Teade

Collapse
No announcement yet.

Abi odavama vinüülika valikul

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Abi odavama vinüülika valikul

    Tore oleks kuulata isa vanu vinüüle, igasugust ägedat muusikat nende peal. Aga pole plaadimängijat. Üks mõte oleks osta mõni vene vinüülikas, vajadusel nõel välja vahetada (resr müüb näiteks ühte), võibolla ka signaali teed lühendada, RCA pesad või 6,3 pesad vms jne. Minu võimul on phono eelvõim ja MM nõela korrektsioon olemas. Teine võimalus osta eBayst kasutatud lääne oma. Uue jaoks raha eriti ei jätku.
    Et ma vinüülimängijatest suurt midagi ei tea, siis mõned küsimused...
    Mida vene mängijate puhul silmas pidada? Kas pead tasub välja vahetada, kui originaal tundub korras olevat? Milliseid mudeleid üldse otsida võiks ja mida vältida?
    Või oleks mõttekam hoopis eBayga tegelema hakata?

    #2
    Vs: Abi odavama vinüülika valikul

    palju raha oled nõus vinüülika eest välja panema? Ehks sobib Technics-i mängija, see täisautomaatne, mis poes ca.2000.- maksab?

    Comment


      #3
      Vs: Abi odavama vinüülika valikul

      Eks näis, kui see müüa on siis ütle täpsem nimi, mugavam google'ist infot otsida.
      Aga ootaks ikkagi arvamusi kvaliteedi osas, ma pigem annaksin järele mugavuses kui kvaliteedis, kui veel vanaisal vinüülikas oli tuli suht kõike käsitsi teha, nii et ma olen harjunud .
      Et mis tasemel on vene vinüülikate nõelad ja plaadi veosüsteem ja kas sealt oleks võimalik midagi huvitavat aretada? Või on aeg niipalju edasi läinud et ka odavam lääne plaadimängija teeb vähemalt sama head häält?

      Comment


        #4
        Vs: Abi odavama vinüülika valikul

        Technics SLBD20D, aga kui kvaliteeti tahad, siis osta parem Pro-Ject, või Goldring, need mõlemad on Eestiski saadaval.

        Comment


          #5
          Vs: Abi odavama vinüülika valikul

          Esmalt postitatud kalju poolt
          Technics SLBD20D, aga kui kvaliteeti tahad, siis osta parem Pro-Ject, või Goldring, need mõlemad on Eestiski saadaval.
          No see saadavus on väga suhteline. Audiocenter ei oska öelda, millal Goldring 1.2 saabuda võiks, ja Hi-Fi klubi ei tea, millal Elkor Lätist neile Pro-Jecti saata võiks. Nii Kaubamajast kui Klubist võib Thorensi saada, aga selle hinnaklass on pisut teine kui Pro-Jecti Debutil.
          Tulemus - Lõuna-Eesti poolt vaadates lähim ja kindlaim koht asjalikku vinüülikat osta on Elkor Plaza Riias. Üleeile testitud .

          Comment


            #6
            Vs: Abi odavama vinüülika valikul

            sai siis midagi ostetud või ainult vaatamas käidud?

            Comment


              #7
              Vs: Abi odavama vinüülika valikul

              Esmalt postitatud tramtram poolt
              sai siis midagi ostetud või ainult vaatamas käidud?
              Proj-Ject Debut III tekkis minu majapidamisse.

              Comment


                #8
                Vs: Abi odavama vinüülika valikul

                Kui saladus pole,siis mitu LATTI? Kuidas heli? On sul mingi võrdlusmoment?
                www.automobilia.ee

                Comment


                  #9
                  Vs: Abi odavama vinüülika valikul

                  Esmalt postitatud alfons poolt
                  Kui saladus pole,siis mitu LATTI? Kuidas heli? On sul mingi võrdlusmoment?
                  Väidetavalt 130 latti - ma ei maksnud ise :P. Aga heli on okei, ehkki ma plaanin millaski helipead vahetada - aga enne on arenguruumi mujal. Korrektorvõimendis näiteks. Äsja mulle kingitud Vivanco PA111 sisemusse pistan kindlasti jootekolvi sisse, enne kui päris nullist uut ehitama hakkan.

                  - M -

                  Comment


                    #10
                    Vs: Abi odavama vinüülika valikul

                    siin kirjutati, et odavamatel projectidel ei saa helipea vastukaalu reguleerida ja seega helipea vahetus ebamugav. kas sellel debut III saab vastukaalu muuta?

                    Comment


                      #11
                      Vs: Abi odavama vinüülika valikul

                      Esmalt postitatud tramtram poolt
                      siin kirjutati, et odavamatel projectidel ei saa helipea vastukaalu reguleerida ja seega helipea vahetus ebamugav. kas sellel debut III saab vastukaalu muuta?
                      See väide on mulle tiba segane. Saab reguleerida nii käpa survet kui nn anti-skatingut. Käpa surve viht on gradueeritud. Anti-skatingu vihil on kolm kinnituskohta.

                      Comment


                        #12
                        Vs: Abi odavama vinüülika valikul

                        ise ostsin foorumist nõkaaegse plaadimängija arktur-006, 300 eeku maksis. kõrgema klassi aparaat, otseveoga, igast käpa surveid-jõude saab reguleerida ja natuke teeb ise ka - käpp läheb ise tagasi ja plaati ise hakkab ringi ajama kui käpp hoidikust üles tõsta.

                        isegi kui ma ei ole teab mis terava kõrvaga siis minu meelest on heli parem kui cd-l. minu jutu point - vanad nõukaasjad kah mängivad ja mitte kallilt ning orig nõel võib kah talutavalt kõlada.
                        k.

                        Comment


                          #13
                          Vs: Abi odavama vinüülika valikul

                          Mis on muidugi jumalast õige jutt! Endal oli kunagi pikka aega seesama Arktur006, ja peab ütlema, et tegu oli tõesti üliasise pilliga. Tegelt, Arktur006 oligi üks paremaid(tavatarbijale mõeldud) nõukaaegseid vinüülimängijaid. Et mitte öelda parim.

                          Comment


                            #14
                            Vs: Abi odavama vinüülika valikul

                            Esmalt postitatud hannes70 poolt
                            Tegelt, Arktur006 ...
                            Tema sisemine korrektor võim ei kõlba küll kuhugi ja helipea on ka parem mõne lääne oma vastu vahetada, siis saab kuulata küll.

                            Comment

                            Working...
                            X