Teade

Collapse
No announcement yet.

Kas keegi oskaks CD-Rom-i puhul aidata??

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Kas keegi oskaks CD-Rom-i puhul aidata??

    Mul selline probleem, et tahaks ühendada ühe vana CD-ROM-i võimu taha, aga ei oska neid toitejuhtmeid õieti panna. Olen proovind igat moodi aga viskas kopa ette ja otsustasin mõne targema käest küsida. Kas keegi seletaks selle mulle ära. ??? CD-ROM-i andmed - 32X Samsung.
    NB! CD-ROMI arvuti taha pannes töötab see ilusti.
    Palun Aidake!!!
    Mattias

    #2
    Kui ma ei exi siis cd-rom vajas 12v + 5v ehk ta vajab k6ike seda mis arvuti toiteplokist tuleb.
    kris@andmevoog.eu

    Comment


      #3
      Kulla mees kas CD romi toitepeasal pole peale mõrgitud kui mitu volti kuhu läheb.Muide millega sa toita tahad seda? +/- 5 volti oli kindlasti seal ning ka vist +/- 12---- kasutad arvuti toiteplokki või mida?

      T.
      MSN- taneltreima182@hotmail.com
      telefon katki.

      Comment


        #4
        Kasutan alandit. Selline jublakas kus saab volte ja reguleerida ( 3-12 v -ini )
        Mattias

        Comment


          #5
          Ei selle adapteriga pole sul küll midagi teha. CD-ROM tahab +5 ja +12V saada, ehk saad nii, et trafo pealt võtad 5V ja 12V stabilisaatoritele pinge, sinna siis veel filter järgi ja rommi.
          Kui töötab - ära näpi! (A.Ots)

          Comment


            #6
            K, sain värgile voolu sisse aga romm ei ei paista funkavat. Ehk oskaksite aidata mis moodi ma selle üldse tööle saax.
            Mattias

            Comment


              #7
              Esiteks peab toide paigas olema. CD võtab suhteliselt palju voolu, selle eelpool kirjeldatud adapteriga ta tööle ei lähe.
              Edasi? Pane plaat sisse ja vajuta noole märgiga nupule. Peab mängima hakkama, heli klapside august.
              - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
              - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

              Comment


                #8
                Seda ma tean. Värk on nii: võtab volu sisse ja roheline tuli hakkab põlema, aga CD -d ei saa sisse panna sest see värk ei avane. Kas äkki sellest et voolu liiga palju või mis?!?. Davai geeniused, Palun Aidake.
                Mattias

                Comment


                  #9
                  Voolu liiga palju ??? Vähe ikka ilmselt teist, adapter ei anan nii palju välja, kui rom tahab.
                  Samas, oled sa ikka kindel, et rom saab peale 12V ja peale selle veel 5V? Võib täiesti võimalik olla, et sahtlit käitab 12V mootor, mis 5V peale ainult aevastab.
                  Kas ikka arvuti peal hakkab asi tööle? Ühenda arvuti toitekast romile pinge peale, kuid muud kaablid (IDE ja helikaardi oma) jäta panemata, ning proovi kas töötab. Kui seal töötab, siis on rom vähemalt korras.
                  Nagu vahelduvvool - on ja ei ole

                  Comment


                    #10
                    5 ja 12V pealt võetakse piisavalt voolu. Pane tester järgi ja mõõda sel ajal, kui CD sahtli avamise peale vajutad. Kui pinge kukub, ei sobi see toiteblokk.
                    Ja muidugi, nagu soovitati, proovi ennekõike CD-d veelkord arvuti peal. Et kas ikka veel elus.
                    - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                    - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                    Comment


                      #11
                      Endal tegin nii:
                      ...tegin kah musa kuulamisex. 7805 ja 7812 panin alguses...7805 aga ´läx sitax kuumax...siis mõlemale igax juhux KT814 (või KT815, teine polaarsus...ei mäleta kumb oli) kah vahele. 5W taka kah külge ...ja oligi korras.
                      Trafo on vana printeri oma..millest tegelt on rommile rohkem kui küll (arvestades printeris kasutatavaid mootoreid).
                      "Aga äkki ikkagi on..." , R.Tont

                      Comment


                        #12
                        Mul sama ROM see tahab 5V/1A 12V/1,5A
                        Kui miski tavaline alaldi luts siis kohe kindlalt ei aita.
                        Elektrik läks baari pingeid maandama.

                        Comment

                        Working...
                        X