Teade

Collapse
No announcement yet.

Kaablid, mida kasutame?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Kaablid, mida kasutame?

    Sattusin siia elfasse alles hiljuti ja mulle tundub, et siinolev seltskond ei arva kaablitest mitte midagi... enamus neist on vist elektriku haridusega ja ajavad hirmsasti füüsikat taga...
    ise pole aga korralikku kaablit kunagi proovinudki.
    Huvitav oleks teada, kas siin on ka teisitimõtlejaid? Ja milliseid kaableid nad oma süsteemis kasutavad ja miks?

    Alustan siis endast:
    Momendil on nii signaalikaabel, kui ka kõlarikaabel :
    Straight Wire Serenade
    Toitekaablid:
    1.võimendil Straight Wire Blue Thunder
    2.signaaliallikal Oyaide Nigo

    Olen väga palju erinevaid variante proovinud, aga see kooslus mängib minujaoks
    väga analoogselt... CD ei jää sugugi vinüülile alla.

    Kes on järgmine julge?
    viimati muutis kasutaja Scott; 24 m 2011, 04:24. Põhjus: x > ks

    #2
    Vs: Kaablid, mida kasutame?

    Noh, jah, teeme selle ussikonservi (can of worms) lahti...

    Toitekaablid - köige tavalisemad IEC kolmesoonelised
    Kölarikaablid - 4x1,5 mmˇ2 jöukaabel, 2x2 m. Sooned ühendatud diagonaalis kaks plussi kaks miinusesse tagamaks väiksemat induktiivsust. Need ehk vöiks välja vahetada, kerge kahtluseuss on hinges (Supra Ply S vöi Rondo?).
    Signaalikablad - äraratsitud The Sssnake mikrikablast löigatud jupid Neutriku 6,3mm TRS pulkadega. Balansseeritud ühendused, 0,5 m.

    Miks? Sest need on odavad aga samas mitte see kuradi vasetatud raud/alu, nagu paljudes kohtades köllikablade pähe pakutakse.

    Ja oli selline juhus, kus kuulasime kompotti Naimi vöimust ja CD-mängijast ning Swans M1 kölaritest. XLO Reference ja Chord Epic köllikabladel oli vahe kenasti vahel, ja ootamatult suur vahe - tegu muidugi ka väga erineva geomeetriaga kabladega, niiet LCR näitajad neil ilmselt kardinaalselt erinevad. Kes kumba eelistab, on muidugi maitse küsimus, ja mingisuguse muu tehnikaga oleks tulemus vöibolla hoopis vastupidine olnud.
    Algul tuli kõik lambist, siis leiutati transistor ning nüüd oleme otsapidi jälle kiviajas...

    Comment


      #3
      Vs: Kaablid, mida kasutame?

      Esmalt postitatud 69eyes poolt Vaata postitust
      Toitekaablid:
      1.võimendil Straight Wire Blue Thunder
      2.signaaliallikal Oyaide Nigo
      Tunneks huvi, kust toide tuleb ? Seinakontaktist (kaabeldus selleni? kust alates?) ? Akupakist ? Kusagilt mujalt ?
      viimati muutis kasutaja Scott; 24 m 2011, 04:13. Põhjus: ] puudus

      Comment


        #4
        Vs: Kaablid, mida kasutame?

        Võimendi-signaalallika vaheline kaabel korralikult varjestatud ning kullatud RCA otstega 2m. Firmat ei mäleta, pakendil olid saksakeelsed kirjad.
        Kõlarikaabel 2,5mm2 ca 3m pikkused täisvasest, elektripoest
        Pole veel nõrgim lüli see kaabeldus, et uuendamise peale mõelda.
        TFK Audio
        #tfkaudio
        http://www.facebook.com/tfkaudio/
        http://tfkaudio.blogspot.com/
        - Audioblogi, projektid jms.

        On kahte sorti inimesi - Ühed, kellele meeldib Loudness ja teised, kellele ei meeldi.

