Teade

Collapse
No announcement yet.

Estonia /Tesla/ 001CD player

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Estonia /Tesla/ 001CD player

    Kasutan alates 1987.-st aastast. Mängib väga töökindlalt, on nõudnud vaid puhastuskettaga läbimängides hooldust. Mängib CD, CD-R ja CD-RW -sid.
    Kuna hiljuti muretsesin korralikuma AV-ressiiveri (Onkyo SR601) ja sinnajuurde (küll esialgu) tavalised Audese kõlarid (012) + (vanast ajast) surroundiks S30B, siis tekkis küsimus, mille poolest võiksid kaasaegsemad CD mängijad paremat heli tekitada?
    Heli kvaliteet on ikkagi päris hää, sest esialgu olen saanud seda võrrelda vaid Pioneeri DVD (DV 350) mängijaga, mille heli pole karjuvalt või oluliselt parem. Kord tundub, et bass on nagu pisut sügavam või täiuslikum, aga see on ka "nagu pisut"... ehk mitte selgelt parem.
    Loomulikult võiks olla Estonial digitaalne väljund, ehk seepärast see Pioneeri heli tundubki pisut parem.
    Aga veel...? Esialgu ei näe küll põhjust, et peaks TINGIMATA JA KOHE uue CD-mängija muretsema

    #2
    DA (digital-analog) konverter on üldjuhul see, mis mängijast helikvaliteeti välja võlub ja uuematel on see lihtsalt parem. Vähemal määral ka konverterile järgnev võimendi...aga et see "vanake" ka CD-RW plaate sööb, on tõeline uudis!
    Endal esimene Sony CD Walkman 92-aastast ja see tundis CD-RW'd alles siis, kui olin laserit veidi võimsamaks kruttinud...isegi CD-R'ga oli tal raskusi...

    Comment


      #3
      minu mäletamist mööda olid seal sees philipsi audiofiilsed TDA1541 DAC kivid, millest saab väga head heli kui analoog osa järgi aidata.

      Comment


        #4
        Originally posted by moi@Jun 15 2004, 09:41
        minu mäletamist mööda olid seal sees philipsi audiofiilsed TDA1541 DAC kivid, millest saab väga head heli kui analoog osa järgi aidata.
        Mida Sa mõtled "analoog-osa järgiaitamise" all? Saan aru, et mitte eraldiseisvaid võimendit-kõlareid, vaid cd-mängija enda skeemi-poolt. Kas nii?

        Comment


          #5
          moi pidas silmas peale dac-i olevat osa cd-mängija sees (i/v ja võimendusastmed). Palju kasu on ka toiteosa parandamisest millest olekski kõige kavalam alustada. Ja kindlasti vahetada välja need vastikud vene lüüdid!!!
          Estonia peaks vist tähendama hunnikut vene lüüte?
          TDA1541 tahab oma tõelise taseme näitamiseks VÄGA head toidet saada ja vanad/halvad kondekad teda mitte ei aita.

          Comment


            #6
            Palju selline riist omal ajal maksis ka? :huh:
            Sound Blaster Live! 5.1 + Sansui AU-9500 + TU-9500 + 2xEstonia 35 AC-021
            www.sansui.us/AU-9500.htm

            Comment


              #7
              Seda ma mõtlesin jah. :blink:
              Ilmselt käib heli isegi läbi mõne vene lüüdi ja see on tõsine heli solkimine.

              Comment


                #8
                Originally posted by Nimeta@Jun 15 2004, 12:27
                Palju selline riist omal ajal maksis ka? :huh:
                Ilgelt palju.
                Minu mäletamist mööda 1200 rubla, see oli veel siis kui polnud alanud see suur rubla inflatsioon. Ei söandanud kodus vanematele õiget hinda öeldagi, olin äsja kooli lõpetanud ja esimesed haltuura eest saadud honorarid läksid kõik masina alla.

                Comment

                Working...
                X