Teade

Collapse
No announcement yet.

Lomo Kinap + Radiotehnika u 101

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Lomo Kinap + Radiotehnika u 101

    Hey,

    Olen kuulanud muusikat pikka aega sellise kombinatsiooniga; LOMO Kinap kino kõlarid (väga kõrged)sinise membraaniga (peaks olema 15`) + Radiotehnika u101.
    Kindlasti hakate nüüd naerma, et wtf see mees teeb, kuid selles kombos on omamoodi huvitav fenomen. Ei tea kas asi kõlarites või võimus, aga heli tundub kuidagi hästi "lai" ja helil on rohekm "presentsi" ja ka vaikselt kuulates jääb sama effekt. Just see effekt väga meeldibki. Lisaks teeb see kombo väga kõva heli, ka bassi poolest, kui heli kõvemaks keerata. Põhja keerates ei kannata toas ollagi. - Samas pole ma sellist heli "laiust"/"Presentsi" kusagil mujal kuulnud.
    Sellest on tekkinud minu arusaam, et mida suurema membraaniga kõlar, seda laiem heli

    Kas keegi oskab seletada seda fenomeni? Et miks heli "lai" tundub?

    Teine huvitav asjaolu on, et vastavalt kõlari kaugusele kuulajast on kas bassi rohkem või vähem.

    Tegelik soov aga on soetada uued kõlarid ja midagi, mis neid ära toidaks. Mõtlen Radiotehnika S-400M kõlaritele. http://www.soundshop.ee/index.php?id=470&toode=Radiotehnika S-400M

    Miks just need? Polegi seletust, suur membraan on neil ainult ja loodan et nad oleks sama heliga nagau Kinapid

    Teine soov oleks mõista milline see õige võim neile oleks? Sest U 101 on ju mõeldud 25W kõlaritele, samas kui Kinapid palju rohkem suudaks toota.

    Ühesõnaga, sooviks saada sama head "laia"/"Presentsiga" heli, aga tänapäevase tehnikaga. Ehk uued kõlarid ja siis midagi mis ära toidab. (täpsustuseks, et piisab stereo süsteemist, pole eriline 5.1 või 7.1 fänn).

    Teretulnud on kõik mõtted ja lahendused (ei pea olema just Radiotehnika).

    Tänud!

    #2
    Vs: Lomo Kinap + Radiotehnika u 101

    S-400 on pigem tümpsukõlarid, mingit erilist efekti sa neist ei saa. Kui raha rohkem, võid investeerida lampvõimendisse ja ehitada LOMO-dele (suured!) onken tüüpi kastid.
    See "laia" heli fenomen tuleb valjuhääldist endast, ning see bassi võimendumise kohta peaks käima sõna interferents, pead ei anna (käin alles keskkoolis).

    Comment


      #3
      Vs: Lomo Kinap + Radiotehnika u 101

      Tänud vastuse eest.. Mul ongi hetkel need originaal Lomode kastid, et siis järelikult suur kast teeb seda "laia" heli?
      Kas on mingi alternatiiv suurtele kastidele, kuidas seda laia heli saada?
      (Bass on kül lahe, aga see on palju mõnusam laia heliga kui tümpsu kõlarist)

      Ja millist võimendit soovitaksite? Ning kuidas seletada et U 101 suudab sellise kõlari ilusti ära toita?

      Comment


        #4
        Vs: Lomo Kinap + Radiotehnika u 101

        No kui sul juba praegu hea "lai" heli on, miks siis muuta midagi? Kuna need valjukad on suhteliselt suure tundlikkusega, siis nad ei vaja erilist võimsust, et hakata tegema üpris valju heli, see peaks seletama selle, miks nad U-101 võimuga hästi töötavad. Samas, need valjukad ei kannata ka suurt võimsust. Kui helikvaliteeti tahad veel paremuse poole muuta, siis vaheta omal võim ära mingisuguse muu vastu, näiteks vanakooli stereoressiiveri (marantz, onkyo jms.) Kui kõlareid ei taha vahetada, siis üle 50w kanalisse võimendil pole vaja. Järgmisena juba signaaliallikas (arvutil helikaart, CD-mängija, vinüülikas etc.) Kui sul on mingid odavad 2€-sed hiina kaablid signaaliallikast võimu, siis nood vaheta ka ära mingite kallimate (20€ euro ringis) vastu, vahe on ilusti tuntav.
        Kuigi, teine variant oleks lampvõimendi, mis on küll päris kallid võrreldes tavaliste võimenditega, kuid osade jaoks on see moonutus seda raha väärt. Osad muidugi ei pea seda niivõrd väärtuslikuks.

