Teade

Collapse
No announcement yet.

Kuidas salvestada vinüülplaate kõvakettale?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Kuidas salvestada vinüülplaate kõvakettale?

    Kas keegi targem oskab nõu anda, kuidas seda teha, kui mitte kasutada arvutit. Eesmärgiks oleks maksimaalne kvaliteet. Milliseid seadmeid vaja oleks?
    "Me võime kuulata kõike, mida mõõdame, kuid me ei saa mõõta kõike, mida kuuleme."

    #2
    Vs: Kuidas salvestada vinüülplaate kõvakettale?

    Lubage juhtida tähelepanu asjaolule, et igas kõvakettas on väike arvuti, mis on ametis vahemälu (tänapäeva ketastel tavaliselt 32 megabaiti) haldamisega, peade liigutamisega ja muu vajalikuga.
    If you think education is expensive, try ignorance.

    Comment


      #3
      Vs: Kuidas salvestada vinüülplaate kõvakettale?

      Aga miks mitte kasutada arvutit? Vist läheb päris raskeks ilma arvutita seda trikki teha - analoogsignaal tuleb teha digiks, see omakorda vormindada failiks ja salvestada. Ka köik stuudio kövakettasalvestid ja kodused multimeediamängijad on sisuliselt arvutid, niiet kardan, et ilma kompuutrita kohe kuidagi ei saa Mingi selline vidin - http://www.thomann.de/gb/marantz_pmd_661.htm on peaaegu ilma arvutita. Aga see on paras anaalne hambaravi, parem hangi ikka korraliku sisendiga helikaart ja vabavaralise programmina Audacity.
      Algul tuli kõik lambist, siis leiutati transistor ning nüüd oleme otsapidi jälle kiviajas...

      Comment


        #4
        Vs: Kuidas salvestada vinüülplaate kõvakettale?

        Kas Naim HDX ei võimalda seda? Ikka lisaks lauaarvutit vaja?
        "Me võime kuulata kõike, mida mõõdame, kuid me ei saa mõõta kõike, mida kuuleme."

        Comment


          #5
          Vs: Kuidas salvestada vinüülplaate kõvakettale?

          aga mis se Naim HDX siis on ... kah ju arvuti keskmisest parema helikaardiga ja tehases installitud softiga

          Comment


            #6
            Vs: Kuidas salvestada vinüülplaate kõvakettale?

            Esmalt postitatud Sgrafito poolt Vaata postitust
            aga mis se Naim HDX siis on ... kah ju arvuti keskmisest parema helikaardiga ja tehases installitud softiga
            Just... nagu siin eelnevalt on korduvalt öeldud, arvuti on enamikes vastatvates vidinates. Kõvakettale ilma arvuti abita salvestamine on võimatu. Hea küll, võib ju vaielda sõna 'arvuti' tähenduse üle, aga nii see siiski on.
            Seega, kui siin mõeldakse arvuti mitte kasutamist selleks, et justkui kuidagi digiosast mööda minna, siis see mõte tuleb maha matta.

            Comment


              #7
              Esmalt postitatud Sgrafito poolt Vaata postitust
              aga mis se Naim HDX siis on ... kah ju arvuti keskmisest parema helikaardiga ja tehases installitud softiga
              Kas ma saan su vastusest õigesti aru, et kui mul on Naim HDX, siis ma eraldi arvutit enam ei vaja?

              Esmalt postitatud kaurman poolt Vaata postitust
              Seega, kui siin mõeldakse arvuti mitte kasutamist selleks, et justkui kuidagi digiosast mööda minna, siis see mõte tuleb maha matta.
              Seda ma ei mõtle, tahan ainult mööda minna konkreetselt sellest arvutist, mis on mu laua all suure kasti sees ja päris kõva müra tekitab.
              viimati muutis kasutaja Scott; 02 m 2011, 05:57. Põhjus: 2 kokku
              "Me võime kuulata kõike, mida mõõdame, kuid me ei saa mõõta kõike, mida kuuleme."

