Teade

Collapse
No announcement yet.

kõrvaklapifiilidele paar küsimust.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    kõrvaklapifiilidele paar küsimust.

    1) Öelge palun mida tähendab väide: "raske ajada", "hard to drive", "requires amplifier".
    tehniliselt ma saan aru, et lisaks valjust tekitavale pingele on vaja ka, et seade suudaks anda piisavalt voolu... et pingetippudel ei tekiks voolupiirangu tõttu võimendis pingelangu ja sellega seonduvalt moonutust...

    aga kuidas seda kuulda on? mismoodi neid moonutusi ära tunda?


    2) Milles seisneb dac-ide ja võimendite omavaheline erinevus? veidi raske on taibata või ära tunda mida mõeldakse, kui öeldakse "soe", "külm", "terav"

    on olemas testkomplekt kahe väljundiga usb helikaardi, ning eraldiseisva klapivõimu näol:

    usb->(usbreceiver->dac->lineoutvõimendi)->klapivõimendi->klapid
    usb->(usbreceiver->dac->klapivõimendi)->klapid

    ja ausalt ma ei kuule mittemingit erinevust (eraldi klapivõimendi natuke sahiseb kui signaali pole)
    loogikat appi võttes on jällegi kolm võimalikku põhjust
    1) kõrv pole nii kogenud, et vahet teha
    2) lineoutvõimendi on kehv, et nullib erinevuse
    3) dac on kehv, et nullib erinevuse

    erinevad foorumid kiidavad mu klapivõimu taevasse ja on proovitud ka helikaardi dac/klapivõimu/lineoutvõimu kive paremaks tuunida.

    kui 2 ja 3 on tõenäolisemad kui 1 siis võiks ehk investeerida korraliku usbdac-i ostmisse. vastasel korral võiks kuulamist jätkata niikaua kuni erinevus avalduma hakkab...

    #2
    Vs: kõrvaklapifiilidele paar küsimust.

    Oman Yuin PK1 klappe / nööpe - suht halvasti mängivad ilma klapivõimuta, eriti on tunda bassi vähenemist või moonutusi.
    Samas AKG K81 mängivad üsna hästi otse läpakast.

    Millist klapivõimu omad?

    Saan ma õigesti aru, et võrdled helikaardi DAC-i klapivõimu DAC-iga?
    Sellist varianti oled kaalunud, et võib-olla klapid ei ole võimelised erinevust välja tooma?

    Comment


      #3
      Vs: kõrvaklapifiilidele paar küsimust.

      Esmalt postitatud skydro poolt
      Oman Yuin PK1 klappe / nööpe - suht halvasti mängivad ilma klapivõimuta, eriti on tunda bassi vähenemist või moonutusi.
      Samas AKG K81 mängivad üsna hästi otse läpakast.
      minu juhul on siis ehk usb-helikaardis piisavalt võimas võimendi, et võimsusevahe välja ei tule. seega peaks proovima ja võrdlema ipodi/arvuti heli otse ilma võimuta ja siis läbi võimu.. sellise kõige lihtsama variandi peale ei tulnudki

      Esmalt postitatud skydro poolt
      Millist klapivõimu omad?
      TPA6120A2 baasil tehtud võimendi.
      mõned diy ehitajad on selle baasil suutnud projekti kokku panna, ühe ma ostsin
      http://sound.westhost.com/highspeed.htm - siin kangesti kiidetakse seda kivi



      Esmalt postitatud skydro poolt
      Saan ma õigesti aru, et võrdled helikaardi DAC-i klapivõimu DAC-iga?
      Sellist varianti oled kaalunud, et võib-olla klapid ei ole võimelised erinevust välja tooma?
      klapivõimus ei ole daci, on analoogsisend ja analoogväljund.
      idee oleks helikaardi (mis on sisuliselt usb+dac+hp-amp) asendamine mingi teise usb-dac-iga.

