Teade

Collapse
No announcement yet.

raadio välisantenn

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    raadio välisantenn

    On plaanis kuulata Radiomaniat ja võib-olla miskit veel. tegevusradius on ametlikult 70 km. Mina aga asun Pärnu lähedal (115km). Kas on reaalne välisantenniga seda kinni püüda. Mäletan, et kunagi kuulasin top- raadiot tavalise raadiokellaga, kui panin antennitraadile teleri teleskoobi külge.

    #2
    TOP'il oli kõrge mast...
    See jääb küll kõvasti kaugele kuid arvan, et võid proovida.
    - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
    - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

    Comment


      #3
      Aga kas näiteks PowerHit raadiot on mingi antenniga Rakveres võimalik kuulata? Seal tuleb sama sageduse pealt mingi vene raadio.

      Comment


        #4
        Power ju netis olemas, kvaliteediga hõisata ei saa, aga kuulatav. Ilma püsikata muidugi raskendatud...
        Kui töötab - ära näpi! (A.Ots)

        Comment


          #5
          Kui samal sageduel on teine jaam, aitab vaid hea suundantenn. Kui aga suunad ligilähedaselt samad, karjub võimsam üle igal juhul
          - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
          - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

          Comment


            #6
            Antennivõrega saab ka seda vene jaama maha suruda, seal miskitmoodi mängiti faasidega, ehk siis antennide kauguse ja suunaga võres, aga see vist läheb kole keeruliseks ja arvatavasti ka kalliks kätte.
            Kui töötab - ära näpi! (A.Ots)

            Comment


              #7
              Aga millise antenniga siis proovida?

              Ma ise ka siin jupp aega mõelnud, et kuidagi oleks vaja mania kätte saada. Elan ise ka Pärnus.
              Oma antenni saaks paigaldada 3 korruselise maja katusele.

              Comment


                #8
                Antenni tüüp - Yagi. Mida pikem antenn (rohkem direktoreid), seda parem suunategur. Peale dipooli (tahapoole) tasub panna ka reflektorelemendi, parandab samuti suunakarakteristikut. Antenni elemente saab teha ka jämedast Al-elektrikaablist (sõjaväes proovitud),parem muidugi vasktorust. Viimast saab ehitusmaterjalide kauplustest. Arvutused vanas raamatus "Televiisorid", autorit kahjuks ei mäleta. Ilmselt leiab ka mujalt.
                - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                Comment


                  #9
                  Ma arvan et proovimiseks ei viitsi ise ehitama hakata, läheks poodi ja küsiks prooviks.

                  Niisiis antenn yagi tüüpi, FM sagedusele ja võimalikult suur?
                  Või on need tavalised poes müüdavad antennid liiga väiksed?

                  Suunata tuleks siis masti poole. Kus mania mast tallinnas asub? Mis aadressil? GPS'iga teeks suuna kindlaks.

                  Comment


                    #10
                    Suur on raadio antenn nagunii, ma mõtlesin et võimalikult PIKK, paljude elementidega. Yagi on nagu TV-antenn.
                    Mania asukohast ei tea kahjux midagi, ei ole kuulama sattunud. TV jaamasid otsisin pildi järgi, raadio puhul peaks ju asi lihtsam olema sest vastuvõtjat on kergem katusele lohistada. Paned raadiole kaabli taha ja hakkab antenni keerama kuni parim heli tuleb. Suund suunaks aga kohapeal võib olla peegeldusi jms mis algse suuna ära nullivad.
                    - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                    - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                    Comment


                      #11
                      Raamat siis Eduard Jakobi "Televiisorid" Valgus 1976
                      Skännisin antennide peatüki sisse, tõmmata saab www.hot.ee/djmadis1/antenn.zip

                      Mania saatja on teletornis.
                      Kui töötab - ära näpi! (A.Ots)

                      Comment


                        #12
                        Tänud vastuste eest!
                        Pärnu linnas võib juhtuda, et kui asud nii, et Pärnu mast ja Tallinn sama suuna peal, on niru, sest mingi 88,6 tuleb Raadio 7. Mul Sindis peaks olema parem suunata. Eks ma hakkan varsti aretama.

                        Comment


                          #13
                          Ma saugas, ka mul jääb tammistee õnneks teise suunda kui tallinn.

                          Anna kindlasti teada, mis siis kostab sul antenniga.

                          Comment

                          Working...
                          X