Teade

Collapse
No announcement yet.

Kõlari valjukate oomid

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Kõlari valjukate oomid

    mul on ühed head kõlarid, millel läks üks valjuhääldi katki. Siis tuli mõte asendada mõlemad valjuhääldid veidi võimsamatega. Vanadel vajuhäälditel on takistus 4oomi. Kas uued võivad olla ka 8oomi või peab olema sama takistusega?

    #2
    Vs: kõlari oomid

    Mida suurem on takistus,seda vähem võimsust saad kätte.Kui paned 8 Oomised siis heli on vaiksem,pea-asi et sa ei pane valjukaid mille takistus on vähem kui originaalidel.Kui tohib küsida siis mille taha kõlarid lähevad?Tean et vanemad raadiod(kuskil 10 aastat vanad)kannatavad isegi ühe Oomist koormust pikalt,kuigi originaalid olid 4 Oomised.


    E:Aastaid tagasi ei teadnud ma veel midagi elektroonikast,seepärast sai mõnikord 3-4 kõlarit rööbiti ühe väljundi taha lükatud.

    Comment


      #3
      Vs: kõlari oomid

      Esmalt postitatud traxx poolt Vaata postitust
      Tean et vanemad raadiod(kuskil 10 aastat vanad)kannatavad isegi ühe Oomist koormust pikalt,kuigi originaalid olid 4 Oomised.
      Sai ka aastat 15 tagasi ühendatud neid kõlareid vahel mõne grammofoni järele terve virn, kindlasti oli takistus kokku alla 1 oomi ja püsivalt - ei meenu, et oleks maha miski põlenud
      Ajalugu...


      Aga 8 oomine on ehk mõnes mõttes isegi parem kui 4 oomine - tavaliselt suurema takistusega valjukad on täpsemad heliülekandes ja moonutused ka üldiselt madalamad (kõrvaga nagunii muidugi neid moonutusi ei kuule aga maitse asi ).
      Muidugi tähendab niisugune asendamine tehasekõlaris ka ideaalis filtri ümberehitust (kui see filter seal olemas muidugi on).
      -superradical-

      Comment


        #4
        Vs: kõlari oomid

        Esmalt postitatud traxx poolt Vaata postitust
        Mida suurem on takistus,seda vähem võimsust saad kätte.Kui paned 8 Oomised siis heli on vaiksem,pea-asi et sa ei pane valjukaid mille takistus on vähem kui originaalidel.Kui tohib küsida siis mille taha kõlarid lähevad?Tean et vanemad raadiod(kuskil 10 aastat vanad)kannatavad isegi ühe Oomist koormust pikalt,kuigi originaalid olid 4 Oomised.


        E:Aastaid tagasi ei teadnud ma veel midagi elektroonikast,seepärast sai mõnikord 3-4 kõlarit rööbiti ühe väljundi taha lükatud.
        valjuhääldi läheb arvutikõlarite külge.

        Comment


          #5
          Vs: kõlari oomid

          Esmalt postitatud mingikutt poolt Vaata postitust
          valjuhääldi läheb arvutikõlarite külge.
          Siis võid asendada küll, halvemaks midagi kindlasti ei muutu, võimalik, et helitugevus tundub asenduse järel natuke väiksem kuid kui muud võimalust ei ole siis miks mitte proovida.
          -superradical-

          Comment


            #6
            Vs: kõlari oomid

            asi on nii, et kõlarid on sellised, et on subwoofer, mis on ühendatud vooluvõrku ja siis subwooferi külge käivad 3.5mm pulkpistikuga kõlarid, mis saavad voolu subwooferist ja kõlarid olid minu arust ühendatud jadamisi, mitte rööbiti. Aga 1 küsimus kohe: kas ma peaks ostma mono või stereopistiku? sest hetkel on mul ainult 2 juhet(võrreldes mu philiipsi klappidega, kus oli 4 juhet:vasaku kõrva oma, parema kõrva oma ja siis 2 negatiivset juhet, neid kutsutakse "ground" juhtmeteks). Või pean ma ostma neljajuhtmelise juhtme?

            Comment


              #7
              Vs: kõlari oomid

              Jutt on veidi segane aga kas sa ei saaks siis vanade sateliitide juhtmed koos pistikutega uute järgi joota?

              Comment

              Working...
              X