Teade

Collapse
No announcement yet.

LX3600D kodukinosüsteemi ümberehitamine kõlarisüsteemiks

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    LX3600D kodukinosüsteemi ümberehitamine kõlarisüsteemiks

    Kõigepealt vabandan, kui vale alafoorum, ei osanud kuhugi mujale postitada, tundus mõistlik, pealkirjastada ka ei osanud õigesti...

    Kuid, oleks küsimus LX3600D kodukinosüsteemi kohta, mis vedeleb mõttetult, ning millel dvd lugeja ei tööta, kuid sellegipoolest töötavad kõlarid ilusti, sooviks teada, kas oleks võimalik ümberehitada sellest 12v kõlarisüsteem, võtta välja enamus asjad, jätta võim ja kõlarid, toiteks oleks 12v süsteem, rolleri oma. Enamus arvuti kõlareid töötavad 12v pealt ning pole midagi keerulist neid ümber ehitada, kuna olen suhteliselt võhik sellel alal, sestap pöördungi küsimusega, et kui raske oleks midagi sellist teha, kas üldse?

    Googeldades leidsin ainult manuali, mis on üpriski täpne:

    #2
    Vs: LX3600D Kodukinosüsteemi ümberehitamine kõlarisüsteemiks

    Paberkoonused ja roller ei sobi eriti kokku...
    Uuri võimendeid, äkki oskad ka nende kivide pealt mõned tähed ja numbrid meile öelda.
    Ma millegipärast arvan, et saaks asja küll, sellise väikse asjaga saab igaüks hakkama.

    Comment


      #3
      Vs: LX3600D Kodukinosüsteemi ümberehitamine kõlarisüsteemiks

      kui sa uuriks natukene manuaali, mida oled lahkelt kaasa pookinud...märkaksid, et võimendi osas on kõik konded (va 2 tk) 50V pinge peal. Et seda rolleri peale aretada, on sul vaja: 12V-to-220V converterit. kõige lihtsam ja valutum.

      Võimu sa sealt niisama välja ei kisu, sisendsignaali tekitamine...sellest kujuneb sulle võimatu missioon, lisaks veel ROLLERILE valjukate, konverteeritud elektriallika jms külge pookimine.

      MA ei ütle, et see võimatu oleks. Kui võimalik, ma lükkaks ise sellele ideele (rollerile helisüsteem) käed külge. Kuid alustama peab ikkagi realistlikelt alustelt ja natukese vigase 5.1 kodukinosüsteemi aretamine rollerile...IMHO päris võimatu
      Fools and fanatics are always certain of themselves, but wiser people are full of doubts

      Comment


        #4
        Vs: LX3600D kodukinosüsteemi ümberehitamine kõlarisüsteemiks

        Lollus jah aga tegelikult võimatu ei ole.
        Mõttekas oleks ikkagi alustada mingi tavalise võimuga ja toide ei pea tingimata olema mõttetu, lisakadusid tekitav inverter (eriti kohas kus seda elektrit ei ole jalaga segada). Parem teha 0st, näiteks kasvõi TDA kividega või LMga, toite teed sinna juurde juba sobiva pingega ka 0st. Ei ole keeruline.
        Toite skeem: http://www.elfafoorum.eu/threads/581...ighlight=TL494 #33 postis olemas.
        Olen sellega erinevaid variante katsetanud ja töötab OK. Võimsus siiani erinevate modide puhul kusagil 100-500VA vahel. Minu kogemusest lihtne ja lollikindel skeem.
        Sai üks põlenud inverter ringi tehtud - võimuks .
        Seal see toide ja 4 võimendikanalit LM4766+2*LM3886, mahtus ilusti 80*160mm plaadile .
        Aga rollerile on niisugune süsteem ikkagi pointless.
        -superradical-

        Comment


          #5
          Vs: LX3600D kodukinosüsteemi ümberehitamine kõlarisüsteemiks

          ma olen näinud, kuidas poisid on rollerile miski logitechi 2.1 süsteemi aretanud. Vist trafo vahelt võtnud ja otse akult juhtmed vedanud. Tümpsus kenasti...iseasi, kaua see aku elujõulisena (loe laadivust hoida) püsis.