              Comment


                #8
                Vs: Kuidas salvestada vinüülplaate kõvakettale?

                No tõepoolest, miks ei tohiks arvutit kasutada? Kui välisest AD konverterist jõuavad nullid ja ühed kõvakettale läbi arvuti, milles on siis probleem? Teoreetiliselt pole kõvakettaga grammofoni ehitamine võimatu, aga sellel saavad olema kõik tüüpilised all-in-one seadmete hädad. Kui valid grammofoni, korrektori ja konverteri eraldi seadmetena, saad igaühe ostmisel rakendada enda eesmärkidele sobivaid kvaliteedikriteeriumeid. Arvuti olemasolu ahelas annab käesoleva ülesande lahendamisel ainult eeliseid, kui osata seda kasutada. Eeliseid annab digiteerimisel ka ehk Sinu uus plaadipesumasin - üks topeltpesu ja kvaliteet nagu maast leitud.

                Kui "eesmärgiks oleks maksimaalne kvaliteet", siis kuidas seda kvaliteeti antud juhul mõõta? Kui eesmärgiks on võimalikult kaua kasutatav maksimaalselt originaalilähedane tulemus, tasub tutvuda IASA soovitustega lehel www.iasa-web.org. Need võivad kohati küll üldsõnalised tunduda, aga tuhanded tädid ja onud nende abil oma miljonite säilikutega siiski toimetavad.

                Esmalt postitatud Sonic poolt Vaata postitust
                Kas Naim HDX ei võimalda seda? Ikka lisaks lauaarvutit vaja?
                Naim HDX on sisuliselt pleier ja analoogsignaali ei digiteeri. See mängib maha juba digitaalsel kujul olevat materjali, olles seega teema esimeses postituses kirjeldatud probleemi ulatusest täiesti väljaspool asetsev seade. Kusjuures kas näiteks tootekirjelduse alajaotuses Specification kirjas olev Frequency Response 10Hz–20kHz, +0.1/-0.5dB on ikka see õige kvaliteet?

                Esmalt postitatud Sonic poolt Vaata postitust
                OT: Mulle on siiani arusaamatuks jäänud, millist eesmärki selle veebilehe reklaamimine iga postituse jaluses saavutada aitab? Ja mis kasu võiks ELFA foorumi külastaja saada lukustatud ukse taga seismisest?

                J.

                Comment


                  #9
                  Vs: Kuidas salvestada vinüülplaate kõvakettale?

                  Esmalt postitatud jyrr poolt Vaata postitust
                  No tõepoolest, miks ei tohiks arvutit kasutada? Kui välisest AD konverterist jõuavad nullid ja ühed kõvakettale läbi arvuti, milles on siis probleem? Teoreetiliselt pole kõvakettaga grammofoni ehitamine võimatu, aga sellel saavad olema kõik tüüpilised all-in-one seadmete hädad. Kui valid grammofoni, korrektori ja konverteri eraldi seadmetena, saad igaühe ostmisel rakendada enda eesmärkidele sobivaid kvaliteedikriteeriumeid. Arvuti olemasolu ahelas annab käesoleva ülesande lahendamisel ainult eeliseid, kui osata seda kasutada. Eeliseid annab digiteerimisel ka ehk Sinu uus plaadipesumasin - üks topeltpesu ja kvaliteet nagu maast leitud.

                  Kui "eesmärgiks oleks maksimaalne kvaliteet", siis kuidas seda kvaliteeti antud juhul mõõta? Kui eesmärgiks on võimalikult kaua kasutatav maksimaalselt originaalilähedane tulemus, tasub tutvuda IASA soovitustega lehel www.iasa-web.org. Need võivad kohati küll üldsõnalised tunduda, aga tuhanded tädid ja onud nende abil oma miljonite säilikutega siiski toimetavad.



