Teade

Collapse
No announcement yet.

Melodija-103-stereo -> lihtne mikseripult?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Melodija-103-stereo -> lihtne mikseripult?

    Tere, mul oleks vaja väga lihtsat mikseripulti saada, kuhu ma siis saaks külge panna kaks cd-playerit ja siis nende volüümi muutes ühte lugu sisse lasta ja teist välja lasta. Siis mõtlesin, et kust saada kahte volüümi sliderit ja avastasin sellise vinüülmängija nagu melodija-103-stereo, millel on sees eelvõim ja millel saab pealt reguleerida vasaku ja parema kanali helitugevust eraldi. Mõtlesingi, et need sobiks selleks asjaks väga hästi, kui selle küljest eemaldada vinüülimängija signaali juhtmed mis sisse tulevad ja nende asemel sisse lasta paremasse kanalisse üks player ja vasakusse kanalisse teine player. Samuti tahaks alles jätta melodija tämbribloki, mis samuti halba ei teeks. Kas seda oleks võimalik teostada ja keegi, kellel selline pill kodus on võiks täpselt öelda, kuidas seda osa sealt kätte saada?
    Muusikahull!

    #2
    sellel pillil on ju 2 sisendit ka olemas, seega ei pea sa midagi maha lammutama... võim isenesest on mõeldud niii 15-20W kõllidele, mul aga 100W KA sellel järgi, natuke nõrk aga ajab asja ära :P

    Comment


      #3
      Minu mälu järgi olid sisendid eraldi s.t. vastava nupu vajutamisel lülitati 1 või 2. sisend võimule. Nupu saab muidugi lühistada kuid kumbagi sisendit eraldi ikkagi ei saa regullida. Ka selle meetodiga, mida Extrance ise välja pakkus (s.t. saab aga vaid ühte kanalit mõlemast sisendsignaalist - või tahad cd-de signaalid monoks teha?).
      Minu arvates kõige lihtsama mikseri saab sobiva takistusega (liugur-)potedest: iga signaal läbi sellise ja väljundid (liugkontaktid läbi takistite kokku.
      - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
      - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

      Comment


        #4
        Mul oli jah plaanis playerite signaal monoks lasta, kuna nigunii see mikseriga pole plaanis midagi peale väikese peo teha, kus stereosignaali nigunii kõlarite paigutuse tõttu ei kuule. Kas siis nii on võimalik kui ma kahe stereokanali (vasak ja parem) asemel kaks monosignaali kahest erinevast playerist sisse lasen? Mul oleksgi vaja ainult need helitugevuse ja tämbrireguleerimise osad alles jätte. Probleem selles, et ei tea kui head signaali see melodija eelvõim suudab teha niiet oli plaanis see vahelt ära võtta, kuna tundub, et sellel üks kanal ei tööta? Kas see on võimalik ja oskab keegi lahendust öelda? Ise ei tunne neid asju ja ei oska vaadata kus see eelvõimu osa on ja kust sinna signaal läheb?

        Tänan ette igasugu abi eest!

        Aa ja veel, et kui see varjant ei ole võimalik, kas on võimalik neid helitugevuse liugureid sealt melodijast kasutada või peab midagi ostma minema? Kui ostma, siis mida täpsemalt ja umbkaudsed hinnad?

        Muidugi oli plaanis ka mingi eelkuulamise varjant vahele ehitada. Kuidas seda lahendada? Idee siis selles, et kui helitugevus on lõppväljundis ühel playeril maha keeratud, saaks seda siiski kõrvaklappidega kuulata?

        Äkki siis oleks lahendus selline, et lühistab need kahe sisendi nupud. Siis laseb kumbagi sisendisse kahest eraldi playerist monosignaali. Ühe sisendi tinutaks ümber ainult vasakuks kanaliks ja ühe ainult paremaks kanaliks. Siis tuleb kumbagi kanalisse monosignaal ja peaksgi asi korras olema. Samuti peaks tämbriplokk töötama. Siis jääb ainult eelvõim küljest ära kookida ja signaal kusagile korralikumasse võimendisse lasta.
        Muusikahull!

        Comment


          #5
          Nii tekkisgi probleem, nimelt üks kanal ei tööta. Audiofoorumis arvati, et viga on lõppvõimus, asi nimelt selles, et igalt poolt on vasak kanal puudu. Mitte ainult kõlar pole vasakust kanalist vait, vaid ei mängi ka kõrvaklappide vasak pool ja ka sisenditest sisse lastud signaali ei ole kuulda. Kuda parandada, mis viga võib olla? Kas siis eel- või lõppvõimus. Audiofoorumis: http://www.tevalo.ee/foorum/index.php?showtopic=8383
          Muusikahull!

