Teade

Collapse
No announcement yet.

Magnetlindi kustutamisest

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Magnetlindi kustutamisest

    Tere,
    palun vabandust rumalavõitu küsimuse pärast, aga kuidas saaks lindilt kustutada kaherajalise makiga tehtud salvestist? Neljarajalisega üle kirjutades jääb vana signaal läbi kostma ja kaherajalist aparaati võtta pole... Proovisin pooli demagnetisaatoriga üle käia, see näib mingi euro-turvaline olevat, nii et mõjutab salvestist üsna vähe.

    #2
    Vs: Magnetlindi kustutamisest

    Võta üks pisikene püsimagnet, ideaalselt sobib mõõbli ukse lukusti, või fiksaatori oma.Võta see plast korpusest välja, nii,et jääb ainult magneti osa.Pane lint makile peale ja kerimisele, magnetit hoiad vastu linti, kuid lindi välimisel poolel, mitte sellel, mis vastu helipead käib.Tavaliselt aitab ühest korrast kerimisest ja kõik vana on jäägitult kadunud. Segane jutt aga ehk saad aru. Kui muud käepärasemat pole siis olen ka võtnud väikese valjuka feriit magneti ja selle haamriga kildudeks tagunud ja sealt väikse sobiva killu valinud. Kui hakkama ei saa, võta lindid kaasa ja astu homme läbi, näitan praktikas.
    viimati muutis kasutaja humax; 22 m 2009, 20:26.

    Comment


      #3
      Vs: Magnetlindi kustutamisest

      Võibolla kustutuspea paigast ära. Üldiselt peaks pea tegema raja veidi laiemalt puhtaks,kui salvestuspea salvestab. Ok, see selleks.

      Tee ise omale korralik demagnetiseerimispool. Selleks võta üks tavaline EI profiiliga umbes 25-30W suvaline toitetrafo, millest kahju pole ja plekid kätte saad. Kougi plekid välja ja pane ainult E- pooled ühtepidi sisse. Saad trafo, mille magnetahel on katkenud.
      Puuduva "I" osa kohapeal on magnetväli ülitugev. Primaarmähis võrku ja ettevaatust ! Asi hakkab undama ja läheb kiiresti soojaks. Sestap tuleb toimida hästi kiiresti, maksimum pool minutit.
      Toimib.
      Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

      Comment


        #4
        Vs: Magnetlindi kustutamisest

        Esmalt postitatud olevtoom poolt
        Tere,
        palun vabandust rumalavõitu küsimuse pärast, aga kuidas saaks lindilt kustutada kaherajalise makiga tehtud salvestist?
        Kustutad lindi ühtepidi ja siis teistpidi tagasi. Kui midagi peale jääb, siis on makk lihtsalt rikkis.

        Lintmaki stereo salvestusread asuvad vaheliti, mitte nagu kassetikal - kõrvuti.

        Comment


          #5
          Vs: Magnetlindi kustutamisest

          Nedele kahele soovitusele ma vastaks et jah, teil on täiesti õige lähenemine ja seda teoreetiliselt ja keeruliselt, aga praktiliselt on kõik hoopis teisiti. Võtad magneti ja teed nagu esimeses postituses kirjutasin. Lihtne kiire ja effektiivne resultaat. Laitmatult puhas lint ja kvaliteetne tagajärg. Milleks keeruliselt, kui lihtsalt on võimalik ja hakkan ma nüüd küll lindi kustutamiseks ehitama demagnetiseerimis pooli või liigselt kulutama maki helipäid!
          viimati muutis kasutaja humax; 23 m 2009, 10:35.

          Comment


            #6
            Vs: Magnetlindi kustutamisest

            Esmalt postitatud humax poolt
            ja hakkan ma nüüd küll lindi kustutamiseks ehitama demagnetiseerimis pooli
            Demagnetsiseerimispooli on muide vaja, kui püsimagnetiga maki lähedal tilbendada
            Ära kulub see igal juhul, kasvõi peade demagnetiseerimiseks.
            Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

            Comment


              #7
              Re: Vs: Magnetlindi kustutamisest

              Nonii, läks vastamisega aega mis läks, aga ... aega läks.
              Kokkuvõte.
              1. Uuut demagneetimispooli ma lihtsalt laiskusest ei viitsinud teha, seega see variant jäi ära.
              2. Lindi mõlematpidi kustutamine töötas (lähemal uurimisel selgus, et ma olin kõigepealt proovinud kustutada vigase magnetofoniga). Ta vist peabki nii olema, et kustutuspea võtab pisut "laiemalt" kui salvestuspea.
              3. Humaxi soovitatud püsimagnetiga kustutamine ka töötab. Aga #1: mul polnud käepärast nii siledat magnetit, mida oleksin nõus pikemat aega vastu linti hõõruma. Aga #2: kes kurat viitsib seda magnetit ligi 3 minutit lindi vastas hoida? Aga #3: kiirkerimisel jääb poolimine ebaühtlane ja lint tuleks pärast niikuinii normaalkiirusel ühest otsast teise lasta.
              Mistõttu võib kõigile soovitada varblaste hävitamist suurtükiväe abil ehk
              4. http://www.elfaelektroonika.ee/fooru...ad.php?t=45920 (Akai tape eraser).
              viimati muutis kasutaja olevtoom; 20 m 2009, 10:12.

              Comment

              Working...
              X