Teade

Collapse
No announcement yet.

ressiivri ja bassikõlari ühendamine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    ressiivri ja bassikõlari ühendamine

    Küsimus selline, et kui mul on Yamaha (RX-397) ressiiver ilma sub väljundita ja bassikõlar millel pole kõlarisisendit vaid ainult liinisisend, siis kuidas see bassikas ikkagi sellise ressiivri järele saada? Kasutada mingit filtriplokki/crossoverit nagu autos tehakse? Kustkohast sel juhul toide võtta, kas yamaha AC väljundist? Oskab keegi skeemi soovitada, linki konkreetsele "abivahendile"?

    #2
    Vs: ressiivri ja bassikõlari ühendamine

    Bassika saad panna ressiivri rec-out väljundisse. Miinuseks sellisel juhul see, et bassivaljust pead eraldi bassika pealt reguleerima. Toidet bassikale võta ikka seinast, ressiivri AC-väljundil võib voolutugevust nappida.

    Comment


      #3
      Vs: ressiivri ja bassikõlari ühendamine

      oot-oot, kui ma panen bassika rec-out väljundisse siis ma ju lasen kõik maailma helisagedused ühe pauguga madalsagedusvaljukasse, kas pole nii? Sest kui oleks sub-out siis sealt oleks juba nö. õige sagedusvahemik välja sõelutud, kas pole nii?

      See toite võtmise jutt oli selle kohta et kui teha kõlariväljunditest läbi filtri madalsagedus mis bassikõlarisse lasta, et kustkohast filtrile toidet?

      Comment


        #4
        Vs: ressiivri ja bassikõlari ühendamine

        Ma sain aru, et sul on aktiivbassikas, kus juba filter sees - enamasti neil on. Lõikesageduse keeramise nuppki küljes Aga kui on enda tehtud variant, ei pruugi selliseid võimalusi olla.

        Comment


          #5
          Vs: ressiivri ja bassikõlari ühendamine

          Ei mul ikka ongi aktiivbassikas, üks odavama otsa Yamaha, sellel aga sisendiks ainult liin. Ressiivril aga bassi liiniväljundit pole. Nüüd olekski mingi nipi läbi vaja need kaks asja ühendada Seega oleks tavalisest kõlariväljundist vaja kuidagi signaal "varastada". Aga kuidas?

          Comment


            #6
            Vs: ressiivri ja bassikõlari ühendamine

            Kõlarite väljudnisse teed pingejaguri takistite abil ja mutt. Seda teemat on siin ennemgi lahatud. Otsing abiks.
            The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
            Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
            Projektide pildid
            Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
            http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

            Comment


              #7
              Vs: ressiivri ja bassikõlari ühendamine

              Kas selletarbeks mingit standartset "plokki/jubinat" osta ei ole kuhu juhtmed sisse pista juhtmed välja ja aamen?

              Comment


                #8
                Vs: ressiivri ja bassikõlari ühendamine

                Tahad sellist plokki, siis küsi privast
                The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
                Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
                Projektide pildid
                Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
                http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

                Comment


                  #9
                  Vs: ressiivri ja bassikõlari ühendamine

                  Esmalt postitatud luuletaja poolt
                  Ei mul ikka ongi aktiivbassikas, üks odavama otsa Yamaha, sellel aga sisendiks ainult liin.
                  Enamus aktiivbassikatel peaks ju low-pass filter ikka olemas olema?

                  Comment


                    #10
                    Vs: ressiivri ja bassikõlari ühendamine

                    minuarust saab veel nii et viid kõlarite väljundist aktiivi + aktiivist edasi kõlaritesse, vähemalt nendel mida ma näind on nii, miks asja keeruliseks ajada.

                    Comment


                      #11
                      Vs: ressiivri ja bassikõlari ühendamine

                      MK, jutt jumala õige et miks asju keeruliseks ajada. Seda aga ainult sel juhul kui aktiivil oleks kõlarisisend ja kõlariväljund, aga pole, selles asi ongi. Sellised sisendid on juba vähe parematel aktiividel, mitte aga odavama otsa asjadel, neil ainult liinisisend RCA. Siis olekski mingit sellist jubinat vaja sinna ressiivri ja aktiivi vahele, aga misasi see on ja kustkohast saada?

                      Comment


                        #12
                        Vs: ressiivri ja bassikõlari ühendamine

                        Nt. see
                        Algul tuli kõik lambist, siis leiutati transistor ning nüüd oleme otsapidi jälle kiviajas...

                        Comment

                        Working...
                        X