Teade

Collapse
No announcement yet.

PA süsteemi arutlus.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    PA süsteemi arutlus.

    Tere, olen mõtlenud päris pikka aega, et ostaks mingi korraliku PA süsteemi kokku. Praeguseks eesmärgiks on kõlarid ja võimendi.
    Eestis ei leia eriti palju kvaliteetseid kõlareid kahjuks, ühe kõlari hind võiks olla mingi max 300 euri.
    Vaatasin nende poole juba http://www.noortehnik.ee/grupid/action/show_product/product_id/1887/
    samad firma kõlarid olid ka meil koolis, ainult et 2x15'' bassid sees. Tegid jubedat häält. Peksid üle ütleme nii. Paari peo tagant olid kõllid läbi.
    VÕimendi mis neil oli see oli päris hea.
    Aga mida arvate nende kõlarite kohta ? Kas sobib pisemateks üritusteks jne ? Jalad paneks ka kunagi alla. Vb kui ostakski need paneks uued ja paremad valjukad millalgi sisse. Loodan et saate aru minu jutust

    #2
    Vs: PA süsteemi arutlus.

    Julgeks suure kindlustundega (andmeid vaadates) väita, et tegu on saastaga!
    Loe seda teemat mis mul oli, "TheBox elementide andmed" vms. oli pealkiri, selle väljapakutud lahenduse kohaselt saaks väiksema raha eest palju paremad kõlarid ma usun...
    15" bass, 6,5 või 8" kesk (Eminence valjukad)+kõrgsagedus, aktiivfiltritega siis (crossover mille kolmeribalise variandi viide on ka teemas olemas ).
    Teema siin:

    16. post sealt
    viimati muutis kasutaja radiotehnika35; 12 m 2011, 12:47.
    -superradical-

    Comment


      #3
      Vs: PA süsteemi arutlus.

      Palju kõik kokku maksma läheks ? Ja palju oleks ühel kõlaril rms kui valmis on ?
      Plaan on siuke et alla 12'' ei taha nagu väga neid basse jätta.
      Vaatasin siukse valjuka poole rohkem http://fane-acoustics.com/prod_details.aspx?pid=205
      viimati muutis kasutaja lejutaja; 12 m 2011, 14:03.

      Comment


        #4
        Vs: PA süsteemi arutlus.

        Ja siis siuke kõrg, http://fane-acoustics.com/prod_details.aspx?pid=205

        Comment


          #5
          Vs: PA süsteemi arutlus.

          12-200 on üpris hea säästukas 12" keskriba, aga bassi sa sealt ei saa. Löige 2...2,5 kHz kanti ja körgeteks minimaalselt http://www.thomann.de/gb/monacor_mhd170_hochtoener.htm. Eeldan, et pakkusid ise välja eminence ATP80 vöi selle Fane analoogi (mis vist tootmisest maas nüüd), aga need ei mängi alla 3500 Hz, parem kui löigata 4500...5000 Hz pealt - ehk siis 12" kokku ei sobi.

          Bassi jaoks sov. 15-500 oleks suht möistlik valik - aga siis vöid juba 8" kesksageduse vötta, nt. sov. 8-225 uusim versioon on paberil päris hea ja saaks APT 80 kokku panna - filter tuleb väikse trikiga, aga tehtav.
          Algul tuli kõik lambist, siis leiutati transistor ning nüüd oleme otsapidi jälle kiviajas...

          Comment


            #6
            Vs: PA süsteemi arutlus.

            UUrime siis aga edasi
            Aga kui nagu on bass, ja kõrg. Ja mõlemad 8 oomised sinna vahele tuleb ka filter onju. Kas kokku oleks mingi 4 oomi ?

            Comment


              #7
              Vs: PA süsteemi arutlus.

              Et siis
              SOVEREIGN 15-500 bassikas
              SOVEREIGN 8-225 Kesksagedus
              MONACOR MHD-172 Kõrgsagedus ??
              Või jätab selle keksageduse ära ?
              Kui tuleks kesksagedus juurde siis oleks 775rms kokku. Ja see tundub ikka üpris jõhker, plaanis on see ka et panne kõlarid siiski jalgade peale.
              Väga rasked ei tohiks siis tulla.

              Arvutasin ka hinna kokku kui kesksagedust pole, subwoofer ja kõrg sobivad kokku ma vaatan. Kõrgsagedusel algab 1,5khz ja bassil lõppeb 4khz-ist.
              Ilma kesksageduseta hind kokku oleks 306 euri. Sama palju kui see kuradima üks vellemani pask.
              viimati muutis kasutaja lejutaja; 12 m 2011, 15:06. Põhjus: arvutasin

              Comment


                #8
                Vs: PA süsteemi arutlus.

                Esmalt postitatud lejutaja poolt Vaata postitust
                MONACOR MHD-172 Kõrgsagedus ??
                Unusta ära!
                Monacorist ei ole räägitud, see on jama - Eminencest on juttu, APT80 kõrg...
                -superradical-

                Comment


                  #9
                  Vs: PA süsteemi arutlus.

                  Jah aga mulle meeldib rohkem nii, et on 2 ribaline, vajadusel ka 3 ribaline.

                  Comment


                    #10
                    Vs: PA süsteemi arutlus.

                    Esmalt postitatud lejutaja poolt Vaata postitust
                    Jah aga mulle meeldib rohkem nii, et on 2 ribaline, vajadusel ka 3 ribaline.

                    Hm, huvitav miks need PA süsteemid nii on tehtud? Ma usun, et mitte meeldimise pärast vaid just selleks, et saavutada soovitud tulemus.

                    Fane Sovereign 15-500 bass, Sovereign 8-225 kesk (või ka Eminence Beta), Eminence APT80 kõrge.
                    Nagunii on sul vaja crossoveri, või tahad ka hakata poole kerima? Ma kardan, et ei saa hakkama sellega, proovida ei soovitaks (veel), mõned aastad hiljem ehk...
                    Ja kuidas see 2, vajadusel??? 3 riba kasutamine välja peaks nägema?

                    bass ja kõrgsagedus või?
                    See küll PA pole. Igat Watti samuti ei ole vaja lugeda, see mis valjukatele kirjutatud ei anna sulle midagi. See, et neid valjukaid max. võimsusega koormata tähendaks suuri kaste, on sul ruumi mitmesajaliitriste kastide tarvis?
                    Ja kergest kastist ei saa siin juttugi olla - korralikult tehes 2 niisugust kõlarit (elemendid+materjalid ja keerulisemad tööd [aukude freesimine]), arvesta, et 500-600€ minimaalselt tarvis mat. vahendeid.
                    Vineeri kulub sul min. 2 tahvlit aga siis ära unista nii suurest võimsusest...

                    Üks kast min. 30kg tühjana OK, elementidega pane 10kg julgelt juurde...

                    Minu kavatsused selle projektiga on hetkel külmutatud, kogun vahendeid ja kui kõik OK siis ostan elemendid valmis, kastide tegemine on ajamahukas töö, üle perse pole mõtet teha.
                    -superradical-

                    Comment


                      #11
                      Vs: PA süsteemi arutlus.

                      Filtrit ma ise ei teegi -.- ! Arvatavasti ostan ..

                      Comment

                      Working...
                      X