          Comment


            #6
            Kui signaali monoks teed, saad mikserit simuleerida küll. Nuppe lühistada polegi vaja, lihtsalt 1 signaal sobiva sisendi vasakusse ja teine paremasse kanalisse. Monitori funktsiooni jaoks pead ehitama pisikese klapside võimu sest tolles raadios võeti klappide signaal lõppvõimendist läbi eeltakistite. Kiviks sobib nt. TDA7053 või 2*TDA7052.
            Võimu kontrolli nii et puudutad kruvikaga tema sisendit. Peaks urinat kuulda olema. Kui ei, mõõda kanali toitepinged üle.
            Kui urin olemas, on viga eelvõimus.
            - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
            - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

            Comment


              #7
              Igast sisendist kruvikaga proovides oli paremas kanalis urin olemas ja vasakus ei olnud midagi. Järelikult ikka viga lõppvõimus.
              Muusikahull!

              Comment


                #8
                Originally posted by Extrance@May 10 2004, 11:34
                Igast sisendist kruvikaga proovides oli paremas kanalis urin olemas ja vasakus ei olnud midagi. Järelikult ikka viga lõppvõimus.
                see on neil mingine tyyp viga vist, sest mu enda omal ka vasak kanal on surnud, hästi vaikselt veel on midagi kuulda, aga muidu täica läbi omadega

                Comment


                  #9
                  Ilmselt maailma kõige lihtsam mixipult asub siin. Kunagi ammu sai hädaolukorras sellega isegi üks pidu tehtud.
                  Kui töötab - ära näpi! (A.Ots)

                  Comment


                    #10
                    Originally posted by raido357+May 10 2004, 14:56--></div><table border='0' align='center' width='95%' cellpadding='3' cellspacing='1'><tr><td>QUOTE (raido357 @ May 10 2004, 14:56)</td></tr><tr><td id='QUOTE'> <!--QuoteBegin-Extrance@May 10 2004, 11:34
                    Igast sisendist kruvikaga proovides oli paremas kanalis urin olemas ja vasakus ei olnud midagi. Järelikult ikka viga lõppvõimus.
                    see on neil mingine tyyp viga vist, sest mu enda omal ka vasak kanal on surnud, hästi vaikselt veel on midagi kuulda, aga muidu täica läbi omadega [/b][/quote]
                    On jah meloodijate tüüpviga vaheta ära tämbri ja heliturevuseplokis kõik lüüdid.
                    Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

                    Comment


                      #11
                      Siis ei ole selle melodijaga midagi peale hakata, aga kas neid helitugevuseregulaatoreid koos saab sealt ära võtta ja kasutada, mikseripuldi jaoks?
                      Muusikahull!

                      Comment


                        #12
                        Originally posted by Extrance@May 11 2004, 13:31
                        kas neid helitugevuseregulaatoreid koos saab sealt ära võtta ja kasutada, mikseripuldi jaoks?
                        Kesse keelab ??? Ahjaa, häda võib tekkida siis,kui neid nuppe ennem palju hooratud on (ragisevad).
                        Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

                        Comment


                          #13
                          Nii, aga mis ma sealt täpselt ära võtma peaks, tahan saada ainult helitugevuseregulaatoreid ja hea oleks ka kui tämbriregulaatorid saan. Kas võtan ära ainult selle mikroskeemi, kus peal on need regulaatorid ise ja kas sellest piisab, et sealt mingi signaal kätte saada ja edasi võimendisse saata. Kust ma leian üles tämbriploki, seda oleks ka vaja? Ma tean, et lollid küsimused, aga noh pole teab mis elektroonik, kuigi huvi on.
                          Muusikahull!

                          Comment


                            #14
                            Tuleb sul vist ikka seesama tämbri/ helitugevusblokk korda teha ja asja edasi aretama hakata :P . Asja peaks toimima saama sinu soovi järgi siis, kui sisend 1 on näiteks parem kanal ja 2 vasak ning võimsusvõimendi sisendid paned kokku. Siis saad mõlemaid sisendeid potedest reguleerida/ miksida ja väljundsignaal on mõlemis kanalis/ kõlaris.
                            ehh... andrjusa

                            Comment


                              #15
                              Aga probleem selles, et seda võimu ei oska mina korda teha.
                              Muusikahull!

                              Comment

                              Working...
                              X