          Võimatuks teeb selle kodukinole helisisendi aretamine. See ju otse DVD plaadilt, laserilt tulles, läbi kivide ja kändude...ja mitme kanaliga D-klassi võimu. Niipalju, kui ma aru saan, siis on selline tee analoogsisendi jaoks päris keerukas teostada (kui just otse anal converteri otsa ei pista...). Pealegi on D-võimul "kell", mis võimendusenergiat kontrollib. Kas see lolliks ei lähe, kui läheduses rolleri genekas ja süütepool tiksumas? (ei usu, et rolleril need varjestatud oleks). Siis tuleb võimule varjestus ka teha... igatahes suht pointless
          Fools and fanatics are always certain of themselves, but wiser people are full of doubts

          Comment


            #6
            Vs: LX3600D kodukinosüsteemi ümberehitamine kõlarisüsteemiks

            Esmalt postitatud tartu pets poolt Vaata postitust
            ma olen näinud, kuidas poisid on rollerile miski logitechi 2.1 süsteemi aretanud. Vist trafo vahelt võtnud ja otse akult juhtmed vedanud. Tümpsus kenasti...iseasi, kaua see aku elujõulisena (loe laadivust hoida) püsis.

            Võimatuks teeb selle kodukinole helisisendi aretamine. See ju otse DVD plaadilt, laserilt tulles, läbi kivide ja kändude...ja mitme kanaliga D-klassi võimu. Niipalju, kui ma aru saan, siis on selline tee analoogsisendi jaoks päris keerukas teostada (kui just otse anal converteri otsa ei pista...). Pealegi on D-võimul "kell", mis võimendusenergiat kontrollib. Kas see lolliks ei lähe, kui läheduses rolleri genekas ja süütepool tiksumas? (ei usu, et rolleril need varjestatud oleks). Siis tuleb võimule varjestus ka teha... igatahes suht pointless

            Jah, D-klassi puhul on see elektrisüsteem seal üks saadanast vaenlane.
            Analoogmuundurit kasutades saab saab signaali küll sobivaks teha lõppvõimule aga see on tõesti pointless nagu juba mitmes postis see kirjas.
            Ausaltütelda ei suuda välja mõtelda miks peab rullal olema ruumiheli süsteem, miks ajada asi keeruliseks, mõtlen nende analoogsignaali sisendiga D-klassi võimude peale aga ikka kaob mõte - milleks. Esiteks kujuneks niisugune asi korralikult teostades vähemalt rulla enda vääringusse (ei räägi siin suvalisest hiina rullast) ja 2. kaotab niisugune asi igaljuhul mõtte.
            Ma pakkusin ühe mõtte eelmises kirjutises välja - see ei ole eriti ressursimahukas. Heli (müra) teeb ta rohkem kui rullal tarvis ja hea tahtmise korral saab selle ehitusega/reguleerimisega hakkama küll kui asja vastu huvi on. Vajadusel saab ju abi alati küsida
            -superradical-

            Comment


              #7
              Vs: LX3600D kodukinosüsteemi ümberehitamine kõlarisüsteemiks

              Oma nooruses sai rollerile peale aretatud Creative p-380 süsteem.
              Originaalis oli juba neil 12v trafo eraldi toitejuhtmega.
              Lahendus oli selline,et trafol jupp maha ja otse akule.
              Akupealt mängis üsna kenasti ja ikka mõnda aega, el-starterit muidugi ei kasutanud.
              Sõiduaeg kuulamine on lollus aga kusagil istudes sõpradega oli hea kaaslane.

              Comment


                #8
                Vs: LX3600D kodukinosüsteemi ümberehitamine kõlarisüsteemiks

                algul keegi ei vastand siia siis ei käinud siin, ühesõnaga põhiline oli neid kõlareid kuidagi kasutada, asi sai lahendatud nii, et automakk võetud ja kõlarid otse sinna järgi, töötavad täiesti ilusti, kui mitte päris põhja panna ja kes kahtleb asja pointis, siis on ikka palju normaalsem kuulata korralikest kõlaritest kui telefonist, kust on pea talumatu midagigi kuulata, väljas sõpradega tõesti hea, aga tänud, teema võib lukku panna

                Comment

                Working...
                X