Teade

Collapse
No announcement yet.

CD vs HiRez, 16Bit vs 24Bit, DSD?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Esmalt postitatud olavsu1 poolt Vaata postitust
    ahah, see teine mätas, publitseerija mätas pole huvitav eks.
    Mis mõttes pole huvitav?
    Publitseerija lastakse ka Tidalis MQA-g tehnilises mõttes lihtsalt üle, see mis lubaduste järgi on lossless ja master pole seda mitte kui ta kasutaja juures ka kõige MQA-mana moodusena analoogiks saab.
    Kas Tidal publitseerijatele ka rohkem maksab kui tema üllitised MQA kaudu kuulajani jõuavad, seda ei tea aga kuulaja käest küsitakse küll suurem summa kui "tavalise" striimi eest.

    Comment


      Mina pole publitsist, mina kirjutan selle mätta otsast nagu mulle huvitav tundub. Ja mis asi see tiidal on... . Tehnikateema, tehnikafoorum, jutt ikka koodeksist. Taskulampidega vilgutamiseks on teised kohad välja kujunenud...


      Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
      Konfutsius

      Comment


        MQA oli ja pidigi olema juba algusest peale kahtlane. Ka "kiirelt rikkaks" toode oli MQA algusest peale. Tõsi algselt omistati talle ka teatav DRM olemus, mida ta ilmselt ka oli. Meenub et MQA flac failid sisaldasid ühte huvitavat metadata välja, vist oli gridid. Võib-olla on minu postitatud kuvatõmmis flac faili väljadest siin foorumis veel alleski. Ei viitsi otsida, vahepeal on audio teema mul soiku jäänud lihtsalt Ka alguses said ju paljud aru et tegemist on tegelikult lihtsalt järjekordse kadudega koodekiga, mis oli suunatud Hi-Fi turule. Igasugune mikrofonide, mikserite ja AD/DA-de korrektsioon oli ka vesi audiofiilide veskile. Kas selle viimase omaduseni on nad üldse jõudnud? See omadus tekitas kahtlusi minus juba toona, sest lubati seda ka varasematele salvestistele. Vaheltkasu juba mainiti.

        Mis puutub tidalisse ja muudesse striimimisteenustesse, siis mina ei soosi neid siiamaani. Ühes volumio kommentaariumivestluses kirjutasin, et üldist muusikat striimimisteenustes on, aga huvitavamat ja eksootilist mitte. Selle peale vastati ilma süvenematta, probleemi ju pole, selles pole ju midagi halba et muusikakogud dematerialiseeruvad. Sellest tehke kõik omad järeldused. Mina soovitan siiski kõigil tõsisematel muusikahuvilistel hoida oma kogu kodus ja mõnes korralikus aksepteeritud formaadis. Mida aeg edasi, seda raskemaks läheb isegi 44,1/16 PCM resos flac või wav failina millegi kätte saamine. Lisaks sellele võib mõni ideoloogiapööre peita kuulajate eest hulga varemalt väärikaid kuid nüüdsest pahasid salvestisi. Vestlus volumio kommentaariumis on selle astikli lõpus https://volumio.org/sound-systems-ne...y-audiophiles/

        Comment


          jääbki aint kolm varianti. makilint, vinüül ja wave. ülejäänud on tüng.

          Comment


            Miks wave? See on juba muundatud produkt kahjuks. Kui rääkida sellest just "tünga" mätta otsast . See siin on pikk teema, võibolla küll hakkab ununema, kuidas sünnib wav(e)...
            Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
            Konfutsius

            Comment


              Vähemalt pole see mitte tahtlikult ära solgitud mingi kaugema eesmärgi saavutamiseks.

              Comment


                Jah, seda küll.
                Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                Konfutsius

                Comment


                  wave on see produkt, mida lõigatakse/kleebitakse ja ülejäänud digi produktid tulevad just sellest. kui just ei kasutata mõnda väga erilist daw'i
                  viimati muutis kasutaja olavsu1; 19 m 2021, 14:14.

                  Comment


                    Noojah. Aga mis siis saab kui kasutatakse aiff'i? Sellega ka kleebitakse ja lõigatakse ja lõpuks publitseeritakse, võibolla isegi rohkem kui .wav baasilt. Ja väga erilisi DAW'e selleks ka pole, ikka täitsa tavalised nagu.
                    Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                    Konfutsius

                    Comment


                      aiff on sarnane asi apple kastmes.

                      Comment


                        Ma arvan et paljud ütleks lausa, et tegemist on sama asjaga, lihtsalt infoväli on neil erinev, mõlemad on üks ja sama PCM. Ja nii peakski ütlema - pcm.

                        See küll ei hõlma neid juhtumeid kus publitseeritakse selline materjal mida pole kleebitud/lõigatud, mis pole üldse pcm staadiumisse jõudnudki kunagi, kuid millega pole ka mingit fänsit DAW'i pruugitud.

                        Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                        Konfutsius

                        Comment


                          täna on see võimatu, et midagi saab nõnda publitseerida, et ei jõua PCM staadiumisse.

                          ainult üksikud valged varesed saavad nõnda, et ei pruugi PCM'i: https://www.merging.com/products/pyramix/ ja sony sonoma. Ainsad fänsid DAW'id mis DSD'd salvestavad, lõikavad ja kleebivad.

                          Comment


                            No natuke piiratud on see teadmistepagas sel juhul. Tascam DA3000 on võimalik kaskadeerida nii et tekib 16 sünkroonrada puhtalt DSD kujul. Analoogpulte veel leidub, miksid mida ja kuidas tahad, lisad radade salvestusi vms. Ja siis kui asi on valmis, "prindid" kõik selle järgmise DA3000 peale ja ongi kõik juhtunud DSD kujul, ilma igasuguse softita. Nagu vanal heal ajal, kui kasutati linti masteriks.

                            Mulle tuli meelde et Alan Parson rääkis miskit 2017-18 et ta teeb sellise stuudio, nimeks pidi saama ParSonic, ma arvan et vähemalt alates 2019 on tema plaadid juba nii tehtud...
                            viimati muutis kasutaja OSX; 19 m 2021, 22:58.
                            Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                            Konfutsius

                            Comment


                              Kas keegi oskab nüüd hästi lühidalt "lollile" lahti seletada, milles Tidali probleem seisneb?

                              Comment


                                Ats:
                                Esmalt postitatud moi poolt Vaata postitust

                                Publitseerija lastakse ka Tidalis MQA-g tehnilises mõttes lihtsalt üle, see mis lubaduste järgi on lossless ja master pole seda mitte kui ta kasutaja juures ka kõige MQA-mana moodusena analoogiks saab.
                                Kas Tidal publitseerijatele ka rohkem maksab kui tema üllitised MQA kaudu kuulajani jõuavad, seda ei tea aga kuulaja käest küsitakse küll suurem summa kui "tavalise" striimi eest.
                                Kõlab ju nagu probleem...?
                                Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                                Konfutsius

                                Comment

                                Working...
                                X