Teade

Collapse
No announcement yet.

CD transport

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    CD transport

    Tere,
    kas keegi kasutab Audiolab 6000 CDT transporti? Kuna minu Lyngdorfi TDAI-2170 ongi põhimõtteliselt DAC, ja ma ei viitsi oma laienevat CD plaadikogu kopeerida EAC-ga, siis küsimus.
    Kas see transport annab sama kvaliteedi, kui ma saan ripitud CD-dest? Momendil minu Sony blu-ray mängija on halvem transpordina, ripitud failid on parema kvaliteediga ja Lyngdorf tahab saada andmevoogu 44,1 sagedusega.
    viimati muutis kasutaja Veix7; 02 m 2019, 06:13.

    #2
    Vs: CD transport

    Mina kaldun arvama, et see Audiolab ei anna sulle paremat kvaliteeti. Transpordi hinnaklass peaks olema võimendiga enam-vähem sama.
    "Me võime kuulata kõike, mida mõõdame, kuid me ei saa mõõta kõike, mida kuuleme."

    Comment


      #3
      Vs: CD transport

      Ega ennem teada ei saa kui ei ole Audiolabi proovinud. Sony´st on see tõenäoliselt parem. Audiolabi tooted on minu arust hinna ja kvaliteedi mõttes head tooted. Sellel Audiolabil on nii optiline- kui ka koaksiaalväljund, kasutad seda mis rohkem meeldib.
      Soovitan CD´d siiski kopeerida, kahjuks on CD´del omadus rikneda. Kui iga päev natuke kopeerida, siis varsti oled järje peal, saad uue plaadi, kopeerid kohe ära, ei olegi suuremat viitsimist enam vaja. Ma uhasin 2-3 kuud, siis sain järje peale, kahe arvutiga rippisin.
      Lyngdorf tunnistab Hi-Res´i, isegi DSD´d, Lyngdorf "tahab" saada kuni 384kHz (USB), optiline kuni 96 ja koaksiaal kuni 192.

      Comment


        #4
        Vs: CD transport

        Saan aru, et jutt vaid cd/dvd plaadikeerutajast, sarnastes nagu arvutites, kus on need avanevate sahtlitega?
        Mitte sellistest:
        Remember when CD players were built immaculately and used heavy, smoothly operating CD mechanisms?

        Modern CD players invariably use standard or lightly modified CD ROM mechanisms. Even the flagships from companies such as Wadia and Meridian have done away with CD-only transports and along with this, most companies have also given up on making their own disc loading systems. It has become common to see a cheap plastic tray on highend CD players.
        viimati muutis kasutaja martk; 03 m 2019, 23:03.
        Digital is like formaldehyde, first it kills the music, then it stores it forever.

        Comment


          #5
          CD transport

          Esmalt postitatud Steel poolt Vaata postitust
          Ega ennem teada ei saa kui ei ole Audiolabi proovinud. Sony´st on see tõenäoliselt parem. Audiolabi tooted on minu arust hinna ja kvaliteedi mõttes head tooted. ...
          Lyngdorf tunnistab Hi-Res´i, isegi DSD´d, Lyngdorf "tahab" saada kuni 384kHz (USB), optiline kuni 96 ja koaksiaal kuni 192.
          Tundub jah, et tuleb lihtsalt iga päev kasvõi mõned plaadid kopeerida. Mida Sina kasutad arvutist Lyngdorfiga DSD failide kuulamiseks, kas HQ playerit? Mis puutub 44,1kHz, siis Lyngdorfi I.C.C. toimib kahjuks ainult selle sagedusega.

          Esmalt postitatud martk poolt Vaata postitust
          Saan aru, et jutt vaid cd/dvd plaadikeerutajast, sarnastes nagu arvutites, kus on need avanevate sahtlitega?
          Mitte sellistest:
          https://www.hifi-advice.com/blog/cla...-masterpieces/
          Tegelikult ma mõtlesin neid viimaseid
          viimati muutis kasutaja Scott; 04 m 2019, 21:33. Põhjus: järjestikpostitused kokku (kasuta multiquote nuppu mitme postituse tsiteerimisel)

          Comment


            #6
            Vs: CD transport

            Et siis mõtlesid nagu on audiolab lahendus:
            viimati muutis kasutaja martk; 04 m 2019, 22:13.
            Digital is like formaldehyde, first it kills the music, then it stores it forever.