      seadmed on siis:
      m-audio audiophile firewire (sry, kogu eelnev jutt oli usb, aga see ei ole oluline erinevus)
      beyerdynamic dt770

      Comment


        #4
        Vs: kõrvaklapifiilidele paar küsimust.

        proovisin ipodi taga samu klappe (dt770/250) otse ja läbi võimendi.
        kvaliteedis erinevust ei täheldanud, küll aga oli otse võttes heli selgelt liiga vaikne.
        võibolla on siis nii, et kõrgeoomilistel klappidel kannatab valjus (eeldavad võimendilt kõrgemat pinget mitte suurt voolu), aga madalaoomilised klapid võivad eeldada suuremat voolu ja selle puudumisel kannatavad bassid.

        Comment


          #5
          Vs: kõrvaklapifiilidele paar küsimust.

          jep. kuulanud igasugu takistusega klappe, 32 Ohm klapid võid igalepoole pista ilma võimuta, sest suurem playeritest just 22-32Ohm väljundiga, just need 75-100Ohm klapid nõuavad eraldi võimu ja minu meelest on need just mängimisel head, muusika kuulamiseks käravad 32Ohm klapid paremini
          viimati muutis kasutaja tartu pets; 07 m 2009, 15:18.
          Fools and fanatics are always certain of themselves, but wiser people are full of doubts

          Comment


            #6
            Vs: kõrvaklapifiilidele paar küsimust.

            Esmalt postitatud tartu pets poolt
            jep. kuulanud igasugu takistusega klappe, 32 kOhm klapid võid igalepoole pista ilma võimuta, sest suurem playeritest just 22-32kOhm väljundiga, just need 75-100kOhm klapid nõuavad eraldi võimu ja minu meelest on need just mängimisel head, muusika kuulamiseks käravad 32kOhm klapid paremini
            kOhm
            Kolakoguja

            Comment


              #7
              Vs: kõrvaklapifiilidele paar küsimust.

              upsiii, ei tea mis mul mõtetes oli, vist liigsed kilod kere ümber
              Fools and fanatics are always certain of themselves, but wiser people are full of doubts

              Comment


                #8
                Vs: kõrvaklapifiilidele paar küsimust.

                Esmalt postitatud tsimpa poolt
                proovisin ipodi taga samu klappe (dt770/250) otse ja läbi võimendi.
                kvaliteedis erinevust ei täheldanud, küll aga oli otse võttes heli selgelt liiga vaikne.
                võibolla on siis nii, et kõrgeoomilistel klappidel kannatab valjus (eeldavad võimendilt kõrgemat pinget mitte suurt voolu), aga madalaoomilised klapid võivad eeldada suuremat voolu ja selle puudumisel kannatavad bassid.
                See kui kõvasti mingi klapp mängib sõltub ikka enamasti klappide tundlikkusest.
                Selge on see, et 91dB/mW tundlikkusega klapid mängivad sama allika taga oluliselt vaiksemalt kui näiteks 96dB/mW.
                Segaduse suurendamiseks annavad osad tootjad ka oma klappide tundlikkuse dB/mW näitaja asemel dB/V näitajana.
                Beyerdynamicu kodulehelt näiteks ei saagi aru, kas DT770/250 tundlikkus 96dB on antud mW või V kohta

                Comment


                  #9
                  Vs: kõrvaklapifiilidele paar küsimust.