        Comment


          #5
          Vs: Lomo Kinap + Radiotehnika u 101

          Neist Lomodest ei saa pilte teha, mis kastid need siis on? Neid oli veel palju erinevaid.
          Vahetada 350W lampvõimendi jääksoojust Kaja Kallase elektrimolekulide vastu.

          Comment


            #6
            Vs: Lomo Kinap + Radiotehnika u 101

            Lomodest saan pilti teha kui Tartusse jõuan, hetkel kolisin Tallinnasse ja elamine pole nii suur et kahte sellist pirakat ära mahutada. Üks lomo peaks olema mul sama suur kui 2x S-400M - Selle pärast tahakski midagi ka Tallinnasse.
            Helikaart on väline M-audio (selle poole pealt kõik ok), kaablid ka ok..

            Seega vaja oleks kõlareid ja võimendit/receiverit, vms...

            Kas on midagi, mis suudab seda laia heli ilma suurte kastideta toota?

            Tekkis ka küsimus et oletame et võtaks need tümpsu kõllid(S400m)mis peaks 400w, kas mul siis polegi vaja võimu, mis suudab 400w toetada? - jällegi, ma ajan ainult seda laia heli taga, pole eriline super valjult kuulaja.
            Palun soovitusi.

            Comment


              #7
              Vs: Lomo Kinap + Radiotehnika u 101

              Esmalt postitatud oswald poolt Vaata postitust
              Lomodest saan pilti teha kui Tartusse jõuan, hetkel kolisin Tallinnasse ja elamine pole nii suur et kahte sellist pirakat ära mahutada. Üks lomo peaks olema mul sama suur kui 2x S-400M - Selle pärast tahakski midagi ka Tallinnasse.
              Helikaart on väline M-audio (selle poole pealt kõik ok), kaablid ka ok..

              Seega vaja oleks kõlareid ja võimendit/receiverit, vms...

              Kas on midagi, mis suudab seda laia heli ilma suurte kastideta toota?

              Tekkis ka küsimus et oletame et võtaks need tümpsu kõllid(S400m)mis peaks 400w, kas mul siis polegi vaja võimu, mis suudab 400w toetada? - jällegi, ma ajan ainult seda laia heli taga, pole eriline super valjult kuulaja.
              Palun soovitusi.
              Näiteks lairiba valjukas visaton bg20 või b200

              Comment


                #8
                Vs: Lomo Kinap + Radiotehnika u 101

                Tuleb ikka ise researchida; http://www.parts-express.com/pe/show...number=500-035

                Kuid sellegipoolest ootan väga soovitusi heade kõlarite + amp/receiver kombinatsioonidele.

                Comment


                  #9
                  Vs: Lomo Kinap + Radiotehnika u 101

                  Kui mainiksid ära oma eelarve, teeks soovitamise vähe lihtsamaks. Ja S-400-ga kuulamiseks pole ka kurat teab kui võimast võimu vaja, 150w reaalset võimsust kanalisse saavutab enamvähem nende kõlarite maksimumi. Kui oled iseehitaja, siis tõesti BG20 või B200 valjukad ruuporkasti ehitamine poleks ka mitte paha mõte. Võiksid ka öelda, mis muusikastiili sa eelistad? Roki ja sellise jaoks ongi suured lairibad kõige etemad, aga klassikalist, jazzi ja muud saab ka väga hästi kuulata mitmeribaliste kõlaritega.