                  Naim HDX on sisuliselt pleier ja analoogsignaali ei digiteeri. See mängib maha juba digitaalsel kujul olevat materjali, olles seega teema esimeses postituses kirjeldatud probleemi ulatusest täiesti väljaspool asetsev seade. Kusjuures kas näiteks tootekirjelduse alajaotuses Specification kirjas olev Frequency Response 10Hz–20kHz, +0.1/-0.5dB on ikka see õige kvaliteet?



                  OT: Mulle on siiani arusaamatuks jäänud, millist eesmärki selle veebilehe reklaamimine iga postituse jaluses saavutada aitab? Ja mis kasu võiks ELFA foorumi külastaja saada lukustatud ukse taga seismisest?

                  J.
                  Selles mu probleem ongi, et ma pole arvutimaailmas eriline asjatundja. Mul on olemas korralik grammofon, korrektor ja ka analoog-digitaal konverter. Kas Naim HDX ei oska digitaalset signaali failiks teha? Või peab konverteri ja Naimi vahel siiski ka arvuti olema?
                  Millest on tingitud sinu arvamus, et kui plaati topelt pesta, siis muutub kvaliteet paremaks? Kas oled katsetanud? Ja veel, kui keegi peab minu küsimusi rumalateks või lihtsalt ei tea neile vastuseid siis paluks mitte sõna võtta.
                  "Me võime kuulata kõike, mida mõõdame, kuid me ei saa mõõta kõike, mida kuuleme."

                  Comment


                    #10
                    Vs: Kuidas salvestada vinüülplaate kõvakettale?

                    E-mu 0404

                    Comment


                      #11
                      Vs: Kuidas salvestada vinüülplaate kõvakettale?

                      Aga HDX-l pole ju analoogsisendeid? USB pesad tal on, aga kuidas ta välise helikaardi külge pookimisse suhtub, ei oska kommenteerida.

                      Ja "tavalise" arvuti saab üsna lihtsalt hästi vaikseks teha - üks infovaramu on http://www.silentpcreview.com/
                      Algul tuli kõik lambist, siis leiutati transistor ning nüüd oleme otsapidi jälle kiviajas...

                      Comment


                        #12
                        Vs: Kuidas salvestada vinüülplaate kõvakettale?

                        Esmalt postitatud tehnofriik poolt Vaata postitust
                        Aga HDX-l pole ju analoogsisendeid? USB pesad tal on, aga kuidas ta välise helikaardi külge pookimisse suhtub, ei oska kommenteerida.

                        Ja "tavalise" arvuti saab üsna lihtsalt hästi vaikseks teha - üks infovaramu on http://www.silentpcreview.com/
                        Ma ju mainisin, et analog-digital konverter on mul olemas.
                        Arvutit vaiksemaks teha ehk saab, aga ka väiksemaks ka, et ta mu racki mahuks?
                        "Me võime kuulata kõike, mida mõõdame, kuid me ei saa mõõta kõike, mida kuuleme."

                        Comment


                          #13
                          Vs: Kuidas salvestada vinüülplaate kõvakettale?



                          pane või mitu

                          Comment


                            #14
                            Vs: Kuidas salvestada vinüülplaate kõvakettale?

                            Esmalt postitatud marley poolt Vaata postitust
                            Mina enda arvutit küll selliseks muundada ei suuda
                            "Me võime kuulata kõike, mida mõõdame, kuid me ei saa mõõta kõike, mida kuuleme."

                            Comment


                              #15
                              Vs: Kuidas salvestada vinüülplaate kõvakettale?

                              Saab teha väikese multimeediaarvuti küll - miniITX emaplaat integreeritud graafikaga, vaikne läpaka kövaketas vöi SSD, ka tüüpilise hifi seadme välimusega korpuseid tehakse. Viimasel ajal päris pop teema.
                              Algul tuli kõik lambist, siis leiutati transistor ning nüüd oleme otsapidi jälle kiviajas...

                              Comment

                              Working...
                              X