Teade

Collapse
No announcement yet.

Nõel.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Nõel.

    Tere kõigile! See võib tunduda rumala küsimusena, aga kuidas aru saada, et vinüülikal on nõel kulunud või hakkab kuluma. Sõber kurdab, et kõrgeid on vähemaks jäänud. Tõin plaadi enda juurde, minul mängib täpselt samamoodi ja minu arust küll kõrgeid vähe ei ole. Tema väidab, et tal oli ennem kõrgeid rohkem ja järsku kadusid ära.

    #2
    Vs: Nõel.

    HÄÄSTI SUURE luubiga saab juba aru.
    enamus nõelu on ellipsikujulised,vanematel nõeltel ka ümmargust esineb.
    luubi all näeb ka ära kui mingi kõnts külge jäänud


    jälle näide kuidas vaja vinüüliga seotud foorumit (alamfoorumit)

    Comment


      #3
      Vs: Nõel.

      Ma millegipärast kahtlustan, et tal nõel must mitte kulund. Ta eriti palju vinüüle ei kuula ja selle lühikese ajaga, mis ta on kuuland, ei tohiks küll nõel kulund olla. Ma ise kuulan ikka tunduvalt rohkem ja heli on tipp-topp.

      Comment


        #4
        Vs: Nõel.

        Esmalt postitatud meloman poolt
        aga kuidas aru saada, et vinüülikal on nõel kulunud või hakkab kuluma.
        Plaadi viimaste lugude kohal, kus joonkiirus on suhteliselt väike, tekib kulunud/saastunud nõelaga kuulates s-häälikute ja taldrikute spetsiifiline kõlavärvi moondumine, heli justkui "ummistuks". Nagu öeldud, eelkõige plaadi keskosa lähedal viimase loo kuulamisel, kui tracki heli enam ei meeldi, siis on viimane aeg nõela vahetada. Aga võibolla isegi helipead? Sest on väga võimalik, et terve pea koos uue nõelaga saab parema hinnaga kui ainult nõela. Ja vahel tahaks ju ka muid helipäid katsetada...
        Lampelektroonika sinule ja minule - www.konka.ee | EMSpeaker valjuhääldid. | Trükkplaatide projekteerimine.

        Comment


          #5
          Vs: Nõel.

          p.s. tean,et paljudel,ka minul on vanade plaatide kuulamiseks vanem nõel ja uute plaatide jaoks uus nõel

          Comment

          Working...
          X