Teade

Collapse
No announcement yet.

Ressiiver pluss võimendi?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Ressiiver pluss võimendi?

    Tervist,

    plaan on uuendada oma helisüsteemi ning seetõttu olen uurinud erinevaid variante. Teema püstitasingi, kuna üks asi on silma jäänud aga segane... nimelt kas olen saanud õigesti aru, et kangematele ressiiveritele (näiteks 7.2) on võimalik järgi ühendada eraldi (lõpp)võimendi. Ilmselt siis juhul, kui kasutatakse võimsaid esikõlarid? Tean, et üldjuhul on tänapäeva audio/video ressiiveritel bassid piiratud, eeldades, et kõik kasutavad woofreid ja võimendi heli siiski üldjoontes parema kvaliteediga. Aga kas ma olen nyyd õigesti aru saanud ressiiveri ja võimendi kombost või ajan jama? Kui siin mingi tõde peitub, kas kellelgi on mõni näide tuua, mis ja mida ja kuidas kasutab?
    Loodan, et mu veidi segane mõte on kuidagi arusaadav!

    #2
    Vs: ressiiver pluss võimendi?

    Mis seal ikka - märksõnadeks on "PRE OUT".
    nõiteks onkyo 700 ressid
    Hinnavaatlus on Eesti suurim tehnikaalast hinnainfot ja nõuandeid edastav internetikeskkond.


    sealt 2 rca kaablit võimendisse.

    Kui on lõppvõim siis on lihtne kui on integreeritud võim siis taga per-out/main-in sillad maha ja ressist main-in sisendisse.
    Kui tänapäevased aparaadid ehk puldiga, siis universaalpuldi makro abil, paned aparaadid korraga sisselülitama ja ongi kõik.
    Kui vanem siis pead eraldi võimu sisse lülitama.

    (ise ei kasuta, on lihtsalt 2 komplekti ja tõstan kõlarikaableid ümber)
    -

    Comment


      #3
      Vs: ressiiver pluss võimendi?

      nagu ma õigesti aru saan, siis mõlemad aparaadid toimiksid ühe puldi alt, ehk voluumi reguleerib mõlemist korraga yhe nupu vajutusega?

      Comment


        #4
        Vs: ressiiver pluss võimendi?

        Sellepärast lasedki stereovõimul "main-in" sisse. See tähendab, et minnakse eelvõimust(helivaljuse ja tämbrite regull) mööda - võimendatakse puhtalt ressist tulevat signaali ehk kasutatakse ressi eelvõimu.
        -

        Comment


          #5
          Vs: ressiiver pluss võimendi?

          Selge, järelikult selline võimalus puudub, et kuulata näiteks 5.1 või 7.1 soundi yheaegselt läbi ressiiveri ja võimendi, ehk esikõlareid toetaks lisaks eraldiseisev võimendus ja ülejäänud kõlareid ressiiver?

          Comment


            #6
            Vs: Ressiiver pluss võimendi?

            Vastupidi - seda toetamist lisavõim just teebki, kui ühendada ressiiveri preouti.
            Kui sa ei tea millist telerit või kodukino osta ja kust otsast alustada, siis loe "Teleri ja kodukino ostja ABC-d"
            Videoid kodukino teemadel ja asjade ülevaateid näeb minu Youtube kanalil

            Comment


              #7
              Vs: ressiiver pluss võimendi?

              Vastupidi. Juurde lisatav võimendi, nö. "muutub" ressi osaks. Ressi enda kahe kanali lõppvõimud, mis olid mõeldud esikõlaritele, jäävad resesrvi.
              Näitena siis:
              http://www.soundshop.ee/?id=1679&toode=Denon AVR-2313
              +


              Nagu sa ise näed - "jama" on selles, et odavatel ressidel, tavaliselt pre out puudub ja lõppvõimud ei ole samuti odav lõbu.
              Samas saaks ~400€ täiesti talutava ressi ning ~1000 eest korraliku stereovõimu ning jääks kõlarikaablite ümbertõstmise vaev. (Sest minu isikliku väite kohaselt - kino kuulamisel ei häiri, võimalik ressi "lahja" olek. A see on juba teine teema ja neid on siin juba tehtud.)
              -

              Comment


                #8
                Vs: Ressiiver pluss võimendi?

                See mõte ka, et müüd hetkel vist Denoni ressi. Kui küsimus võimsuses siis võibolla, suudab mõne remondimees, sellele lihtsalt pre out väljundi tekitada. Ise elektroonik pole aga spetsialist näeks ressi skeemilt kohe ära, kui lihtne/keeruline see on.
                -

                Comment


                  #9
                  Vs: Ressiiver pluss võimendi?

                  Müügis tõesti ja tõsi ka see, et minu jaoks natuke lahjaks jääb, kuigi antud ressil (Denon AVR-1708) on pre-out täitsa olemas, aga ainult zone 2-na. Ilmselt oleks vaja eraldi sektsioone (front L R, center, sr jne...)? Silmas pean just seda, kui simulatsiooni ehk 5.1/7.1-e kuulata, siis zone2st vist ei tule õiged sagedused nt esikõlaritesse?
                  Kuigi, kuigi... hetke seisuga olen siiski otsustanud pigem lihtsalt uuem ja võimsam ressiiver valida.

                  Comment

                  Working...
                  X