                  Millest üldse tuleneb see tundlikkus, õigemini selle erinevus-need Beyerdynamicu DT770 andmete järgi head klapid, kuidas neil see tundlikkus suht tagasihoidlik on? Mul Technics RP-F880 , neil on märgitud tundlikkuseks 105dB/mW , pole eriti suur klapihuviline aga kas see tundlikkus sõltub ka takistusest mingil määral, et kui takistus väiksem (mul 50Ohm), siis on tundlikkus kõrgem?
                  Või on need Technicsi andmed luisatud ?
                  -superradical-

                  Comment


                    #10
                    Vs: kõrvaklapifiilidele paar küsimust.

                    heliallikat/võimendit saab iseloomustada kahe suurusega - klippimispingega, ja võimsusega teatud moonutustaseme juures. (suutlikkusega tagada voolutugevus ilma pingelanguta, mis tekitab moonutust)

                    selle loogika järgi võib teoreetiliselt iga takistusega klapp kas vajada või mittevajada võimendit, samuti võib sültuvalt klapist olla vaja kas võimendit millel on suur pingevõimendus, või võimendit, millel on vooluvõimendus.


                    loogiliselt võttes, kui klapil on suur takistus, siis on pigem vaja pingevõimendust, ja kui väike takistus, siis on ennem vaja vooluvõimendust.

                    ja alavõimenduse korral kõrgeooomilised klapid mängivad vaiksemalt, ning madalaoomilised kaotavad bassid...

                    ülaltoodud pole mingi tõde vaid minu, asjarmastaja, loogiliselt tuletatud järeldused... kummutage või kiitke takka...

                    Comment


                      #11
                      Vs: kõrvaklapifiilidele paar küsimust.

                      Ei oska ei kiita ega ümber lükata-mul klapid põhiliselt liikudes muusika kuulamiseks, kasutan neid iPod-iga ühes, need tema originaal "nööbid" on mu meelest küll saasta heliga, need suured Technicsid suudavad palju parema heli tekitada ja imekombel ka võimsama, ei tea suurt nende iPodi originaalklappide tundlikkusest-pole nagu kusagil märganud.
                      Kas need Beyerid on muidu paremad kui Sennheiseri omad? Olen viimasel ajal palju vaadanud, et neid kiidetakse? Millise hinnaga on Beyeri vastand Sennheiser HD6..seeriale?, oli 620? või midagi, kaupluses sai prooviks kuulatud aga kuna polnud oma tonniste Technicsitega vahepeal umbes kuu musa kuulanud ja kaasas ka seal ei olnud siis võrdlusmomenti ei tajunud, heli oli selge küll, eriti suure võimsusega kuulates, hind ca. 6500, millise hinnaga saaks normaalsed toas kuulamise klapid?
                      -superradical-

                      Comment


                        #12
                        Vs: kõrvaklapifiilidele paar küsimust.

                        Lugege see läbi.Seejärel on paljud asjad selgemad - Igas valdkonnas nii pooljuhtide kui ka lampide omas.Mina kasutan pikka aega
                        edukalt rebalanseeritud väljundiga OTL lampvõimu.Väljundtrafota klapi-lampvõim on klass omaette!Muidugi kaasa teda suht tülikas tirida...
                        Kodus nautimiseks aga vaieldamatult parim - minu jaoks.IMHO
                        Kõik meeldiv tuleb lambist...

                        Comment


                          #13
                          Vs: kõrvaklapifiilidele paar küsimust.

                          Esmalt postitatud maaalune poolt
                          rebalanseeritud väljundiga OTL lampvõimu
                          Mis imeloom see rebalanseeritud on?

                          Comment


                            #14
                            Vs: kõrvaklapifiilidele paar küsimust.

                            Esmalt postitatud moi poolt
                            Mis imeloom see rebalanseeritud on?
                            Teiste sõnadega WCF - White Cathode Follower.Siin on pikemalt juttu elik miks just WCF mitte SRPP.
                            Eks inglaste parasiitsõnad hakkavad külge.
                            Võtmesõnaks madala koormustakistusega lahendus.
                            Kõik meeldiv tuleb lambist...

                            Comment


                              #15
                              Vs: kõrvaklapifiilidele paar küsimust.

                              Palju keerulisi sõnu aga väga meenutab vana nõukogudeaegset transistorvõimu, kus olid kasutusel "pseudo komplimentaarsed" transistori parid PP skeemis.

                              Comment

                              Working...
                              X