Teade

Collapse
No announcement yet.

Pikemad juhtmed

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    To Deus
    Ma arvan, et oled lihtsalt õnnelik olnud
    Alguses isegi ei teadnud surinatest, videopildi häiretest mitte tuhkagi. Kui kunagi video- ja helikaarti tahtsin telekaga ühendada ja seejuures paraja matsu voolu sain, hakkas asi huvitama...et kas ise olen midagi lolli peaga valesti pannud või siis korteri elektrisüsteemis midagi viltu
    Meie foorumitest suurt targemaks ei saanud, aga vene foorumid olid õnnetuid "do it yourself"- mehi täis...kõigil küüned kollased ...pakuti välja igasugu filtreid ja lahtisidestusi jne...täielik teadus omaette, aga puhast heli ja häireteta pilti tahtsid nemadki vaesekesed saada
    Välismaalane ajaks silmad suureks, kui ütled, et teleka ja arvuti vahel on 110V pinge...ilmselt pole ta kuulnudki kolmnurkühendusest elektrisüsteemides ja enamasti on neil majades maandusega seinakontaktid...meil aga radiaator (kui seegi) samaks otstarbeks

    Comment


      #17
      väga vahva teada et ma siiani kõike valesti teind olen ja miljonite eest oleks kahju tekitanud aga noh, tulevase IT'i mehena mulle meeldivad raskused ... aitähh valgustamast Ma siis üritan tulevikus kõike kuidagi maandada, siiani teadsin et enne arvuti kallale minekut peaks korpuse ja enda ikka ära maandama kuna kiibid tsipa tundlikud staatilise elektri peale on ...
      -

      Comment


        #18
        staatilise elektri pahategude vältimiseks pead ennast ka ju ära maandama.

        Comment


          #19
          Tore kui ikka kuhugi maandada on
          Ei tahaks liiga dramaatiliseks minna, aga küllap ka mõni siinse foorumi liige on tundnud ühe käega arvutist - teisega radikast kinni hoides, kuidas silmad kahtlaselt särama löövad
          Staatiline elekter on muidugi midagi muud

          Comment


            #20
            Väga huvitav igatahes ... ma muideks mainisin et peab ENNAST ka maandama koos korpusega. Aga kui ma nüüd ajusid veidi liigutasin, siis ei tohiks ikka neid A/V kaableid voolukaablite ligidusse siiki vedada, põhjuseks indutseeritud pinge. Lühikese maa tagant ei tohiks tekkida aga krt seda teab, las targemad räägivad
            -

            Comment


              #21
              Digital'i jutt väga õige. Ja radika külge ei tohi maandust nüüd küll panna! See on eluohtlik ja võib isegi kriminaalseks minna, kui kellelegi sellepärast kiirabi kutsutakse! Kui kuidagi korralikku maandust ei saa, siis parem tõesti seadmete maandusklemmid pikendusjuhtme(te)ga kokku ühendada ja ise vältida kogu selle krempli ja radika (ja kõige muu, mis mingilgi moel võib maa või vooluvõrguga ühendatud olla) samaaegset näppimist. Halvemal juhul võib kabelisse asja olla!
              Harjutamine teeb harjutajaks.

              Comment


                #22
                Niipalju kui mul äi rääkind on (elektrik) enne ei võetud korterelamuid jne komplekse vastugi kui alla keldrisse torude külge polnud vägevat kaitset keevitatud.
                -

                Comment

                Working...
                X