        Comment


          #5
          Vs: Kaablid, mida kasutame?

          Erinevatel signaali ning kõlarikaablitel on kahtlemata suht lihtne vahet teha, ning neil ka on vahe. Toitekaablite koha pealt ma seda kohe kindlasti väita ei julgeks.
          Toitekaabel peab olema kvaliteetne ja seda kasutusmugavuse pärast.Ma ei näe mingit mõtet kasutada 2-300 või rohkem euri toitekaablile usu pärast, et sealt hull perf. kasv tuleb. Tark mõte oleks vaadata endale pisut tõsisem võrgufilter, ning vaadata, kas oma süsteemiga teeb vahet.
          Teema algataja võiks mainida helisüsteemi ülejäänud komponendid ka ära.

          Comment


            #6
            Vs: Kaablid, mida kasutame?

            Kõigepealt on mul hea meel, et siin on ka inimesi, kes suudavad rahulikult teemast rääkida, ega hakka kohe oma õigust taga nõudma...
            Minu süsteem on 10-20aastat vana:
            CD, AMP, TU, CDrecorder, Marantzi 17nes seeria,
            LP Denon Dp57
            Kõlarid B&W CDM7NT
            Kogu süsteemil on sisemine kaabeldus vahetatud, vahetatud on ka sisend-väljundpesad(WBT), pihuga kondensaatoreid jne.
            Lähiajal peaks tulema veel CD mängijale uus akutoitega kell.
            Toiteks on veetud kilbist otsekaabel 3*5ruutmm.
            Üldiselt asi toimib ja rahuldab, aga inimene on ju nii loodud, et alati tahaks ju paremat..
            Sellega olen ka nõus, et heade kaablite hinnad on ülemõistuse kalliks aetud....
            Keegi siin mainis Suprat, siis oma hinna ja kvaliteedi suhe on neil päris hästi paigas, olen neid mõlemaid kuulnud ja ise vist võtaks Rondo...
            viimati muutis kasutaja vasaraonu; 24 m 2011, 11:13. Põhjus: Kirjavead.

            Comment


              #7
              Vs: Kaablid, mida kasutame?

              Esmalt postitatud 69eyes poolt Vaata postitust
              Toitex on veetud kilbist otsekaabel 3*5ruutmm.
              Kas sellele on ka mingi põhjendus helikvaliteediga seoses, s.t. miks tavaline 2,5mm2 elektrikaabel ei sobiks?

              Comment


                #8
                Vs: Kaablid, mida kasutame?

                Ega kallim kaabel polegi alati parim. Parim on see, mis antud konkreetses süsteemis parima tulemuse annab. Ja mõõdupuuks pole mitte kellegi teise arvamus (olgu see siis netist loetud või mõnelt "autoriteedilt" kuuldud) või kellegi teise poolt sooritatud "objektiivsed testid" - need kõik on lastemängud , vaid omaenda kõrvad ja isiklik kogemus. Nii et kui avaneb võimalus midagi omavahel võrrelda ja kuulata, siis tasub seda alati kasutada. Ja ärge muutke seda jälle võistluseks või millegi tõestamiseks, kuni ärategemiseni välja...
                Kellegi teise kogemus või teadmine ei saa iialgi teie teadmiseks ja kogemuseks enne, kui te pole seda ise läbi kogenud.
                Ja kui see "teadmine" on vastu võetud mõistuse tasandil (stiilis seda juttu ma usun ja seda teist juttu ma otsustan mitte uskuda) siis pole see TEADMINE, vaid papagoi tarkus, mida hiljem papagoi visadusega teistele edasi kuulutatakse.

                Comment


                  #9
                  Vs: Kaablid, mida kasutame?

