Teade

Collapse
No announcement yet.

Jama grammari helipeas

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Jama grammari helipeas

    Jama on selles, et häält ei tule. Algul nagu mängis ilusti, pärast aga hakkas krabisema ja eba ühtlaseks minema see heli. Oma arust tõmbasin nõela helipeast välja, et ega ta mustaks või oksüdeerunu/drooste pole läinud. Mustust ja oksüdeerumist süüdistasin selle pärast, et vinüül plaati olen niisutanud destileeritud veega, pidavat plaadi ja nõela elu iga suurendama. Ega mina ka nii täpselt ei tea, kuskil eestikeelses raamatus oli kirjas, et vesi pidavat plaati nagu "õlitama". Pärast seda oma arust (rõhutan) oma arust uurimist pani selle nõela tagasi. Pärast seda tegevust häält rohkem ei tulnudki, ükskõik mis asendis see nõel on ilmselt lükkasin midagi ära. Nüüd on siis nii et normaalses asendis häält ei tule aga kui suruda see nõel sügavamale helipeas olevasse auku siis nagu tuleb häält (sõrmega puudutades kostub kõlaritest raginad), kui nüüd nõel on sügavamal siis ei ulatu nõel vinüülini, et siis nii või naa häält ei tule.
    Kas ma olen helipea lootusetult ära rikkunud? Nimelt olen varem ka juba seda nõela näppinud aga siis teisel põhjusel - keegi oli oma arust nõela torganud heli peasse nagu naela, püsti nagu nael. Sellest oli juba mittu aastad mõõdas.
    Tegu on siis: Radiotehnika MP-5201 CTEPEO. Grammariks on Arija 2-ЗПУ-71СМ ja helipeal oli kirjas ГЗМ 105.

    Palju võiks maksta see helipea koos nõelaga uuena või kasutatud kujul?
    Vahetada 350W lampvõimendi jääksoojust Kaja Kallase elektrimolekulide vastu.

    #2
    Vs: Jama grammari helipeas

    Viska see grammar prügikasti ja osta uus

    Comment


      #3
      Vs: Jama grammari helipeas

      Prügi tuleb sorteerida ja selle äravedu on sigakallis.

      Comment


        #4
        Vs: Jama grammari helipeas

        http://www.elfaelektroonika.ee/fooru...ad.php?t=38599

        Aga ma ei tea kas 105 või 205, et mis vahe neil on.

        Comment


          #5
          Vs: Jama grammari helipeas

          Esmalt postitatud OTU poolt
          Aga ma ei tea kas 105 või 205, et mis vahe neil on.
          Veneajal liigitati seadmed kvaliteediklassidesse, seda kirjeldas numbrilise tähise esimene number:
          0xx - kõrgem klass, HiFi tase. Näiteks võimendi Estonia 010.
          1xx - esimene klass, "no käib kah kehval ajal" -tase. Näiteks võimendi Radiotehnika Y-101.
          2xx - teine klass, selline hindele 3 tase. Tavaliselt kehvem sagedusriba (63-12500 Hz), väiksem väljundvõimsus jne.
          3xx - kolmas klass. Kui muud polnud poest võtta või on ninasarvik kõrvapeale astunud...
          4xx - sobib vanaemale maale laudatransistoriks.
          Lampelektroonika sinule ja minule - www.konka.ee | EMSpeaker valjuhääldid. | Trükkplaatide projekteerimine.

          Comment


            #6
            Vs: Jama grammari helipeas

            Mis nüüd hinnad ka võivad olla esimese ja kõrgklassi helipeadel.
            Ei ole ma ka nüüd rikas, et mitme tuhande kroonist helipeed osta. Sell juhul eelistan kasutatud heli pead.
            Vahetada 350W lampvõimendi jääksoojust Kaja Kallase elektrimolekulide vastu.

            Comment


              #7
              Vs: Jama grammari helipeas

              Tartus, Tiigi elektroonikas olid mitmesugused vene pead 150.- 250.- tk oleneb margist. Kuna otsest huvi ei tundnud siis täpseid marke, mida oli ei vaadanud.

              Comment


                #8
                Vs: Jama grammari helipeas

                RaunoK, osta see helipea ära ja küll ta käib. Ega see vahe 105 ja 205 vahel nii suur ka ei ole. Nõela kinnitus on niikuinii aastate jooksul jäigaks muutunud. Nn odavama otsa helipäid on Audiocentris müüa (goldring).
                Mõned näited audiofiilide helipeadest ja hindadest (eurodes):





                Comment

                Working...
                X