Teade

Collapse
No announcement yet.

CD vs HiRez, 16Bit vs 24Bit, DSD?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Kui sa seda videot vaatad, siis seal on ka selline info, et konkreetne tegelane publitseeris lisaks muusikale Tidalis ka faile, kus olid sees erineva tarkvara poolt genereeritud mõõtesignaalid. Kui Meridianilt nendest failidest tehtud MQA mõõtmiste kohta selgitusi küsiti, siis Tidal blokeeris üldse selle kasutaja failid ja konto. Ehk Meridian dikteerib Tidalile mida see tegema peab või mida ta saab avaldada striimimiseks ja millisel kujul.

    Comment


      Üks näide ka sellest, et kõik tootjad ei jookse MQA marketingi peale tormi ja miks ei jookse: https://www.linn.co.uk/blog/mqa-is-b...usic-heres-why
      viimati muutis kasutaja moi; 20 04 2021, 09:56.

      Comment


        https://www.youtube.com/watch?v=lPfmWKjiccA
        Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
        Konfutsius

        Comment


          Kui juba tähte närima hakati... Milleks üldse jamada mingi DSD või PCM-iga? Tuleb publitseerida salvestades makilindile ja avaldada makilindil või vinüülil. Tulemuseks on igasuguste DSD vs PCM probleemide + kahtlaste striimimisplatvormide kadumine. Nüüd asjaliku jutu juurde. Olavsul on üldiselt salvestamise osas õigus. DSD-s on mõtet teha arhiveerimist ja salvestust, millele järeltöötlust ei järgne. DSD mõttekus sõltub ka muusika stiilist, pole mõtet PCM domeenis genereeritud muusikat lihtsalt DSD-ks konvertida DSD pärast. Kui tahta natukenegi teha midagi rohkemat kui lõika/kleebi on PCM hädavajalik. Saab teha makilindile, aga see ei kaota DSD töötlemise probleeme.

          Comment


            Ühesõnaga, kui ma valin Tidalis näiteks "Master Quality" striimi, mis peaks olema näiteks 96kHz-24bit PCM fail, siis tuleb välja, et on tegemist hoopis MQA poolt ära riisutud ja väiksema failiga? Vabandan veelkord, kui ma siin vett sogan - ma lihtsalt pole seda teemat jälginud. Kas pole mitte nii, et kui fail on näiteks 96/24 PCM, siis on tema suurus , dünaamika ja sagedusriba täpselt ka teada. Ehk siis milles on ikkagi probleem. Tidal ju lubab 96/24 aga pakub "teadlikult" palju vähemväärtuslikumat asja? Kuidas nad seda endale lubada saavad? Varem või hiljem kaebab keegi nad kohtusse.

            Comment


              Esmalt postitatud Vinyylimees poolt Vaata postitust
              Kui juba tähte närima hakati...
              Ma mäletan et sa oled seda mõtet (et PCM domeenis sündinud instrumendiheli pole mõtet konvertida DSD'ks) varemgi öelnud, kuid ma ei ole sellega nõus. Kui me jõuame instrumendi heliga välja analoogi, hakkame seda salvestama, siis mis loeb see et üks instrument genereeris oma heli mingis domeenis? Pigem on eesmärk säilitada selle instrumendi heli omapära just sellisena nagu ta on, olenemata tema töötamise domeenist. Ka mitte selle instrumendi töösagedus pole oluline, tema heli on see mis loeb.

              Teppo lõõtsal ja mingil Riia akordionivariku seeriatööl on sama domeen töötamiseks, aga on neid kes just Teppo lõõtsa eelistavad - sest tema heli tämber meeldib. Järelikult tuleb seda säilitada.

              Ja kui sa räägid makilindile tegemisest et vältida DSD probleeme... siis nagu makilindil polegi probleeme we? See on tegelikkuses juba mitu dekaadi tagasiminekut, ilma ühegi võiduta peale emotsionaalse teadmise et "ma tegin analoogis". Ma kirjeldasin 16-track puhtalt DSD tasemel stuudio võimalust, kus saab kõike teha nagu vanakoolile kohane, ilma softi osaluseta. Ja ma olen kindel et see 16track pole tegelikult üldse piir, kuigi Tascam suuremat kanaliarvu ei ole välja pakkunud.

              Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
              Konfutsius

              Comment


                Esmalt postitatud ats poolt Vaata postitust
                Ühesõnaga, kui ma valin Tidalis näiteks "Master Quality" striimi, mis peaks olema näiteks 96kHz-24bit PCM fail, siis tuleb välja, et on tegemist hoopis MQA poolt ära riisutud ja väiksema failiga? Vabandan veelkord, kui ma siin vett sogan - ma lihtsalt pole seda teemat jälginud. Kas pole mitte nii, et kui fail on näiteks 96/24 PCM, siis on tema suurus , dünaamika ja sagedusriba täpselt ka teada. Ehk siis milles on ikkagi probleem. Tidal ju lubab 96/24 aga pakub "teadlikult" palju vähemväärtuslikumat asja? Kuidas nad seda endale lubada saavad? Varem või hiljem kaebab keegi nad kohtusse.
                Ma usun, et neil on head juristid ja mingit kohtusse kaebamist ei tule aga tehnilisest küljest ongi umbes nii nagu sa kirjutasid. Lubavad uduse marketingi kaudu maad ja ilmad kokku aga tegelikult annavad kuulata midagi muud. Aga juriidiliselt on kõik korrektne, umbes nagu meie toiduainete tööstuses. Kui kogu tootes sisalduv pa*k on etiketil grammi pealt kirjas ükskõik mis võõrsõnadega ja koostis ka sellele vastab on kõik jokk. Keegi ei kontrolli sisulises mõttes kas see mis seal sisaldub on mõistliku maitsega ja söödav, kontrollitakse ainult kas sisaldub see mis on etiketil kirjas. Kui ise ostsid MQA etiketiga striimi, siis ka said MQA. Miljon kärbest ei saa ju eksida.

                Comment


                  Ehh, selle Tascam DA3000 karbiga käib töötlus PCM domeenis. tema ja DAW'i vahel peab olema DAW IO aga need on ainult PCM.
                  Seega karp on peamiselt puhtandi jaoks, mis saadetakse publitseeria(t)le. Ja otseloomulikult võib puhtandeid/mastereid hulgi teha, korraga 8 tükki. Kõigile suurematele plaaditehastele. Ja ostjad saavad kõvatada, et kuulavad DSD'd.

                  Et ma usuks selle Tascami karbi võimesse iseseisvalt DSD'd töödelda, peaks tal olema vähemalt USB3 auk, et ta saaks kuvada oma träki DAW'i ajajoonele ja oskaks täita DAWi saadetud korraldusi, nagu vanemad SONY mitmerajalised PCM salvestajad teevad (need põhinevad tavalisel pentium4 arvutil).

                  Ma lugesin sedagi, et see karp 16 rajalise tuli-nagu-tuli salvestuse jaoks, ilma igasuguse hilisema töötlemise võimaluseta. Kogu vahelesegamine peab toimuma analoogis, enne karpi või siis pärast karpi. Digis vahelsegada ei saa.

                  Comment


                    Selle aparaadi tarbitav võimsus 24W võiks ka natuke aimu anda kui palju protsessori võimsust seal sees on ja mida ta teha suudab.

                    Comment


                      Esmalt postitatud olavsu1 poolt Vaata postitust
                      Ehh, selle Tascam DA3000 karbiga käib töötlus PCM domeenis. tema ja DAW'i vahel peab olema DAW IO aga need on ainult PCM.
                      Seega karp on peamiselt puhtandi jaoks, mis saadetakse publitseeria(t)le. Ja otseloomulikult võib puhtandeid/mastereid hulgi teha, korraga 8 tükki. Kõigile suurematele plaaditehastele. Ja ostjad saavad kõvatada, et kuulavad DSD'd.

                      Et ma usuks selle Tascami karbi võimesse iseseisvalt DSD'd töödelda, peaks tal olema vähemalt USB3 auk, et ta saaks kuvada oma träki DAW'i ajajoonele ja oskaks täita DAWi saadetud korraldusi, nagu vanemad SONY mitmerajalised PCM salvestajad teevad (need põhinevad tavalisel pentium4 arvutil).

                      Ma lugesin sedagi, et see karp 16 rajalise tuli-nagu-tuli salvestuse jaoks, ilma igasuguse hilisema töötlemise võimaluseta. Kogu vahelesegamine peab toimuma analoogis, enne karpi või siis pärast karpi. Digis vahelsegada ei saa.
                      Vaata olavsu1, sina usud, minul on. Ja on veel mõnel siin Eestis. Sinu teadmised sellest kuidas DA-3000 midagi teeb, ei vääri kirbushittagi. Sa oled kinnisidees et DAW on maailmanaba. Ikka väga viskoosselt liikuv mõte, peab kahjuks nentima.

                      DA-3000 ainus puudus multiträkk süsteemis on see et kui tahta teha mõnede radade uut salvestust/sissemängu, saab seda teha kahekaupa, st üks seade saab salvestada kahte kanalit korraga, ei saa ühte kanalit eraldi mängida ja teist salvestada üheaegselt samas seadmes (ok, saab teha monaural rec, aga siis on seade mono, summaarne kanalite arv siis vastavalt väheneb).

                      "See karp" üksi teeb ainult kaks kanalit, aga kaskaadi ühendamine ehk kaskadeerimine võimaldab kaheksa karpi liita tervikuks. Tegelikult, kui on niisugune Master Clock, millel on kellaväljundeid näiteks 24, saab ka 8 asemel 24 seadet ühendada, ehk siis 48 träkki kokku. Kaskaadi mõte on ühe kella kasutamine, et säiliks sünkroonsus. Tascami esialgne variant jätab kella masteriks esimese seadme, selle kell jagatakse teistele. Väline kell muudab mängu.