                  Comment


                    #10
                    Vs: Lomo Kinap + Radiotehnika u 101

                    Eelarve oleks 600-800€ ringis.. Iseehitamist tahaks ka proovida, aga hetkel pigem midagi valmis vaja koju vaadata. Muusika stiilidest kuulan rütmilist muusikat: techno, minimal, electroonika, jne - Kuna aga mitte raadiost tulevat, vaid valikuliselt artistide põhiselt ja netiraadiotest, siis eesmärk oleks tekitada tervet ruumi täitev mahe atmosfäär, kus madalaid, keskmiseid ja kõrgeid oleks võrdselt, pigem isegi madalaid vähem, sest õhtu otsa võimsat bassi kuulda väsitaks, samas vahel head filmi vaadates võiks olla ergutav madal bass, kui see filmist tuleb. (Hetkel olen sunnitud istuma klapid peas, et pidev muusika vool oleks tagatud). Vahepeal olen siin edasi uurinud, ning võibolla on ka mingi mõte võtta nö 2.1 süsteem - lisaks kahele seisvale subwoofer, mis kataks väga madalad.. Mis on amplifyer´i ja receiveri eelised? Amp toetab 2 + 2 kõlarit ja omab vähem sisendeid? Receiver toetab 2-7.1 ja 2-7.2 lahendusi ja omab rohem sisendeid? Ehk kumba valida?

                    Comment


                      #11
                      Vs: Lomo Kinap + Radiotehnika u 101

                      No sellisel juhul oleks lairibad natukene kasutud asjad, tuleks vaadata asjalikud põrandakõlarid. Subwooferit pead ise lõpuks otsustama, kui kõlarid on piisavalt hea bassiga, siis poleks nagu subwooferit vajagi. Kui vähemalt x.1 süsteemi taga ei aja, siis pole ressiiveril väga mõtet. Kui ainult muusika kuulamine ja filmid stereo + sub kahest-kolmest allikast, siis pole ressiiveri omaduste jaoks väga mõtet juurde maksta IMHO. Kindlasti keegi suudab selle väite ümber lükata ja ka argumenteerida, kuid see kõik siiamaani on olnud puhas minu enda arvamus.
                      http://pood.audiofookus.ee/product.php?id_product=746 sõbral on need surround süsteemis põhikõlaritena. Bassiesitust väga pole saanud hinnata, kuid heli teevad küll päris viisakalt.
                      http://soundshop.ee/?id=738&toode=Denon%20PMA-710AE minu silmis normaalne võimendi, ise pole küll kuulata saanud. Pre-out'ist saab võtta subwooferile signaali.

                      Comment


                        #12
                        Vs: Lomo Kinap + Radiotehnika u 101

                        Lomo Kinapid on suht lai mõiste. Kinokõlarina võib tegu olla spetsiifiliselt madalamat otsa pakkuva konstruiga. Sellest ka suur kast. Loomulikult on ka võimalik 2A-11 ja 2A-12 bassil isendid. Esimene siis 500mm diameetriga (see on ~19") ja teine 341, ehk 15". mõlemad mõeldud algama 35-40 Hz peal. Või on tegu 4A-32 "array" baasil isendiga. Mis aga jääb aga teemaks: need on haruldased isendid eesti mõistes ja selliseid asendada mõne radiotehnika käkiga (see radiotehnika on meelitav haigus, mis tuleb igal inimesel läbi põdeda) on üpriski suur patt!!!

                        6-800 euri eest mine pärnu mnt audiocenterisse ja vali sealt dali jne high-end asjade hulgast endale korralikud helikõlarid, mitte tümpsukad. Muusika on kuulamiseks, mitte tümpsuga tapmiseks.

                        EDIT: mida suurem membraan, seda rohkem liigutatakse õhumassi, milles heli levib. reaalne SPL (sound pressure level). Sp tundubki, et on "lai heli". Füüsika oli mul koolis 2 aga koolis füüsikat ei õpetetatagi
                        Fools and fanatics are always certain of themselves, but wiser people are full of doubts

