Teade

Collapse
No announcement yet.

Soovitage CD mängijat (Eesti poodides valik olematu!)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Soovitage CD mängijat (Eesti poodides valik olematu!)

    Tere!

    Kuna sain siin foorumis päris häid soovitusi, milliseid kõrvaklappe endale osta, siis paluksin abi ka CD mängija otsimisel.

    Vaatasin nädalavahetusel natuke ringi Eesti tehnikapoodide kodulehtedel (euronics, valiheli, tehnikatäht) ning järeldan vast õigesti, et Eesti poodides on selles suhtes valik pea olematu või üliväike. Amazon.de annab natuke lootust, kuid amazon.co.uk lehelt ei saa vist ikka Eestisse tehnikat tellida? Ehk kui midagi endale tellida, siis peab arvestama sellega, et pilli ennem oma kätega katsuda ei saa ja peab lootma jääma teiste soovitustele. Või müüakse Helsinki-is hea hinnaga tehnikat? Plaan niikuinii peagi Soome minna paariks päevaks.

    Otsin sellist mängijat, mille hind jääks 250 ja 350 eur vahele. Peamine märksõna on vastupidavus (kas tänapäeva mängijatel neid optilisi silmi ka saab vahetada?). Kui ma õigesti mäletan, siis muusikapood Lasering kasutas(b) vist mingeid CD mängijaid juba üle 10 aasta - mis firma omad need on/olid?

    Praegu on mul silma jäänud näiteks Denon DCD 720 AE, mis paistab olevat igati soliidne. Kuigi ressiiver on mul endal Harman Kardon 3490, siis Harman Kardon-i CD mängija ei lähe mulle üldse peale - ainuüksi välimuse pärast.

    Tänud igasuguse abi eest!

    #2
    Vs: Soovitage CD mängijat (Eesti poodides valik olematu!)

    Sellise eelarve juures soovitaksin vaadata NAD-i ja Cambridge Audiot. Ka juba nimetatud Denonit.
    Selle raha eest saab nn.algtaseme riista. Heade CD-mängijate hinnad on ca. 1K€ juures.

    Näide Soomest:http://www.mrhifi.fi/iwc/index.php4?...t&pgroup_id=21

    Comment


      #3
      Vs: Soovitage CD mängijat (Eesti poodides valik olematu!)

      Tänud. Mu põhiline muusikakogu on peamiselt vinüülid ning selle jaoks on mul suht korralik tööloom juba olemas (Stanton ST 150). CD plaate on ka vist mingi ca 400 või nii, kuid nende mängija peale oleks minu meelest juba imelik üle 500 eur panustada.

      Aga miks just NAD ja Cambridge Audio? Mis määrab CD mängijate puhul selle, mis nad odavaks või siis kalliks teeb?

      Minu kogemus digitaalsete taasesitajatega (Sony Walkman, erinevad muusikakeskused, Playstation etc) on see, et alati ütleb kõige esimesena üles optiline silm (või kuidas iganes selle nimi eesti keeles on.)

      Comment


        #4
        Vs: Soovitage CD mängijat (Eesti poodides valik olematu!)

        Tänasel päeval CDP-d ostes vaata rahulikult ringi.
        Kui võimendi ja kõlarid on korralikumad siis vb. kulutad paar kopikat rohkem ning vaatad mängija, millel on digital in ka olemas - neid on mõningaid.
        Ehk saad nii CDP kui DACina kasutada...juhul kui arvuti kuskil läheduses on.
        Aga kui lihtsalt melomaan oled siis ilmselt, pole see nii oluline ja ressi dac kärab kah.
        -

        Comment


          #5
          Vs: Soovitage CD mängijat (Eesti poodides valik olematu!)

          Odavamapoolsetest soovitaks Pioneeri uut super audio CD - http://www.pioneer.eu/eur/products/42/225/225/PD-10-K/page.html
          j
          a saad eesti poodidest kätte!
          Harmanil oli muideks väga hea mängija,hea DAC oli ka küljes, HD - 990,seda aga enam ei saa kahjuks eestist - http://www.harmankardon.com/images/m...D990_OM_EN.pdf
          viimati muutis kasutaja ervin2; 19 m 2013, 17:41.

          Comment


            #6
            Vs: Soovitage CD mängijat (Eesti poodides valik olematu!)

            Kas HD - 980 on palju halvem?

            edit: tänud seniste soovituste eest, vaatan neisse kindlasti lähemalt sisse. Ka teised võivad julgelt veel soovitada. Tänud!