                  Tsiteerides Hr. Scanspeaki siis.
                  Minu süsteemis kuulatud kaablitest töötavad kõigeparemini:
                  Kõlarikaablid: Siin foormumiski palju kirutud CAT6 kaablist tehtud soolikad (võrreldud Chordiga) Mudelit võib kui viitsib Hr. Parksa komenteerida
                  Signaalikaablina: Kuulatutest QED Reference Audio (mida ma kahjuks ei oma ) kasutuses hetkel miski suvaline "Prisma" soolikas, sama testi käigus sai proovitid ka paari teist kaablit, ja igasühes neis oli vahe.
                  Voolukaablitega pole mängima sattunud.

                  Comment


                    #10
                    Vs: Kaablid, mida kasutame?

                    Juba teist korda pean tõdema, et olen mr.Scanspeak´iga täiesti nõus!!!
                    Oma kogemus on kõige tähtsam ja pole olemas halbu kaableid, vaid vale koht....
                    Samuti on tähtis, et need 3 (sign, kõlari ja toide) omavahel kokku mängiksid, kui üks neist on vale, siis korralikku helipilti lihtsalt ei teki...
                    Mis puutub 5ruutmm toitekaablisse, siis ütlen veelkord, et ma ei hakka siin kellelegi midagi tõestama ja siis jälle vaidlema jne.... Minu vastus on lihtsalt, et 5 mängib paremini kui 2,5.
                    Mis siis veel uut? Käisin päeval linnas ja tõin ühe soome audiohuvilise kaablid kuulamiseks.
                    Mingi väikene highendfirma nimega Marigo. Keda huvitab, vaadake:

                    Comment


                      #11
                      Vs: Kaablid, mida kasutame?

                      Mul ka supra asju nii ply kõlarikablaks kui ka toide kapis vedeleb supra oma, samuti on signaalivedamiseks DH labsi kui ka kunagi ammu ostetud van de hul.

                      Comment


                        #12
                        Vs: Kaablid, mida kasutame?

                        Mul on mingid Taskeri OFC kõlarikaablid aga tahtsin öelda hoopis seda,
                        et datasheedi põhjal, on Draka (end. Keila Kaabel) PPJ x*1.5 kaabli takistus väiksem kui "99.9%" Taskeri omal.
                        Niiet Kas Draka lisab tavakaablisse hõbedat või on mõõtemeetodid teised. Niiet andmed lahknevad juba paberil, kuulamisest rääkimata.
                        Lisaks veel selline asi, et turule on tulnud odavamad el. paigalduskaablid, mis on oluliselt jäigemad kui varem Keila oma oli... järelikult ei saa ka enam ehituspoest ostes hõisata, et puhast vaske saad.
                        -

                        Comment


                          #13
                          Vs: Kaablid, mida kasutame?

                          Kaabli jäikus vöib tulla ka sellest, et kiud on jämedam kui teisel samast materjalist kaablil, pluss veel isolatsiooni konstruktsioon. Nt. XLO köllikablad on ikka kuratlikult jäigad vörreldes teiste sama jämedate kabladega. Ja kiud on neil üpris jämedad.
                          Algul tuli kõik lambist, siis leiutati transistor ning nüüd oleme otsapidi jälle kiviajas...

                          Comment


                            #14
                            Vs: Kaablid, mida kasutame?

                            Vase omadused muutuvad ka sõltuvalt töötlemisele... proovida tahad siis lase jupp vasktraati näiteks tikutulega punaseks ja saad pärast jahtumist oi kui pehmet vaske mudida. Mudimisest villand saab võid jälle tihedaks taguda.

                            Comment


                              #15
                              Vs: Kaablid, mida kasutame?

                              Kaabel ja muusikastiilid. Klassika ja ütleme jazzi ning akustilse musa puhul oluline väga, aga mingi heavy ja hard rock, big bändid ( nt lindistused enne 2 MS või nats hiljem) või rock n roll ca 1955 kuni 1966 palju siis komponentide vahelised kaablid mängivad?
                              www.automobilia.ee

                              Comment

                              Working...
                              X