                        Comment


                          #13
                          Vs: Lomo Kinap + Radiotehnika u 101

                          Lomo Kinap + Radiotehnika u 101 sellise koosluse kohta võib piltlikult öelda, et on võrreldav vana halvaksläinud ebemeeldivalt lõhnava keeduvorsti söömisega ja millele määrid peale vanaema, keedetud maasikamoosi. See kinapide teema on keeruline ja pikk teema, et seda siin lühidalt käsitleda pole lihtne, sama on ka võimendi leidmine. Kinap seeria valjukaid on väga mitmeid ja kõik on erinevate nüanssidega ja markeering veel ei määra identsust, sest valmistaja tehased on mitu ja ka valjuka kasutusalasid on mitmeid ja iga valjukaga andis tehas kaasa andmed, milleks see tükk on ette nähtud. See seeria ei olnud laiatarbe kasutuseks ja valmistati vastavalt tellimusele ja kasutusprojektide järgi. Sellest ma olen ka siin varem kirjutanud. Fakt on ka see et kinap seeria valjukad on erilise, väga meeldiva kõlaga ja pole võimalik neile mingilgi määral alternatiivi leida. Nii nagu iga asjaga ,kellele meedib ja kellele ei meeldi, palju oleneb sellest millises suunas on arenenud kuulaja. Fakt on ka see, et need valjukad tagavad kõrgekvaliteedilise ja loomutruu heli taasesituse. Alternatiivi neile valjukatele ei ole. Mis nende valjukate kastidesse puutub siis selle kohta on materjali väga vähe ja suht raske on neile kasti ehitada ja igas kastis nad häält ei tee. Loomulikult üks lahendusest on klassikaline Onken tüüpi kõlar ja on väga hea lahendus. Nende kastide arvutamiseks on olemas programm, mis on kirjutadud vene meeste poolt ja töötab Excelis, kuid pole laialt levinud ja netist kättesaadav. Võimust rääkides siis on selleks lampvõim ja peab olema hea võimendi, mitte suvaline tükk! Mis transsvõimu puutub siis jah, häält teevad nad kõik, aga kuidas on teine teema ja neile valjukatele olen mina leidnud ainult kaks vanakooli võimu, millega neid võiks kuulata ja pole sugugi nii, et mine ja osta suva vanakooli tükk ja asi lahendatud. Nii see asi pole. Kui on kasutusel kinap seeria valjukad siis eelduseks on ka see, et kasutataks väga kvaliteetset heliallikat ja alles siis võime rääkida selle seeria eripärast ja kõrgekvaliteedilisest ja omapärasest meeldivast heli taasesitusest. Kui heliallikaks kasutatakse netiraadiot ja arvutit siis pole mõtet sellel teemal rääkida ja ainult kallid kaablid asja paremaks ja sisukamaks ei tee. See jutt on pehmelt öeldes jama! Lairiba valjukatel põhinev süsteem pole võrrelda mingite kompressiooni kastidega kummikate koosluses. Need kes soovida tegeleda millegi unikaalse ja erakordse heliga võivad selle seeriaga tegeleda. Mina olen selle seeriaga tegelenud pea viiskümmend aastat ja pole ka veel targaks saanud, ikka on veel midagi avastada ja leiutada ja seda meeldivas suunas, aga lemmikkõlarid on nad küll. Näit. 2A12 seeria valjukale on erilahendusega Onken ja koosluses koos sama tehase kõrgete valjuka 1A22 toetusega ja tehase filtritega on tulemus ikka väga erakordne ja tipptasemel heli. Nende valjukate puuduseks võib tänapäeval lugeda kastide suuri gabariite ja nende kasutamisel peab arvestama ka kasutatava ruumi suurust. Kui kõik tingimused on täidetud siis on tegemist erakordse, kvaliteetse ja unikaalse lahendusega. Tänapäeval kui kõik on vabad mehed ja on valiku võimalust, siis keegi ei sunni elama nii väikses korteris, kus kohvi tassil on sang sees pool.(väike nali!)
                          http://jensen-onken.narod.ru/picbig/g4.jpg Projekt 2A12 liimpuidust kõlar 572x650x772 mm P-25 W 95db R-16oomi. 4A-32 kastide kohta on ka siin foorumis juttu olnud, koos piltide ja mõõtudega.
                          Edu fännidele!
                          viimati muutis kasutaja humax; 07 m 2012, 16:00.

                          Comment


                            #14
                            Vs: Lomo Kinap + Radiotehnika u 101

                            Tänud kõigile vastanutele.

                            Hetkel olen uurinud, ning võimu osas on tekkimas selgus - Yamaha A-S500. See tundub olevat hea masin minu hinnaklassis.
                            Mis te arvate? ning milliseid põranda kõlareid sellele võimule soovitaksite? Kõlarite eelarve siis kuni 500€

                            Comment


                              #15
                              Vs: Lomo Kinap + Radiotehnika u 101

                              Tekkis küsimus; Kui panna 3 way speakerid põranda kõlli, siis on selle liitrite maht sama, kui et panen kasvõi 9 way (selliseid pakutakse turul), samas phed on 200 ja teised 2500 €. Saan aru, et kõlari kvaliteet mängib, aga kas siis kõlari kasti maht polegi oluline? või on seal mingi filter või muu jagaja vahel, kust tekib see vahe? Ei mõista..

                              Comment

                              Working...
                              X