            Comment


              #7
              Vs: Soovitage CD mängijat (Eesti poodides valik olematu!)

              ma ei ostaks cd mängjat. Pigem DAC, transpordiks sobib iga cd rom, ja lisaks saad kuulata FLAC'e ja muid asju mis arvutis. Enam vähem DAC'i maksab ka 200-300 eur

              Comment


                #8
                Vs: Soovitage CD mängijat (Eesti poodides valik olematu!)



                Peaks "popp, noortepärane" ja samas korraliku heliga olema.
                Optilise digisisendiga, mängib ka USBilt mp3-e ja ka "vanamoodsat" CD plaati.
                Hinda on omajagu ja kuulnud pole ...
                kuid sellised asjad on olemas ning arusaamatu, miks alles nüüd on digisisendit hakatud lisama.
                -

                Comment


                  #9
                  Vs: Soovitage CD mängijat (Eesti poodides valik olematu!)

                  Esmalt postitatud marcor1 poolt Vaata postitust
                  arusaamatu, miks alles nüüd on digisisendit hakatud lisama.
                  Algselt oli CD ju vast üks väheseid digiseadmeid, ilmselt puudus vajadus. Peale selle, iga muu sisend peale I2S vajab septsiaalset chippi mis muudaks optilise/koaksiaali või USB/FW ringi I2S kujule, mis siis DACi kivile ette söödetakse. Sellisel muunduril puudub CD/DVD suhtes igasugune ülesanne, seega võiks selgitada küsimust sellega et nüüd ehk peetakse seda muundurit piisavalt odavaks et see lisatakse n.ö. igaks juhuks, kui sellega saab juurde veel ühe müügiargumendi - mis siis ikka.
                  Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                  Konfutsius

                  Comment


                    #10
                    Vs: Soovitage CD mängijat (Eesti poodides valik olematu!)

                    ...mõistan "algusaegu" kuid PC muutus tavaliseks kodumasinaks, juba ~10...15a tagasi.
                    -

                    Comment


                      #11
                      Vs: Soovitage CD mängijat (Eesti poodides valik olematu!)

                      Jah, kuid PC kasutamine "source'na" ja digitaalse väljundiga... mitte väga levinud ei olnud see asi tõsisemate muuusikahuviliste juures. Lisaks oli tootjate rõhk digiheli juures just "kodukino" resiiverite peal tollal (DIR sisend oli ju naguni sees!), see 2.0 digis kuulamise fenomen on moodi läinud uuesti alles viimased 3-4 aastat, enne seda oli see tegevus ütleks isegi veidrike pärusmaa .
                      Irooniline, kuid just praegu hakkab tekkima omamoodi nagu deja-vu - tarkvarale hakatakse lisama muusikakuulamiseks nn multichannel oskusi, (eile just potsatas mulle postkasti beeta ühe playeri softiga mis nimelt sellele keskendub), kuu tagasi aga hakkas tootja nimega Mytek andma testijatele driveri beetat mis oskab jagada 5.1 heli kolme eraldiseisva Mytek DSD192 DACi vahel (ühendus siis läbi USB).
                      Selliste arengute selgitus on selles - et oleks võimalik kuulata (ja muidugi müüa) ruumilise heliga DSD salvestisi ilma füüsilise meedia osaluseta.
                      Siiani tuli ju SACD ruumiliselt kuulamise jaoks omada vastavat playerit, millele eriti midagi downloadida ei saanud (väheste eranditega ).
                      Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                      Konfutsius

                      Comment


                        #12
                        Vs: Soovitage CD mängijat (Eesti poodides valik olematu!)

                        Esmalt postitatud overture poolt Vaata postitust
                        Kas HD - 980 on palju halvem?

                        edit: tänud seniste soovituste eest, vaatan neisse kindlasti lähemalt sisse. Ka teised võivad julgelt veel soovitada. Tänud!
                        Põhimõtteliselt ei ole paha aparaat,aga DAC puudub ja SACD ei mängi.
                        Ise olen ka viimasel ajal failikuulamise peale läinud kasutan Pioneeri netipleierit N-30,igati mugav ja asjalik,plaadid olen paigaldanud kõvakettale FLAC failidena,kõvaketas ripub arvuti küljes (hetkel veel),hilisem plaan riputada ketas ruuteri külge.

                        Comment

                        Working...
                        X