ühe riista kohta infot leida.

                      Esmalt postitatud jeff01 poolt
                      kas se mitte väljund pole vinüülilt lindile salvestamiseks?
                      On, aga toimib ka vastupidi (üldjuhul).
                      Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

                      Comment


                        #12
                        Vs: Palun aidake ühe riista kohta infot leida.

                        väga tore teada, muidu avastasin et tape recorderile lähevad juhtmed taha ja teine pesa on justkui vaid miskite takistitega siis sillas.

                        Comment


                          #13
                          Vs: Palun aidake ühe riista kohta infot leida.

                          Väga lahe raadiovastuvõtjastereokeskusplaadimängija.
                          Minu DIY blogi
                          <- CSS'i lairibad EL70 erihinnaga!

                          Comment


                            #14
                            Vs: Palun aidake ühe riista kohta infot leida.

                            Kuba on väga silmapaistva disainiga seadmeid loonud. Tõeline Bondi musakeskus Aga huvitav oleks teada, mis radu pidi teemaalgataja pill Eestisse on sattunud? Mis on selle ajalugu? Ilmselt on tegu mudeliga Kuba "Limone", või selle derivaadiga.
                            viimati muutis kasutaja GU50; 26 m 2009, 11:29.
                            Lampelektroonika sinule ja minule - www.konka.ee | EMSpeaker valjuhääldid. | Trükkplaatide projekteerimine.

                            Comment


                              #15
                              Vs: Palun aidake ühe riista kohta infot leida.

                              Lahe... se pildil olev "limone" on pmt sama asi mis minul. (Kasti kuju ja kõik selline) Arvasin all olevate aukude järgi et tal on analoogsed jalad all olnud. Veidi erineb nuppude osa ja se esimene plaat sest minu oma on toodetud ilmselt USA turu jaoks ja sellest ka FM.

                              Ajalugu kahjuks keegi väga ei tea aga umbes nii se oli, et mu vanatädi põgenes sõjapõgenikuna saksamaale ja sealt 6$ taskus õnnestus tal kuidagi Kanadasse saada, kus tal õnnestus kusagil rikaste villas teenijana tööd saada. Seal maal olevat kombeks miski 4-6 aasta tagant "mõisa" sisustus välja vahetada uue vastu ja vana kraam jaguneb iseenesest teenijate, tuttavate või kelle iganes näol. Nii ta seal töötas ja kogus muudkui varandust kuni lõpuks siin elu paranes ja ta Eestisse naases. Samast ajast ja majast on pärit ka mu 1 vana diivan mis hetkel kuhugi ei sobi aga niiskesse lakka ma teda kah vedada ei taha....punasest puust raam sees ikkagi ja ülimugav istuda kuigi olen ta kahjuks veidi ära lörtsinud ja vajaks kerget korrastust. Pole kahjuks ilusat pilti temast veel teinud aga se kaarega kahe osaline seal kus joodikud peal lösutavad: http://images.orkut.com/orkut/photos...jvyCYXFZ6x.jpg

                              Comment

                              Working...
                              X