                      USB augu seostamine iseseisvalt töötamisega DSD'na on ikka väga valus prohmakas, mille tagapõhi magab taas selles DAW ihaluses. See teadmistepuudus paneb muidugi postituse "makilindist, vinüülist ja wave'st " kenasti perspektiivi, pole midagi öelda.

                      Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                      Konfutsius

                      Comment


                        Esmalt postitatud moi poolt Vaata postitust
                        Selle aparaadi tarbitav võimsus 24W võiks ka natuke aimu anda kui palju protsessori võimsust seal sees on ja mida ta teha suudab.
                        Tal pole DSD formaadis ju midagi protsessida, ainult meediale kirjutamise/lugemise vaev.
                        Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                        Konfutsius

                        Comment


                          Väga meeldiv OSX. Sinu jutt on minu silmis täpselt samapalju väärt. Edasi arutlemisele pole vist mõtet energiat raisata.

                          Comment


                            Oleks sul siis midagi pakkuda tekkinud teemasse? Kui sa ei tea mis kuidas töötab, siis on raske midagi arutleda. Tee endale asjad selgeks, unusta korraks oma DAW'id ära ja vaata kuidas perspektiivid muutuvad. Maailm ei ole ainult selline nagu sa ette kujutad. Asenda mõttes Tascam hoopis lindil multiträkiga, unusta ära et on olemas arvutid ja DAW'id, mõtle kuidas siis miksiksid lõpliku masteri. Kuidas siis oleks kvaliteet, millest see sõltuks. Kui ise ka mingit pilli mängid, õpi mängima nii et arvuti ei peaks kogu aeg sind parandama, vaata kuula tulemust.
                            viimati muutis kasutaja OSX; 21 04 2021, 12:09.
                            Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                            Konfutsius

                            Comment


                              Väga hea, me oleme juuksekarva saanud nanokiududeks, ajame siis lõpuks pikokiududeks. OSX-ile see sünditeema ei anna rahu, uurime milles asi. Ma kasutan Yoshimi nimelist sünti, toimetab PCM domeenis. Kui salvestan, siis mida? Vastus, salvestan MIDI signaali. Miks MIDI? Sellepärast et jookseb pluginana DAW-is. DAW toimetab PCM-is 192/24. Oleks lintmakk, siis läheks PCM heli kõigepealt DAC-i ja siis lindile. DSD salvestaja puhul oleks eelnev sama, aga lindi asemel tehakse DSD-ks. DSD multitrack salvestajat mul ei ole. Arvestades ka seda, et ei saa monokanalit salvestada, siis jah, seda võimalust on mul ikka vaja. Peale sündi on mul efektiprotsessor, mis toimetab PCM-is 46/24. See 46 ei ole viga, Behringer FX2000 taktsagedus on niisugune. Efektiprosel on ainult analoog sisendid/väljundid, seega kui mõttekas on sinna sisse ajada DSD-d? Kui on DSD signaal pole ju ka probleem, aga DSD headusest ei jää midagi alles. Muuseas FX2000 on päris hea ja universaalne protsessor, oma hinna kohta pole üldsegi paha. Kuna ma mängin tavaliselt akustilised ja elektroonilised pillid segiläbi oleks DSD mõeldav kui saaks töödelda. Aga kui on tegemist puhtalt elektroonilise muusikaga, mida teevad pluginad DAW-is PCM-ina? Generatiivne IDM on üsna huvitav kui on huvitavalt tehtud. Programmeerimiskeskonnad, milles seda tehakse toimetavad PCM-is. Kui palju on kvaliteet parem kui see PCM teha DSD-ks? DSD-s salvestaks ma akustilisi live salvestisi, mis nagunii mingit järeltöötlust ei vaja.

                              See teppo lõõts ja riia akordionivabrik see on juba kõrgem pilotaaž. Seal hakkab mängima 12ET vs naturaalhäälestus 1:1, 3:2, 9:4 jne, aga see ei ole enam elektroonikafoorumi teema.

                              Lõpetuseks kuulame PCM-i, huvilistel on see võimalik saada 192/24 flac failina.

                              https://youtu.be/3zLjxxmN4aw

                              Comment


                                Vinyylimees - see muusika mida ma olen kuulnud sinu esituses, sobiks väga hästi ka DSD kujul vabalt. Selline sisend kuhu läheb ainult analoog, ei kaota midagi kui analoogi asemel sinna satub dekooditud DSD. See on ju täpselt samuti analoog... millel pole PCM veidrusi kaasas.

                                Lõpetuseks me ei kuula ei DSD ega PCM'i, vaid analoogiks/helilaineks tehtud muusikat. Eriti veel sel juhul kui sul on selline ebatraditsiooniline 46/24 signaaliallikas, see ei istu ühegi PCM'iga otse kokku, igal juhul on kvaliteetseim see esmalt saada analoogi ja siis panna ülejäänuga kokku. See on levinud praktika just ebatüüpiliste asjadega majandamiseks.

                                Teppo ja muu oli toodud näiteks kõlaiseärasuste olemasolu huvides. See ei eeldanud kõrgema pilotaazini minekut, vaid näitest arusaamist.
                                Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                                Konfutsius

                                Comment

                                Working...
                                X