            Comment


              #7
              Vs: CD transport

              On Sulle seda vaja?
              Ilmselt provotseerib audiofiilia aja jooksul retrofiilse modernofoobia arengut.

              Comment


                #8
                Vs: CD transport

                Esmalt postitatud martk poolt Vaata postitust
                Et siis mõtlesid nagu on audiolab lahendus:
                https://www.sevenoakssoundandvision....CDT-BLK_5_.jpg

                Transport ei ole ainult mehhanism, kui asi töötab, siis ma ei näe probleemi, kuidas see on ehitatud. Loomulikult on olemas tehniliselt paremaid lahendusi, minu Sony puhul pole ju probleemiks mehhanismi lärmakus. Igal juhul on ta saanud positiivseid hinnanguid:https://7review.com/audiolab-6000cdt-review/

                Comment


                  #9
                  Vs: CD transport

                  Esmalt postitatud martk poolt Vaata postitust
                  Et siis mõtlesid nagu on audiolab lahendus:
                  https://www.sevenoakssoundandvision....CDT-BLK_5_.jpg
                  Nii on vist parem pilt: https://www.sevenoakssoundandvision....CDT-BLK_5_.jpg

                  Comment


                    #10
                    Vs: CD transport

                    Kas keegi oskab lühidalt seletada miks cd player nimi enam ei sobi ja mida cd transport teeb paremini?

                    Comment


                      #11
                      Vs: CD transport

                      Väga lihtsustatult:
                      CD transport on mehhaaniline seade, mis oskab "lugeda" CD plaati. Kas plaadil on muusika või arvutidata, ei oma talle tähtsust. Tema väljund on digitaalne st kas null või üks.
                      CD player on seade, mis oskab "krüpteerida" need nullid ja ühed analoogsignaaliks.
                      On kaks koolkonda - ühed on mehhanismi usku, st mootor/plaadi ettekanne/laser peavad olema võimalikult täpsed, vibratsioonikindlad ja konstruktsioonilt füüsiliselt tugevad.


                      Teine koolkond usub, et mehhanism on teisejärguline ja digivastuvõtja suudab ise kõik mahalugemise vead ideaalselt ära parandada.
                      Audiolabi seade kuulub teise koolkonda.
                      viimati muutis kasutaja martk; 05 m 2019, 12:09.
                      Digital is like formaldehyde, first it kills the music, then it stores it forever.

                      Comment


                        #12
                        Vs: CD transport

                        Esmalt postitatud urmas78 poolt Vaata postitust
                        Kas keegi oskab lühidalt seletada miks cd player nimi enam ei sobi ja mida cd transport teeb paremini?
                        Cd pleierist kallim cd transport jätab sulle usu, et sealt väljuv digisignaal on "puhtam ja parem" kui pleierist väljuv?

                        Comment


                          #13
                          Vs: CD transport

                          Esmalt postitatud urmas78 poolt Vaata postitust
                          Kas keegi oskab lühidalt seletada miks cd player nimi enam ei sobi ja mida cd transport teeb paremini?
                          Nagu ikka digiheli puhul jõuame välja ühe terminini: jitter
                          Toidan trolle!

                          Comment


                            #14
                            Vs: CD transport

                            CD transpordi tähtsust ei maksa siiski alahinnata.
                            "Me võime kuulata kõike, mida mõõdame, kuid me ei saa mõõta kõike, mida kuuleme."

                            Comment


                              #15
                              Vs: CD transport

                              Esmalt postitatud Sonic poolt Vaata postitust
                              CD transpordi tähtsust ei maksa siiski alahinnata.
                              Miks? Jitteri saab välja korrigeerida vastava tehnoloogiaga. Mis muudatus alles jääb? Kas cd lugejad teevad digihelile mingeid muudatusi? Või lihtsalt kõik plaadid ei loe veavabalt ja sealt tekib erinevus odavama transpordi korral?

                              Comment

                              Working...
                              X